środa, 29 maja 2024
HotMoney

Ranking lokat grudzień 2019

Lokata, czyli depozyt bankowy, uznawana jest za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na inwestowanie środków. Skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby jednak była opłacalna, należy wybrać ofertę, która jest najwyżej oprocentowana. Jak to zrobić? Warto przeanalizować warunki w różnych bankach, zebrane w jednym miejscu, np. w porównywarce. W naszym rankingu w grudniu 2019 przedstawiamy lokaty [pełna LISTA], które wyróżniają się wśród innych. Sprawdź, co możesz zyskać, inwestując dodatkowe środki na lokacie i oblicz, jaki będzie ostateczny zysk.

Lokata na Nowe Środki w Getin Banku

Jako pierwszą przedstawiamy ofertę Lokata na Nowe Środki w Getin Banku. Aby móc z niej skorzystać, musisz zainwestować min. 500 zł, natomiast maksymalna wpłacana kwota nie może przekroczyć 300 000 zł. Oprocentowanie wynosi 2,1% w skali roku, przy czym kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu oszczędzania. Umowę można otrzymać na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Co istotne, każdy z tych wariantów oferty możesz wykorzystać trzy razy. Co to oznacza? Że możesz założyć łącznie dziewięć lokat do kwoty 2 mln 700 zł. Nie jest koniecznie zakładanie innych produktów banku. Oferta ta cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów i to już jest piętnasta jej edycja.

zobacz także:  Ile kosztuje złoto? Czy i gdzie opłaca się kupować złoto?

eKonto z lokatą w mBanku

Choć oferta Getin Banku jest bardzo korzystna, to na jeszcze lepsze warunki można liczyć w mBanku, chociaż wiąże się to z pewnymi dodatkowymi warunkami. mBank oferuje lokatę, której oprocentowanie w skali roku wynosi 3,5%. Lecz mogę z tego skorzystać wyłącznie nowi klienci, którzy jednocześnie otworzą również konto osobiste.

Jakie są jeszcze warunki? Lokata zakładana jest na 3 miesiące, należy wpłacić min. 500 zł na nią, natomiast maksymalna kwota wynosi 10 000 zł. Po 3 miesiącach jest automatycznie odnawiana. Klient nic nie zapłaci za wcześniejsze zerwanie umowy, przy czym stopa procentowa za przedterminową wypłatę środków pieniężnych to 0,10%.

Czy taka lokata bankowa się opłaca? Jeśli planujesz otworzyć rachunek osobisty w mBanku, to zdecydowanie warto z niej skorzystać. Natomiast zakładanie ROR tylko po to, aby skorzystać z oferty, zwykle będzie nieopłacalne, a to ze względu na opłaty związane z jego prowadzeniem. Szczególnie że maksymalna kwota zainwestowanych środków nie może być wysoka.

Lokata online w Santander Consumer Bank

Na koniec omówimy jeszcze lokatę w Santander Consumer Bank. Można ją założyć online, bez wychodzenia z domu. Minimalna kwota, jaką należy wpłacić, to 1 000 zł, natomiast maksymalna wysokość środków wynosi 400 000 zł. Czas, na jaki klienci mają możliwość złożenia depozytu, wynosi od 1 do 36 miesięcy, a oprocentowanie uzależnione jest od tego, na jaki okres podpisywana jest umowa. Najkorzystniejsza jest lokata na 36 miesięcy, ponieważ wtedy oprocentowanie to 2,40%. W przypadku lokaty na jeden miesiąc jest to 0,25%. Oprócz tego warto wiedzieć, że kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty, a jej obsługa może być przeprowadzana poprzez bankowość internetową.

 

Dodaj Twój komentarz