piątek, 19 lipca 2024
HotMoney
auto-jak-znalezc-najtansze-ubezpieczenie-oc

Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest w ciągłym ruchu, a ceny OC rosną z roku na rok… Niejednokrotnie zdarza się, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne kosztuje kilka tysięcy złotych… Jak sobie z tym poradzić? Jak obniżyć cenę ubezpieczenia? Jak znaleźć najtańsze OC samochodu.

Od czego zależy cena ubezpieczenia samochodu?

Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie, musisz zastanowić się od czego zależy wysokość OC. Czynniki, które wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej można podzielić na te dotyczące pojazdu (marka i model auta, przebieg, a także pojemność silnika) oraz czynniki dotyczące właściciela (wiek, miejsce zamieszkania, data wydania prawa jazdy, stan cywilny i posiadane zniżki). Na cenę ubezpieczenia wpływa także to, czy w ostatnim czasie miałeś jakieś stłuczki, a także czy interesuje cię samo OC, czy pełen pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego. Jak widać, możliwości jest wiele, dlatego koszt polisy może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jak szukać najtańszego OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne to niemały wydatek, dlatego możemy albo zapłacić je w całości, albo rozłożyć na raty. Jeśli szukamy najtańszego OC, to warto skorzystać z tej pierwszej opcji, ponieważ polisa rozłożona na raty zazwyczaj jest dużo droższa. Innym sposobem na tańsze OC jest zapłacenie za nie kartą kredytową. Niektóre banki współpracują z ubezpieczycielami i oferują np. 5% rabatu za opłacenie OC taką kartą.

zobacz także:  Najdroższe psy, najdroższe koty na świecie

Jak jeszcze znaleźć najtańsze OC? Wystarczy skorzystać ze zniżek współwłaściciela, którym może być ojciec lub inny doświadczony kierowca. To dobry sposób na tańsze ubezpieczenie dla młodych osób, które dopiero co odebrały prawo jazdy. Jednak warto pamiętać, że jest to także ryzykowne rozwiązanie, ponieważ w przypadku szkody zniżki utracą wszyscy właściciele pojazdu.

polisa-ubezpieczenie-komunikacyjne-najtansze-oc

Porównywarka OC

Najtańsze OC możesz także znaleźć, korzystając z porównywarek OC dostępnych w sieci. To skuteczny sposób na sprawdzenie wielu ofert z różnych towarzystw w bardzo krótkim czasie. Warto także sprawdzić ubezpieczenia w internetowych rankingach oraz skorzystać z kalkulatora OC. Jednak jeśli nie chcesz ograniczać się jedynie do podstawowego ubezpieczenia komunikacyjnego, dobrym pomysłem będzie spotkanie się z niezależnym agentem ubezpieczeniowym, który również może pomóc ci w znalezieniu najkorzystniejszej polisy. Tym bardziej, że taki pośrednik często posiada zniżki na konkretne oferty ubezpieczeniowe.

Najtańsze OC w pakiecie

Warto także zastanowić się, czy lepszą opcją niż samo OC nie będzie dla ciebie zakup pakietu OC+AC lub NNW. Niekiedy okazuje się, że zakup polisy w pakiecie jest korzystniejszy i nie chodzi tu już tylko o ubezpieczenia komunikacyjne, ale także majątkowe czy ubezpieczenia na życie. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ niektóre towarzystwa oferują zniżki w wysokości 5%-15% za każde kolejne ubezpieczenie. Dlatego niejednokrotnie kupując kilka polis, możesz uzyskać całkiem spory rabat.

zobacz także:  Terminal płatniczy ile kosztuje? Przepisy regulujące posiadanie terminalu płatniczego?

Dodaj Twój komentarz