piątek, 24 maja 2024
HotMoney

giełda co to

GPW, Giełda Papierów Wartościowych, czego możesz nie wiedzieć?

GPW, Giełda Papierów Wartościowych, czego możesz nie wiedzieć?

Giełda Papierów Wartościowych to rynek regulowany, na którym dokonuje się gigantycznych transakcji i innych instrumentów finansowych. Jak właściwie działa giełda? Jakie giełdy są na świecie? Czym jest Giełda Papierów Wartościowych? Jak wygląda rynek GWP? Jak funkcjonuje GWP?…Czym są notowania na giełdzie? Czym jest Giełda Papierów Wartościowych? Giełda Papierów Wartościowych (GPW) to rynek regulowany, na którym dokonuje się obrotu różnymi instrumentami finansowymi. pieniądze w

28.01.2019 Finanse, Finansowanie, Firma, Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, News
Giełda – definicja, historia, przykłady

Giełda – definicja, historia, przykłady

Przeczytaj czym tak naprawdę jest giełda papierów wartościowych i jakie są jej dzieje.   Jak działa giełda papierów wartościowych? Jakie są instrumenty finansowe notowane na giełdzie papierów wartościowych?…Historia giełdy w Polsce Na jakich akcjach można było się do tej pory najbardziej wzbogacić?   Jak działa giełda papierów wartościowych? pieniądze w

24.01.2019 Finanse, Giełda, Inwestowanie
Hossa, Bessa, co to jest?

Hossa, Bessa, co to jest?

Dotyczy wzrostu zarówno cen towarów, które są notowane na giełdzie jak i zwyżkę cen na określonym rynku. W czasie hossy wartości większości spółek windują, wzrasta indeks danej giełdy….Obok banków giełda jest dostawcą kapitału zarówno dla dużych, średnich, jak i małych firm. Wprowadzając firmę na giełdę właściciele sprzedają część lub całokształt udziałów, co daje możliwość uniknięcia konieczności zaciągania kredytu dla firmy. pieniądze w

14.01.2019 Finanse, Firma, Giełda, Inwestowanie, News
Inwestowanie na giełdzie – od czego zacząć?

Inwestowanie na giełdzie – od czego zacząć?

Inwestowanie na giełdzie przyciąga coraz więcej osób….Od czego więc zacząć inwestowanie na giełdzie Zdobycie wiedzy o giełdzie Gry giełdowe Rachunek inwestycyjny Zdobywanie doświadczenia na giełdzie Zdobycie wiedzy o giełdzie Osoby, które nie miały z inwestowaniem nigdy nic wspólnego, muszą pomyśleć o zdobyciu niezbędnej do tego wiedzy pieniądze w

05.11.2018 Finanse, Giełda, Inwestowanie, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Co to jest akcja? Czyli podstawy inwestowania na giełdzie

Co to jest akcja? Czyli podstawy inwestowania na giełdzie

Jak inwestować na giełdzie? Zanim zaczniesz inwestować na giełdzie, musisz poznać wszystkie tajniki dotyczące jej funkcjonowania….Akcje, które dopuszczone są do obrotu publicznego, można nabyć lub sprzedać na giełdzie (w Polsce funkcjonuje GPW, czyli Giełda Papierów Wartościowych). Co istotne, ich emitentami mogą być spółki akcyjne, które notowane są na tej giełdzie. Co oznacza posiadanie akcji? pieniądze w

15.01.2019 Inwestowanie, News, Rachunki inwestycyjne
Dow Jones i inne indeksy giełdowe

Dow Jones i inne indeksy giełdowe

Najważniejsze indeksy polskiej giełdy Mimo że polska Giełda Papierów Wartościowych nie jest aż tak rozwinięta jak ta w Nowym Jorku, to tworzenie indeksów giełdowych również jest tu potrzebne….Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych nie jest aż tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Jednak na początek musisz posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z tego zakresu. Sprawdź, jak inwestować na giełdzie i gdzie najlepiej śledzić notowania?

13.02.2019 Finanse, Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, News, Rachunki inwestycyjne, Rankingi
Inicjatywy strategiczne GPW na 2022 rok

Inicjatywy strategiczne GPW na 2022 rok

Obecnie jednym z głównym projektów giełdy jest strategia rozwoju #GPW2022. Strategia #GPW2022 Giełda Papierów Wartościowych planuje stanąć do rywalizacji z 24 najbardziej rozwiniętymi gospodarkami świata….Natomiast prężnie rozwijającymi się spółkami zależnymi Giełdy są BondSpot SA, Towarowa Giełda Energii SA, Instytut Rynku Kapitałowego WSE Research SA, WSE InfoEngine SA, WSE Services SA oraz Instytut Analiz i Ratingu SA.

23.08.2018 Giełda, Inwestowanie, News
Dlaczego Bitcoin spada? Czy kryptowaluta będzie na giełdzie?

Dlaczego Bitcoin spada? Czy kryptowaluta będzie na giełdzie?

