czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Kalkulator kredytu gotówkowego – koszt kredytu i wysokość rat

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje kredyt gotówkowy, skorzystaj z narzędzia, który pozwoli Ci na wyliczenie wysokości rat. Kalkulator kredytu gotówkowego przedstawi całkowity koszt zobowiązania. Na tej podstawie możesz dokonać porównania kredytów gotówkowych.

Kalkulator kredytu gotówkowego – sprawdź koszt kredytu i wysokość raty. Porównaj aktualne oferty kredytów gotówkowych.

Czym jest kalkulator kredytu gotówkowego?

Kalkulator kredytu gotówkowego służy głównie do orientacyjnego wyliczenia regularnych spłat twojego zadłużenia. Dzięki niemu poznasz przybliżoną wartość swojej miesięcznej raty, a także ogólny koszt kredytu gotówkowego. Korzystając z tego narzędzia zminimalizujesz czas, który musisz poświęcić, aby zdobyć szczegółowe informacje na temat pożyczki i dowiesz się, czy nie przekracza ona twoich zdolności finansowych.

Czym jeszcze jest kalkulator kredytu gotówkowego? Przede wszystkim jest to narzędzie, dzięki któremu w szybki i prosty sposób będziesz mógł porównywać oferty proponowane przez różne placówki bankowe. Poza całkowitą kwotą do spłaty oraz wysokością rat, poznasz szczegółowe informacje, takie jak oprocentowanie w danym banku, RRSO czy wysokość prowizji. Dzięki kalkulatorowi w przeciągu kilku sekund zdobędziesz wiedzę, niezbędną do podjęcia właściwej decyzji o wyborze odpowiedniego kredytu.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy?

Istotną kwestią, decydującą o tym, ile kosztuje kredyt gotówkowy jest jego suma, a także okres spłaty na jaki zdecydujemy się przy wyborze tego produktu finansowego. Ponadto należy zwrócić uwagę na wysokość i charakter oprocentowania, które może być stałe lub zmienne (wybierając te drugie musimy mieć świadomość, że jeśli podniesie się oprocentowanie, to rata może się zwiększyć). Całkowity koszt kredytu uwarunkowany jest również wysokością i sposobem regulowania prowizji, która może być zawarta w sumie kredytu lub do niej dodana.

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

Poza wymienionymi wyżej kwestiami dotyczącymi całości zadłużenia, wysokość raty kredytu gotówkowego uwarunkowana jest także liczbą i rodzajem spłat. Jak można się domyśleć, im więcej rat, tym koszt każdej z nich będzie mniejszy. Ponadto mogą być one albo równe, albo malejące. Choć te pierwsze cieszą się ostatnio znacznie większą popularnością.

Zatem jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego? Tutaj znów najlepszym sposobem będzie użycie kalkulatora, który dzięki wprowadzonym przez nas parametrom, takim jak kwota kredytu, okres kredytowania oraz oprocentowanie, wskaże cały harmonogram rat.

Porównywanie kredytów gotówkowych

Po wcześniejszym wpisaniu odpowiednich danych, kalkulatory pożyczek gotówkowych przedstawią nam oferty różnych banków. Różnią się one między sobą głównie prowizją, oprocentowaniem lub RRSO, które mają realny wpływ na raty i całkowitą kwotę do spłaty. Dzięki tej funkcji kalkulatora kredytowego dowiemy się do której placówki finansowej warto się wybrać, aby uzyskać kredyt na korzystnych dla nas warunkach. Z porównywarki warto korzystać także w przypadku kredytów dla firm, a także innych produktów finansowych.

Jeśli podczas porównywania wyników odpowiednio ustawimy sortowanie, to najtańszy kredyt gotówkowy kalkulator wyświetli nam u samej góry. Można je podzielić także ze względu na wysokość oprocentowania, prowizję, miesięczną ratę, a także wiele innych. Dzięki temu narzędziu zaoszczędzimy czas, mając oferty wszystkich banków w jednym miejscu.

komentarze 3

  1. dziewczyna_szamana pisze:

    Serio? To chyba możliwe nie z tym kalkulatorem. Przecież to za mało danych. Samo oprocentowanie, wielkość kredytu i ilość rat nie wystarczą! Ile to dodatkowych kosztów przy kredycie jest!

  2. minionka pisze:

    Będę musiała wziąć kredyt gotówkowy z początkiem roku, więc te informacje są mi bardzo przydatne. Jeszcze tylko w takim razie muszę poszukać info na temat tych dodatkowych kosztów, bo mnie to nieco przeraża.

  3. jakie kredyt? pisze:

    A co się bardziej opłaca? Wyższy kredyt gotówkowy, czy jednak hipoteczny? Wiem, że mieszkaniowe są lepiej oprocentowane, ale tyle wymogów trzeba spełnić… A w sumie nie jest mi potrzebna cała kwota do zakupu mieszkania, bo sama mam sporą część odłożoną.

Dodaj Twój komentarz