sobota, 27 kwietnia 2024
HotMoney

co to jest depozyt

Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Depozyt bankowy – definicja Rodzaje depozytów bankowych Który rodzaj depozytu bankowego wybrać? O czym pamiętać? Depozyty bankowe – gwarancja Depozyt bankowy – definicja Depozyt bankowy to środki, które klient indywidualny lub przedsiębiorca powierza bankowi na pewien czas….Takie depozyty stanowią podstawę funkcjonowania banków, dzięki nim, banki mają pieniądze na udzielanie kredytów. Rodzaje depozytów bankowych Ze względu na okres przechowywania środków pieniężnych wyróżniamy depozyty bieżące, terminowe, a także oszczędnościowe. pieniądze w

11.02.2019 Banki, Domowe finanse, Finanse, Gospodarka, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie
Depozyt bankowy – co to jest, rodzaje depozytów bankowych

Depozyt bankowy – co to jest, rodzaje depozytów bankowych

Depozyt w banku a gwarancja bezpieczeństwa Jakie są inne rodzaje depozytów? Czym jest depozyt bankowy? Określenie depozyt bankowy jest dosyć szerokim pojęciem, które dotyczy przyjmowanych przez banki wkładów….Dobrze jest znać to pojęcie, jak również wiedzieć, jakie są obecnie dostępne rodzaje depozytów bankowych. Czym jest depozyt bankowy? Jakie rodzaje depozytów bankowych wyróżniamy? Jakie jest oprocentowanie depozytu bankowego? pieniądze w

05.12.2018 Banki, Finanse, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie
Jak obliczyć zysk z lokaty?

Jak obliczyć zysk z lokaty?

A zatem wygląda to tak: kwota depozytu x ilość dni utrzymywania lokaty x oprocentowanie w skali roku / 365 Wynik, który otrzymamy, to nie będzie jednak jeszcze ostateczna kwota. Od naliczonego zysku trzeba będzie potrącić podatek Belki, dopiero wtedy uzyskamy rzeczywisty zysk….Żeby obliczyć przyszły zysk z lokaty, będzie nam potrzebne kilka parametrów, mianowicie kwota depozytu (czyli środki, które zdecydowaliśmy się przekazać na lokatę), ilość dni utrzymywania lokaty (tu chodzi oczywiście o czas, na jaki zawieramy to zobowiązanie) oraz oprocentowanie w pieniądze w

16.04.2019 Banki, Lokaty, News, Podatki
Lokata rentierska – czym jest? Wady i zalety lokaty rentierskiej

Lokata rentierska – czym jest? Wady i zalety lokaty rentierskiej

Korzysta się więc z nich bez konieczności jakiegokolwiek naruszania depozytu. Natomiast jeśli chodzi o wysokość oprocentowania, to jest ono dość podobne….Jednym z rodzajów depozytów bankowych jest lokata rentierska. Choć często opłacalny, jest to jednak mało popularny w Polsce produkt finansowy. Na czym polega? I czy można na nim zarobić?   Co to jest lokata rentierska? pieniądze w

25.02.2019 Banki, Domowe finanse, Finanse, Lokaty, News
Podatek Belki: ile wynosi? Co jest opodatkowane podatkiem Belki?

Podatek Belki: ile wynosi? Co jest opodatkowane podatkiem Belki?

Początkowo rozwiązanie to miało być daniną od oszczędności, czyli depozytów i lokat bankowych. Jednak po nowelizacji w roku 2004 objęła ona też swym zakresem inne rodzaje kapitałowych zysków….Jeśli inwestujemy pieniądze w formie lokat lub depozytów bankowych, to bank jest płatnikiem, więc do niego należy dokonanie rozliczeń i wypełnienie odpowiedniej deklaracji. Dlatego klienci banku nie muszą uwzględniać tego w zeznaniu podatkowym.

17.04.2019 Emerytura, Lokaty, News, Oszczędzanie, Podatki, Prawo, Przepisy
Lokaty długoterminowe – czy jeszcze się opłacają?