Wszystko z powodu decyzji, która sprawiła, że fundusz inwestujący w kryptowalutę póki co nie pojawi się na giełdzie. Co wiemy na ten temat? Czym jest Bitcoin? Wartość Bitcoina Fundusz ETF i kryptowaluty Bitcoin a giełda Czym jest Bitcoin?…Bitcoin a giełda Wartość Bitcoina spadła poniżej 6500 dolarów. W zasadzie w dużej mierze przez decyzję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC), która zadecydowała, że póki co nie dopuści do obrotu giełdowego funduszu ETF, który inwestuje w Bitcoina.

10.08.2018 Finansowanie, Forex, Fundusze, Giełda, Kryptowaluty, Kursy walut, News, Przepisy
Zmiany na rynku obligacji korporacyjnych – wzrost oprocentowania dłużnych papierów wartościowych

Zmiany na rynku obligacji korporacyjnych – wzrost oprocentowania dłużnych papierów wartościowych

W wyniku tych przetasowań na giełdzie mówi się, że rynek emitenta zmienił się w rynek inwestora….W ostatnich miesiącach można jednak zauważyć zmiany na rynku Giełdzie Papierów Wartościowych – coraz więcej emitentów decyduje się na wzrost oprocentowania obligacji. Z czego to wynika?

09.08.2018 Giełda, Inwestowanie, News
Jak inwestować pieniądze, alternatywy w co inwestować?

Jak inwestować pieniądze, alternatywy w co inwestować?

Giełda papierów wartościowych Ten typ inwestycji pozwala na zakup akcji polskich firm notowanych na warszawskim parkiecie oraz obligacji skarbowych. Żeby inwestować na giełdzie, musimy założyć w banku lub biurze maklerskim rachunek inwestycyjny….Lokaty i konta oszczędnościowe Obligacje Fundusze inwestycyjne Giełda papierów wartościowych Nieruchomości Lokaty i konta oszczędnościowe To najbezpieczniejsza forma inwestowania, nie wiążąca się z ryzykiem. Kłopot? Zysk jest niewielki.

10.01.2019 Fundusze, Giełda, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Nieruchomości
Dobra sesja na GPW, Ostatnia sierpniowa sesja na Wall Street, Uszczelnienie systemu podatkowego

Dobra sesja na GPW, Ostatnia sierpniowa sesja na Wall Street, Uszczelnienie systemu podatkowego

Na Giełdzie Papierów Wartościowych najlepsza sesja od ponad dwóch lat. Kto odnotował największy wzrost notowań?…Cyberataki na banki i giełdy Raport ONZ opublikowany w sierpniu zawiera informacje o cyberatakach na banki i giełdy kryptowalut, dzięki którym Korea Północna miała wygenerować około 2 mld dolarów na programy broni masowego rażenia.

02.09.2019 Giełda, News, Podatki, Polityka
Apple najdroższą marką na świecie – ile wynosi jej wartość rynkowa?

Apple najdroższą marką na świecie – ile wynosi jej wartość rynkowa?

Apple – notowania na giełdzie Historia marki Apple Produkty Apple Apple – notowania na giełdzie Wartość rynkowa amerykańskiego przedsiębiorstwa Apple przekroczyła w czwartek po południu polskiego czasu (02.08.2018 roku) 1 000 000 000 000 USD, czyli… bilion dolarów!…To pierwsza w historii firma, której udało się osiągnąć ten poziom na giełdzie. Ponadto akcje spółki przekroczyły próg 207,05 dolarów.

03.08.2018 Giełda, Gospodarka, Lifestyle, News
Rekordowa strata Ursusa – spadek również na giełdzie

Rekordowa strata Ursusa – spadek również na giełdzie

Kryzys w Ursusie a giełda Nie ma co się oszukiwać, że kiepskie wyniki firmy nie mają przełożenia na giełdę. Kurs Ursusa poszybował w dół o ponad 4 procent. Chwilę wynosił poziom 1,89 zł. Mniej było już dawno, dawno temu… W 2013 roku było to 1,86 zł….Krótko o Ursusie Rekordowa strata Ursusa Przyczyny strat Ursusa Kryzys W Ursusie a giełda Krótko o Ursusie Sprawa Ursusa nie powinna być dla nikogo obojętna, bowiem to polski producent z branży motoryzacyjnej, którego siedziba znajduje się w Lublinie.

26.09.2018 Finanse, Fundusze, Giełda, Gospodarka, Lifestyle, News, Praca
Ile kosztuje złoto? Czy i gdzie opłaca się kupować złoto?

Ile kosztuje złoto? Czy i gdzie opłaca się kupować złoto?

