wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Kalkulator kredytu hipotecznego – koszt kredytu i wysokość rat

Chcesz znać odpowiedź na pytanie: czy dostanę kredyt hipoteczny? Przy pomocy kalkulatora kredytu hipotecznego sprawdź, jaki może być koszt całego zadłużenia oraz wysokość miesięcznych rat. Przeanalizuj swoją zdolność kredytową i znajdź ofertę z korzystnymi warunkami.

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli Ci obliczyć koszt kredytu i wysokość rat.

Zobacz jakie kredyty hipoteczne oferują obecnie banki:

Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego służy wykonywaniu symulacji rzeczywistych kosztów kredytu oraz ułatwia znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytu hipotecznego. Jeśli chcemy dowiedzieć się jakie raty kredytu hipotecznego oraz na ile rat kredyt hipoteczny warto rozdzielić, to wystarczy uzupełnić oznaczone pola w kalkulatorze kredytowym online danymi, które posiadamy, a otrzymamy interesujący nas wynik. Korzystanie z tego narzędzia jest niezwykle proste, a do tego pozwala zaoszczędzić czas spędzony na dokonywaniu samodzielnych obliczeń i minimalizuje ryzyko pomyłki.

Czy dostanę kredyt hipoteczny?

Aby dostać kredyt hipoteczny należy mieć przede wszystkim stałe źródło dochodu oraz pozytywną historię kredytową. Jeśli w przeszłości zalegaliśmy ze spłatą jakichkolwiek zobowiązań finansowych, to powinniśmy wszystkie tego typu sprawy wyjaśnić i uregulować zanim zaczniemy starać się o kredyt hipoteczny. Od tego jak wygląda nasza historia kredytowa oraz zdolność może zależeć także oprocentowanie kredytu hipotecznego, który otrzymamy.

Jak obliczyć ratę kredytu?

Oczywiście najlepiej w tym celu skorzystać z kalkulatora rat kredytu hipotecznego, jednak jest tez inna możliwość. Jeśli nie ufamy internetowym narzędziom, możemy skorzystać ze wzoru. Potrzebne będą takie dane jak:

  • wysokość kredytu,
  • oprocentowanie w skali roku,
  • ilość rat do spłaty,
  • całkowita kwota do spłaty.

Dokładne wzory i przykłady obliczeń można znaleźć na wielu stronach internetowych, gdzie krok po kroku została wytłumaczona kolejność wszystkich działań, które należy przeprowadzić.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Podczas gdy kalkulator kredytu hipotecznego pozwala nam obliczyć koszty związane ze skorzystaniem z tego produktu finansowego, to porównywarka ma za zadanie pomóc nam wybrać najkorzystniejszą ofertę. Narzędzie to pozwala nam przeanalizować w jednym miejscu wiele ofert kredytów hipotecznych różnych banków. Aby skorzystać z porównywarki wystarczy podać kwotę kredytu, o jaką mamy zamiar wnioskować, cel, koszt nieruchomości (jeśli ma to być kredyt na zakup domu lub mieszkania) oraz okres spłaty.

Jaka rata kredytu hipotecznego?

Rata kredytu hipotecznego składa się z części kapitałowej i odsetkowej. Pierwsza część stanowi kwotę pożyczoną przez kredytobiorcę z banku, natomiast druga część to zysk banku, który udzielił kredytu. Raty kredytu mogą być rosnące, malejące, stałe lub balonowe. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety, wybór jest uzależniony od naszych prywatnych preferencji oraz sytuacji finansowej. Dobrze jest zapoznać się z warunkami każdej z tych możliwości, aby dopasować model spłaty kredytu do swoich potrzeb. Zanim zdecydujemy się na którąkolwiek z tych opcji warto obliczyć ratę kredytu hipotecznego w każdej z nich. W tym celu może być pomocny kalkulator spłaty kredytu hipotecznego, który pozwoli nam na określenie najkorzystniejszej dla nas możliwości.

komentarze 2

  1. ona pisze:

    A czy to nie powinno być RRSO, a nieoprocentowanie? No bo chyba to w nim ukrywają się faktyczne opłaty za kredyt. Samo oprocentowanie to by była bajka. A przecież jeszcze prowizja, marża, opłaty za prowadzenie w ogóle kredytu. Myślę, że to co wyjdzie z tego kalkulatora to i tak nie rzeczywistość…

  2. zawiedziona_iga pisze:

    No tak, brakuje to RRSO :/ W takim razie nie wiem na ile wiarygodny jest ten kalkulator…

Dodaj Twój komentarz