Lokaty długoterminowe – czy jeszcze się opłacają?

Z takiego depozytu korzysta bank, wynagradzając to oprocentowaniem. Po czasie jej obowiązywania zarówno kapitał, jak i wypracowane odsetki są wypłacane klientowi. Taką cechę mają lokaty nieodnawialne….Zwłaszcza w przypadku krótkiego terminu depozytu. Banki są skłonne dać wyższe oprocentowanie, jeśli będzie to lokata długoterminowa – na 2 lub 3 lata, a nawet więcej. Jednak nie każdy chce „zamrażać” środki na tak długi czas.

06.12.2018 Banki, Domowe finanse, Lokaty, News, Oszczędzanie
Krach walutowy w Turcji – czy spadek wartości liry wpłynie na złotówki?

Krach walutowy w Turcji – czy spadek wartości liry wpłynie na złotówki?

I jak można zauważyć, sierpniowe zapewnienia ministra finansów o podniesieniu limitów depozytów walutowych oraz zwiększeniu limitów depozytów dla transakcji w lirze nie przyniosły pozytywnych efektów, ponieważ bank centralny coraz bardziej podnosi stopy procentowe.

12.09.2018 Finanse, Gospodarka, News, Waluty
Ranking lokat grudzień 2019

Ranking lokat grudzień 2019

Lokata, czyli depozyt bankowy, uznawana jest za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na inwestowanie środków. Skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby jednak była opłacalna, należy wybrać ofertę, która jest najwyżej oprocentowana. Jak to zrobić?…Czas, na jaki klienci mają możliwość złożenia depozytu, wynosi od 1 do 36 miesięcy, a oprocentowanie uzależnione jest od tego, na jaki okres podpisywana jest umowa. Najkorzystniejsza jest lokata na 36 miesięcy, ponieważ wtedy oprocentowanie to 2,40%.

02.12.2019 Lokaty, News
Lokata, co to? Na czym polega lokata?

Lokata, co to? Na czym polega lokata?

Warto też zwrócić uwagę na to, że lokata o stałym oprocentowaniu założona na dłuższy termin może przynieść większy zysk niż krótkoterminowe depozyty. Jak obliczyć zysk z lokaty?…Żeby dowiedzieć się, jaki będzie nasz zysk z lokaty, trzeba kwotę depozytu przemnożyć przez ilość dni utrzymywania lokaty, następnie wynik przemnożyć przez oprocentowanie w skali roku, a to wszystko jeszcze podzielić przez 365.

17.04.2019 Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie
Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ACTA2… – przegląd 13 lutego 2019

Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ACTA2… – przegląd 13 lutego 2019

Natomiast banki hipoteczne mają być systemowo wyłączone z regulacji dotyczących funkcjonowania systemu gwarantowania depozytów. Rozszerzone mają być za to warianty zarządzania środkami finansowymi BFG w obszarze inwestycyjnym….Nowelizacja ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym Unijne regulacje prawa autorskiego Sankcje wobec Rosji Konferencja bliskowschodnia Nowelizacja ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym Nowelizacja ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej

14.02.2019 Banki, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
Co to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Co to jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

BFG stale monitoruje ekonomiczną sytuację banków, spółdzielczych kas, ponieważ system gwarantowania depozytów jest dla tych instytucji obowiązkowy. Co nam gwarantuje BFG?…Działalność polega na zapewnieniu gwarancji depozytów w Polsce. Zapewnia zwrot wkładów, lokat zgromadzonych w bankach w sytuacji kiedy dochodzi do ogłoszenia przez nie bankructwa.

15.01.2019 Banki, Kredyty, News, Oszczędzanie
Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Czasem oprocentowanie depozytu jest dość wysokie, co wynika z tego, że lokata jest długoterminowa czyli 2, 3 lub nawet 5-letnia….Większość z nich to po prostu oprocentowanie kredytów i depozytów w relacjach między centralnym bankiem i bankami komercyjnymi. Po co jednak bankowi stopy procentowe? Służą mu one do regulacji sytuacji na rynku pieniężnym.

