poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Ranking lokat Lipiec 2019

Lokata to produkt inwestycyjny oferowany przez banki i instytucje finansowe. Taka jest definicja, jeśli patrzy się na to z punktu widzenia klienta. Z kolei, gdy spojrzeć na to ze strony banku, można z powodzeniem stwierdzić, że jest to pożyczka. Prawda jest taka, że depozyt bankowy pozwala bankom finansować inne usługi, w tym na przykład kredyty hipoteczne. Właśnie dlatego lokując w banku pieniądze, otrzymuje się w zamian procent od zgromadzonej kwoty. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka propozycja opłaca się w tym miesiącu, to ta LISTA lokat pozwoli Ci poznać najpopularniejsze z produktów bankowych, które służą pomnażaniu majątku.

Oferta Getin Bank

Ranking zaczniemy od oferty Getin Bank. Lokata na Nowe Środki o propozycja dla klientów, którzy zgodzą się udzielić zgód marketingowych. Do zdobycia jest 2,4% w skali roku od kwoty wpłaconej na 3 miesiące, która mieścić się musi w przedziale 500-1 000 000 zł. Jest to tak zwana e-Lokata na nowe środki. Można ją założyć całkowicie online. Oczywiście można też udać się do banku. W przypadku omawianej oferty kapitalizacja odsetek jest na koniec okresu oszczędzania. Na lokacie tej można ulokować tylko Nowe Środki, a więc nadwyżki powyżej salda wg stanu na 6.06.2019 r. Oprocentowanie jest stałe. Opcją jest też lokata 12-miesięczna, ale ona ma oprocentowanie 2,2%.

zobacz także:  Lokata rentierska – czym jest? Wady i zalety lokaty rentierskiej

Dla pozostałych osób przygotowano Lokatę Tradycyjną. Zarówno w opcji internetowej, jak i klasycznej. Warto jednak widzieć, że w przypadku zawierania umowy online, oprocentowanie jest wyższe, wynosi do 1,65% na cały okres trwania lokaty. Można wybrać lokatę na 2, 3, 4 lub 6 miesięcy. Kwota, jaką można minimalnie ulokować, to 500 złotych.

Lokata w Inbank

Nowością może wydawać się oferta Inbank. Jest ona zabezpieczona poprzez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. To odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To pozwala na przygotowanie najlepszych lokat i to bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Oprocentowanie jest wysokie, bo wynosi np. dla lokaty na 36 miesięcy 2,96%, jeśli ulokuje się 10 000 zł. Oczywiście procent można dopasować, w zależności od kwoty lokaty i jej okresu.

Plusem w przypadku oferty Inbank jest to, że da się z niej skorzystać całkowicie online. Nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy złożyć wniosek przez Internet. Co więcej, nie ma potrzeby otwierania kolejnego konta.

Lokata Happy Idea Bank

W zasadzie można powiedzieć, ze Idea Bank słynie z lokat o atrakcyjnych warunkach. Dla nowych klientów przygotowano ofertę, która gwarantuje 4% w skali roku. Okres lokaty to 3 miesiące. Nie wymaga dodatkowych produktów bankowych, typu konto osobiste. Ulokować można już 500 złotych, a maksymalnie 20 000 złotych. Co ważne, umowę można zerwać bez ryzyka utraty odsetek.

zobacz także:  Wyrzutnie Patriot, Opóźnienie brexitu... - przegląd 14 marzec 2019

Osoby, które chcą ulokować wyższe kwoty, mogą skorzystać z oferty Happy Pro. Oprocentowanie wynosi 3,5%, jest to oferta na 3 miesiące, ale można zerwać umowę bez utraty odsetek. Jest to jednak propozycja tylko dla nowych klientów. To co ważne, nie wymaga wzięcia dodatkowych produktów bankowych. Ulokować można do 40 000 zł.

A czy klienci banku mogą liczyć na dobrą ofertę? Dla nich przygotowano Lokatę na Nowe Środki Plus. Jest w opcji 3, 6, 12 miesięcy. Ulokować można od 500 zł do 1 000 000 zł. Oprocentowanie wynosi 2,80% w skali roku. Lokata ta jest jednak tylko dla nowych środków, jakie zostaną wpłacone na konto.

Dodaj Twój komentarz