wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Ranking lokat listopad 2019

Lokaty to popularny produkt finansowy, pozwalający na bezpieczne zdeponowanie pieniędzy w banku. Decydując się na ulokowanie środków na lokacie, można liczyć na odsetki. Ich oprocentowanie jest kluczowe podczas porównywania ofert różnych banków. Przeanalizować lokaty (zobacz pełną LISTĘ) warto przy wykorzystaniu praktycznych narzędzi dostępnych w Internecie, mowa o porównywarkach lokat. Dzięki nim klienci dowiedzą się nie tylko, na jaki zysk mogą liczyć, ale również, jaka jest minimalna i maksymalna kwota, jaką można zdeponować. W którym więc banku warto otworzyć lokatę w listopadzie 2019?

Lokata Getin Bank

W Getin Bank dostępnych jest kilka lokat. Klienci mogą wybrać lokatę na Nowe Środki, Powitalną w EUR/USD, mobilną, tradycyjną, progresywną itd. Sporą popularnością cieszy się ten pierwszy produkt. Decydując się na tę lokatę, można liczyć na oprocentowanie do 2,1% w skali roku. Umowa musi być podpisana na 3, 6 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota, jaką należy wpłacić to 500 zł, a maksymalna to 300 000 zł. Oprocentowanie jest stałe, a kapitalizacja następuje na koniec okresu trwania lokaty.

zobacz także:  Niebezpieczne składniki w słodyczach - co oprócz cukru może truć w słodkich przekąskach?

Lokata mBank

W mBank również do wyboru jest kilka różnych lokat. Zdecydować się można na lokatę na nowe środki, dla nowych klientów, elastyczną, terminową czy walutową. Wybierając pierwszy produkt, oprocentowanie nominalne w skali roku wynosi 1,5%, minimalnie należy jednak ulokować co najmniej 1 000 zł. Czas trwania lokaty to 3, 6 lub 9 miesięcy. Najwięcej zyskać mogą nowi klienci. Wówczas oprocentowanie takiej lokaty to nawet 3,5% w skali roku. Minimalnie trzeba wpłacić 500 zł, maksymalnie 10 000 zł. Czas trwania takiej lokaty to 3 miesiące.

Lokata ING Bank Śląski

W ING Bank Śląski dostępna jest lokata terminowa na 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Oprocentowanie jest stałe i zależy od okresu trwania umowy (od 0,5% do 1%). Lokatę można założyć w kilku walutach: w złotych, dolarach i euro. Dla obcych walut są mniej korzystne wskaźniki oprocentowania. Lokatę w ING Bank Śląski założyć można szybko przez Internet lub w oddziale banku. Alternatywą są otwarte konta oszczędnościowe, które są nieco bardziej elastyczne niż lokaty.

Lokata Millennium Bank

W ofercie Millennium Bank są lokaty złotówkowe i walutowe. Te pierwsze dostępne są pod postacią kilku różnych produktów: Lokata Horyzont Zysku, Lokata Mobilna, Lokata SuperProcent. Wybierając jedną z nich, można liczyć na oprocentowanie od 1,6% do 2,25% w skali roku. W przypadku Lokaty Mobilnej wystarczające jest wpłacenie 500 zł, więcej, bo co najmniej 1 000 zł należy ulokować, decydując się na Lokatę Horyzont Zysku i Lokatę SuperProcent. W przypadku lokat walutowych oprocentowanie jest niższe. Maksymalnie wynosi ono 0,70% w skali roku. Pieniądze można wpłacać w euro, dolarach i funtach brytyjskich. Najbardziej opłacalna jest lokata Millenet. Okres jej trwania wynosi od 16 do 366 dni, a minimalna kwota depozytu wynosi 200 dolarów, 200 euro, 200 funtów brytyjskich lub 500 zł. Lokatę założyć można przez Internet, w aplikacji mobilnej lub w oddziałach banku.

 

Dodaj Twój komentarz