06.12.2018 Banki, Gospodarka, Kredyty, Kredyty gotówkowe, Lokaty, News
Jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

BFG, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja państwowa, której zadaniem jest zagwarantowanie dostępu do depozytów bankowych, czyli między innymi wszystkich naszych oszczędności. Czym jeszcze zajmuje się BFG? Jak działa? Czy nasze pieniądze w bankach są bezpieczne?…Gwarancja ta dotyczy zarówno naszej polskiej waluty, jak i wszystkich depozytów w walucie obcej, tak rachunków osobistych, jak kont oszczędnościowych, lokat czy nawet rachunki osób niepełnoletnich. Ochroną objęte są tak osoby fizyczne, jak i prawne.

25.06.2019 Banki, Domowe finanse, News, Prawo
SKOK-i w złej sytuacji finansowej?

SKOK-i w złej sytuacji finansowej?

Natomiast ich oferta opiera się na depozytach, kredytach, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, ubezpieczeniach, IKE, Ubezpieczeniowych Funduszach Kapitałowych, funduszach inwestycyjnych oraz kartach kredytowych.

27.08.2018 Finanse, Gospodarka, News
Pożyczka a PCC, kiedy nie trzeba płacić podatku od pożyczki?

Pożyczka a PCC, kiedy nie trzeba płacić podatku od pożyczki?

W jego zakres przedmiotowy wchodzą umowy darowizn, pożyczek, sprzedaży i zamiany rzeczy i praw majątkowych, dożywocia, depozytu nieprawidłowego, spółki, a także umowy o dział spadku, zniesienie współwłasności czy ustanowienie odpłatnego użytkowania.

09.12.2018 Chwilówki, Doradztwo, Podatki, Pożyczki gotówkowe, Urząd Skarbowy
Bank a parabank — czym się różnią? Gdzie po kredyt, gdzie po pożyczkę?

Bank a parabank — czym się różnią? Gdzie po kredyt, gdzie po pożyczkę?

Oprócz tego prowadzą rachunki bankowe, przyjmują i przechowują środki klientów (w ramach depozytu bankowego, np. lokaty), wydają papiery wartościowe, a także udzielają potwierdzeń i poręczeń.

07.07.2020 Banki, Parabanki
Ranking lokat Lipiec 2019

Ranking lokat Lipiec 2019

Prawda jest taka, że depozyt bankowy pozwala bankom finansować inne usługi, w tym na przykład kredyty hipoteczne. Właśnie dlatego lokując w banku pieniądze, otrzymuje się w zamian procent od zgromadzonej kwoty.

01.07.2019 Banki, Lokaty, News, Rankingi
Ranking lokat listopad 2019

Ranking lokat listopad 2019

Okres jej trwania wynosi od 16 do 366 dni, a minimalna kwota depozytu wynosi 200 dolarów, 200 euro, 200 funtów brytyjskich lub 500 zł.

04.11.2019 Lokaty, News, Oszczędzanie, Rankingi
USA i INF, restrukturyzacja „Ruchu”… – przegląd 1 lutego 2019

USA i INF, restrukturyzacja „Ruchu”… – przegląd 1 lutego 2019

Oprócz tego wpłacił 30 mln zł do depozytu notarialnego – kwota ta ma być dla GetBacku zabezpieczeniem na wypadek, gdyby z winy Hoist Finance nie doszło do realizacji postanowień umowy. Transakcja ma zostać sfinalizowana do 15 kwietnia.

04.02.2019 Finanse, Firma, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
GPW, Giełda Papierów Wartościowych, czego możesz nie wiedzieć?

GPW, Giełda Papierów Wartościowych, czego możesz nie wiedzieć?

Ni mniej, ni więcej to, że wszystkie zmiany zachodzące na rynku są zapisywane w formie elektronicznej systemu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

28.01.2019 Finanse, Finansowanie, Firma, Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, News