W ustalaniu ceny za gram złota najistotniejsza jest rola Giełdy Londyńskiej. To w Londynie w XIX wieku pojawiły się pierwsze giełdy, zajmujące się obrotem szlachetnymi kruszcami – mowa tu na przykład o London Gold Market….Można również zrobić zakupy na prywatnej giełdzie złota. Zaletą w takim wypadku jest niska cena, ale z drugiej strony nigdy nie możemy być na 100% pewni, co tak naprawdę kupujemy.

03.11.2018 Banki, Giełda, Inwestowanie, News, Złoto
Program Maluch+, Ropa naftowa odrabia straty

Program Maluch+, Ropa naftowa odrabia straty

Ropa odrabia straty Ropa naftowa odrabia straty na giełdzie w USA po spadku notowań od 23 września o 8,6%. Teraz zdrożała o ponad 1,2%….Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na nowojorskiej giełdzie paliw NYMEX po zwyżce ceny o 1,25% jest wyceniana po 54,29 USD.

02.10.2019 Giełda, Gospodarka, News, Polityka
Polska awansowała do grona krajów rozwiniętych!

Polska awansowała do grona krajów rozwiniętych!

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ma powód do świętowania, a jest nim wejście Polski do grona krajów rozwiniętych. Jest to duża szansa i jednocześnie wyzwanie dla polskiego rynku, który musi uporać się z licznymi problemami….Firmy, które aktualnie znajdują się na Giełdzie Papierów Wartościowych będą teraz w jednej lidze ze światowymi gigantami, takimi jak Amazon, Apple, czy JP Morgan. Jest to szansa na przyciągnięcie dużego kapitału, ale tez wyzwanie.

21.09.2018 Giełda, Gospodarka, News, Polityka
Idą podwyżki! O ile wzrosną rachunki za gaz w sierpniu 2018 roku?

Idą podwyżki! O ile wzrosną rachunki za gaz w sierpniu 2018 roku?

Na warszawskiej giełdzie jest od 2005 r. To w naszym kraju dominujący sprzedawca gazu. Są oczywiście i inne firmy, jednak to działania PGNiG najczęściej odbijają się na kieszeni Polaków….Dla wielu osób, które nie są na bieżąco z doniesieniami z giełdy, ale też z wydarzeniami na świecie, które mają realny wpływ na koszt gazu, tego typu podwyżki są bulwersujące i nie do zrozumienia. Tymczasem podwyżka ceny gazu była nieunikniona.

03.08.2018 Domowe finanse, Finanse, Gospodarka, Lifestyle, News, Oszczędzanie, Polityka
Wielkie kryzysy finansowe w historii. Czy czeka nas kolejny kryzys finansowy?

Wielkie kryzysy finansowe w historii. Czy czeka nas kolejny kryzys finansowy?

W jego wyniku doszło do załamania amerykańskiej giełdy, a spowodowane było to podniesieniem stóp procentowych, co wywołało panikę wśród inwestorów….Przy czym warto wiedzieć, że wcześniej na giełdzie inwestował praktycznie każdy, często bez jakiejkolwiek podstawowej wiedzy na temat mechanizmów rynkowych. Konsekwencją Czarnego Wtorku było bankructwo zarówno przedsiębiorstw, jak i banków, które inwestowały w akcje.

29.01.2019 Finanse, Gospodarka, News
Inwestowanie w ETF przez CFD – czy jest możliwe? O czym warto wiedzieć?

Inwestowanie w ETF przez CFD – czy jest możliwe? O czym warto wiedzieć?

W ten sposób określa się Exchange Traded Fund, czyli specjalne fundusze inwestycyjne notowane na giełdzie, w zasadzie tak samo jak akcje spółek. Zasady zakupu czy sprzedaży instrumentu niczym nie różnią się w porównaniu do tradycyjnych aktywów dostępnych na giełdzie….W dużym stopniu odzwierciedlają one stan wybranych giełd. Co stanowi największą siłę ETF-ów? Zdaniem wielu ekspertów ETF-y są jedną z najbezpieczniejszych metod inwestycyjnych. Dlaczego? Po pierwsze – w celu dywersyfikacji portfela nie trzeba kupować ogromnej liczby aktywów.

09.09.2021 Doradztwo, Giełda, Inwestowanie
Strajk w Hongkongu, eBay pozywa Amazona… – przegląd 5 sierpień 2019

Strajk w Hongkongu, eBay pozywa Amazona… – przegląd 5 sierpień 2019

Coraz bardziej zaawansowane ataki służyć miały kradzieży kapitału z giełd i instytucji finansowych, aby wygenerować dochód. Cyberprzestrzeń miała też być wykorzystywana do prania skradzionych pieniędzy….Cyberataki Korei Północnej Z poufnego raportu ONZ, do którego dotarł Reuters, wynika, że Korea Północna wygenerowała około 2 mld dolarów na programy broni masowego rażenia, wykorzystując w tym celu cyberataki na banki i giełdy kryptowalut.

06.08.2019 News, Pokazali w TV