wtorek, 19 marca 2024
HotMoney

Ubezpieczenia na życie

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie? Jaki korzyści daje OC w życiu prywatnym? Sprawdź, dla kogo polisa na życie jest dobrym rozwiązaniem i jak wybrać ochronę, która będzie skuteczna. Przedstawiamy porównanie ubezpieczeń na życie.

Sprawdź jakie ubezpieczenia na życie oferują firmy ubezpieczeniowe i wyślij wniosek przez internet:

 

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia, w przypadku którego podmiotem jest życie ubezpieczonego. Tak więc, jeśli umrze, zakład ubezpieczeniowy jest zobowiązany do wypłaty świadczeń na rzecz uposażonych, czyli osób imiennie oznaczonych przez ubezpieczającego w umowie ubezpieczenia.

Dla kogo polisa na życie?

Z pewnością wiele osób odpowie, że polisa na życie jest dla każdego. Jednak pomyśleć o niej powinni zwłaszcza ci, którzy mają rodzinę. Bowiem to ona najczęściej jest uposażana. W sytuacji, w której nie ma się bliskich – nie ma potrzeby opłacania polisy. Nie ma bowiem kto otrzymać pieniędzy obiecanych przez zakład ubezpieczeniowy.

Tak więc ubezpieczenie na życie zostało stworzone dla osób, które mają rodzinę. Dzięki tego typu umowie i opłacaniu składek, ma się mieć pewność, że bliscy będą mieli zapewniony byt na wypadek naszej śmierci.

Indywidualne czy grupowe – jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Można w zasadzie rozróżnić dwa typy ubezpieczeń. Jest indywidualne ubezpieczenie na życie oraz grupowe. Drugie jest przeznaczone dla pracowników przedsiębiorstw. Dzięki temu, że do ubezpieczenia przystępuje wielu pracowników, składka może być znacznie niższa niż w przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie. Najczęściej także same warunki są znacznie lepsze niż te, które oferowane są osobom prywatnym. Warto sprawdzić przykładowo ubezpieczenia grupowe PZU Życie i to, jakie są jego zapisy, gdyż jest jednym z najczęściej wybieranych. Jednak wiadomym jest, że oferta przygotowana dla poszczególnych firm może się znacząco różnić.

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Wyróżnić można również ubezpieczenia terminowe i bezterminowe. Ubezpieczenie terminowe jest zawierane na określony czas. Umowę można podpisać na kilka, a nawet na kilkadziesiąt lat, w zależności od wieku ubezpieczającego. Jeśli w tym czasie dojdzie do jego śmierci – środki zostaną wypłacone bliskim. Terminowe ubezpieczenia sprawdzają się również jako zabezpieczenie kredytów hipotecznych.

Bezterminowe ubezpieczenia są zawierane na czas nieokreślony. Tak więc ochrona obowiązuje do śmierci ubezpieczonej osoby, niezależnie od tego, ile lat dożyje. Dobrze, by tego typu ofertą zainteresowały się osoby starsze, ale i młode. Zwłaszcza, że tego typu ubezpieczenie trwa tak długo, jak żyje ubezpieczający.

Ubezpieczenie na życie – czy warto?

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy opłaca się w ogóle wykupować ubezpieczenie. W sytuacji, gdy posiada się rodzinę, powinno być oczywiste, że warto. Mimo, że nie myślimy na co dzień o śmierci, dobrze jest wziąć to jednak pod uwagę, że nie można przewidzieć daty śmierci. Tak więc chcąc zabezpieczyć rodzinę, dobrze jest wykupić polisę. Zwłaszcza, jeśli jako jedyna osoba utrzymuje się rodzinę lub zasila się budżet w większej mierze. Dzięki ubezpieczeniu ma się pewność, że w razie śmierci bliscy nie znajdą się w trudnej sytuacji życiowej.

Ubezpieczenie na życie – ile kosztuje?

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Właściwie trudno powiedzieć. Wiele zależy od indywidualnych czynników. Jest to między innymi stan zdrowia ubezpieczanych, wiek i rodzaj wykonywanej pracy, a także suma ubezpieczenia, długość trwania umowy, częstotliwość opłacania składek.

Można jednak założyć, że składki wynoszą już od kilkunastu złotych. Trzeba mieć jednak świadomość, że polisy na życie nie należy wybierać porównując cenę, ale zakres ubezpieczenia, czy sumę gwarantowanego ubezpieczenia. Polisa powinna być dopasowana do potrzeb. Warto więc sprawdzić porównanie ubezpieczenia na życie oferowane przez różne firmy, by znaleźć takie, które najbardziej będzie im odpowiadało.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Szukając ubezpieczenia na życie, warto sprawdzić również, gdzie jest możliwość dokupienia dodatkowych opcji. Rozszerzając je np. o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Co to takiego? To możliwość wypłaty rekompensaty za szkody, jakie wyrządziło się osobom trzecim w domu, jak i poza nim. Tak w kraju, jak i za granicą. Najczęściej jest wykupowane dodatkowo w ramach pakietu.

