piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych jest rozwiązaniem dla osób, które mają problemy ze spłatą dotychczasowo zaciągniętych zobowiązań. Podpowiadamy, jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny przy pomocy kalkulatora. Zobacz, jak korzystnie skonsolidować dług.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pomoże Ci obliczyć ile możesz zyskać zamieniając kilka rat wielu kredytów w jedną ratę.

Czym jest konsolidacja długu?

Konsolidacja długu to połączenie dwóch lub kilku wcześniej zaciągniętych kredytów, a także pożyczek w jedną. Dzięki temu możliwe jest ujednolicenie warunków zobowiązań, w tym stopy procentowej. Tego typu rozwiązanie pozwala na zmniejszenie kosztów obsługi zadłużenia. Najczęściej jednak wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty. To jednak warunek konieczny, aby zapewnić niższą miesięczną ratę kredytową. Taką, którą będzie łatwiej spłacać. W przypadku konsolidacji uiszcza się bowiem tylko jedną opłatę miesięcznie. Niestety to sprawia, że płaci się zdecydowanie wyższe odsetki.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy przeznaczony dla klientów, którzy mają problem ze spłatą kilku zobowiązań. Najczęściej kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego, kredytu gotówkowego, zadłużenia na karcie kredytowej lub rat za zakup sprzętów AGD. To właśnie dzięki niemu możliwa jest konsolidacja wszystkich zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Zdarza się, że dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, możliwe jest niedopuszczenie do etapu windykacji i egzekucji komorniczej. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to niemalże ostatnia deska ratunku. Niestety wiele banków odmawia udzielenia finansowania z uwagi na złą historię kredytową. W przypadku kredytu konsolidacyjnego, tak jak i każdego innego, sprawdzają bowiem zapisy w BIK. Jeśli okaże się, że były problemy ze spłatą, wówczas może nie chcieć wesprzeć klienta.

Są oczywiście instytucje, które to zaproponują, ale na przykład na znacznie niższą kwotę, niż jest potrzebna. Są i takie, które zgodzą się na przykład pod warunkiem zabezpieczenia hipoteką. Tutaj kwota może być znacznie wyższa, a czas spłaty – dłuższy.

Kalkulator kredytów konsolidacyjnych

Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego, warto sprawdzić, jakie propozycje mają banki.

Dzięki poznaniu dokładnych informacji na temat oferty, łatwiej sprawdzić, o ile można zmniejszyć miesięczną ratę. W przeprowadzeniu dokładnych obliczeń przydatny jest kredytu konsolidacyjnego kalkulator.

Wybiera się w formularzu typ kredytu, kwotę pozostałą do spłaty, aktualne oprocentowanie i ilość miesięcy jaka została do spłaty. W ten sposób znaleźć można najtańszy kredyt konsolidacyjny kalkulatorem dostępnym online. Bez wychodzenia z domu można na własną rękę sprawdzić, czy da się zmniejszyć comiesięczne opłaty i o ile.

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny kalkulatorem?

Między innymi da się sprawdzić kalkulatorem warunki kredytu konsolidacyjnego Alior Banku. Wystarczy dowiedzieć się, jakie oferuje oprocentowanie. Oczywiście interesuje nas RRSO, a nie samo oprocentowanie, gdyż to na podstawie Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania jest wyliczany całkowity koszt zobowiązania. Aby obliczyć, jak zmniejszy się miesięczna rata za pomocą kalkulatora kredytów konsolidacyjnych, niezbędne jest też podanie okresu spłaty kredytu.

Chcąc wziąć w WBK kredyt konsolidacyjny dobrze jest użyć kalkulatora, aby porównać, o ile niższa będzie miesięczna rata. W ten sposób obliczenia są znacznie szybsze. Dzięki temu łatwo można dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy zobowiązaniami.

Nasz kalkulator pozwoli sprawdzić, ile miesięcznie zyska się dzięki kredytowi konsolidacyjnemu Millenium. Wystarczy dowiedzieć się, jakie ma warunki, umieścić dane w konkretnych rubrykach, by przekonać się, jak bardzo zmniejszą się miesięczne zobowiązania i ile oszczędzi się na odsetkach.

Sprawdzić można także mBanku kredyt konsolidacyjny kalkulatorem zamieszczonym na naszej stronie. Tak jak i w innych przypadkach, tak i tutaj niezbędne jest poznanie wysokości oferowanego przez mBank oprocentowania i okresu spłaty, na jaki można liczyć w jego wypadku.

Jak widać – dzięki kalkulatorowi możemy samodzielnie sprawdzić, ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego, a także, o ile zmniejszy się miesięczna rata w stosunku do tej sprzed konsolidacji. Dzięki temu można dowiedzieć się, o ile niższe będzie zobowiązanie i czy faktycznie pozwoli na łatwiejszą jego spłatę.

komentarze 2

  1. Nadzieja pisze:

    Świetny ten kalkulator, myślę, że może się przydać wielu osobom, które mają problem ze spłatą zobowiązań. Dzisiaj wiele się słyszy o konsolidacji kredytów. W telewizji banki reklamują swoje usługi z tym związane. Najważniejsze jednak jest w tym wszystkim, by nie podjąć pochopnej decyzji. Później już nie ma odwrotu.

  2. marysia pisze:

    Czytałam kiedyś, że jak się sumarycznie podliczy koszty swoich kredytów, a kredytu konsolidacyjnego, to ten drugi jest zdecydowanie mniej opłacalny. No ale z drugiej strony czasami nie ma wyjścia, lepiej zapłacić więcej, ale jednak wyjść z tych długów.

Dodaj Twój komentarz