Ubezpieczenie dla dziecka

Można nie tylko kupić ubezpieczenie dla siebie, nawet z opcją rozszerzenia go na rodzinę, ale również polisę dla dziecka. Ubezpieczenie na życie dla dziecka z opcją ochrony zdrowia to coś więcej niż szkolne NNW. Właśnie dlatego warto o tym pomyśleć. Dzięki wybraniu właściwej oferty ma się dziecko chronione przez 24 godziny. Są też polisy, które są sposobem gromadzenia kapitału dla dziecka, które wypłacone mu będą w momencie, w którym osiągnie pełnoletność. Dzięki temu będzie mu znacznie łatwiej wejść w dorosłość. Warto więc wykupić ubezpieczenie dla dziecka. Zarówno na życie i NNW, jak i z myślą o przyszłości potomka.

Porównanie ubezpieczeń na życie

Chcąc wykupić polisę, warto poszukać najlepszego ubezpieczenia na życie. Dzięki temu ma się pewność, że otrzyma się gwarancję wypłaty i to na taką wysokość, jaką się ustaliło. Najlepsze ubezpieczenie na życie to takie, które w ramach stosunkowo niskiej składki, oferuje korzystne warunki ubezpieczenia.

Jak znaleźć najlepszą ofertę? Przede wszystkim warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie. Dzięki temu w jednym miejscu wyszuka się oferty zakładów ubezpieczeń. W ten sposób znacznie prościej i szybciej można sprawdzić, w czym można wybierać. Ranking ubezpieczeń na życie jest sposobem na to, by w jednym miejscu zapoznać się z podstawowymi warunkami umów. Są wyszczególnione w przejrzysty sposób.

Co więcej, dzięki rankingowi ubezpieczeń na życie, można skorzystać z opcji składania wniosków online. Wystarczy użyć przycisku „Złóż wniosek”, by móc przenieść się na stronę towarzystwa ubezpieczeniowego, które ma w ofercie daną propozycję ubezpieczenia. Dzisiaj wiele agencji wychodzi naprzeciw potrzebom zabieganych klientów. Umożliwiają wykupienie ubezpieczenia na życie online. Wniosek wypełnia się przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Porównywarka ubezpieczeń na życie pozwala poznać najważniejsze firmy na rynku i ich flagowe produkty. To pierwszy krok, aby wybrać ofertę idealną dla siebie. Kalkulator ubezpieczeń na życie to narzędzie, które umożliwia sprawdzenie propozycji pod kątem opłacalności. Wiadomym jest, że nikt nie chce przepłacić. Za tę samą kwotę oczekuje się tych samych warunków.

Jakie ubezpieczenie wybrać? Warto sprawdzić warunki ubezpieczenia na życie PZU, firmy Aviva, MetLife, AXA, Warty i innych. Zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych. Istotna jest bowiem nie sama agencja, ale warunki ubezpieczenia, jakie proponuje.

komentarzy 7

  1. czytelnik pisze:

    dzięki za zestawienie, przydało się

  2. mała pisze:

    Szczerze mówiąc to zestawienie na niewiele się zdaje, bo zawarte w nim informacje są różna, a wiec nijak nie idzie tego porównać. Wolałabym to w formie tabeli, może porównywarki? Tak to jest to mało przydatne. Dobrze, że w tekście jest wiele informacji, które mi się z pewnością przydadzą. Zastanawiam się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie.

  3. magister pisze:

    Nie wiedziałam, że jest oddzielne ubezpieczenie na życie dla studentów. Są obarczone większym ryzykiem niż takie normalne ubezpieczenia na życie? 😉

  4. Zofia pisze:

    Tu chyba nie chodzi o to, że studenci są obarczeni większym ryzykiem, a o to, że warunki ubezpieczenia na życie dla nich mogą być nieco inne. Tak jak w przypadku kont bankowych dla studentów.

  5. bebok pisze:

    Ja ciągle zastanawiam się nad ubezpieczeniem na życie. Wiem, że patrząc przyszłościowo warto się na to zdecydować, jednak wysokość składek… Już dwie ubezpieczalnie mi je wyliczały i są niestety za wysokie.

  6. Marekvs pisze:

    Sporo można zaoszczędzić na ubezpieczeniu jeśli poszukasz na własną rękę i porównasz różnych ubezpieczycieli. Dlatego ja używam do tego porównywarek. Nie ma lepszej metody.

Dodaj Twój komentarz