poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Ubezpieczenia dla firm

Prowadząc firmę musisz zabezpieczyć się na wypadek różnych, nieprzewidzianych sytuacji. Z tego względu stworzono ubezpieczenie OC dla firm, które dostosowuje się indywidualnie do rodzaju prowadzonej działalności. Możesz też skorzystać z ubezpieczenia majątkowego dla firm, a także medycznego i komunikacyjnego.

 

Ubezpieczenia firm

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z dużą odpowiedzialnością, związaną nie tylko z osiąganiem odpowiednich zysków, ale również z wyrządzeniem komuś szkody. Chodzi tutaj zarówno o szkody w nieruchomości, jak i szkody rzeczowe oraz osobowe, które mogą powstać w wyniku np. wypadku przy pracy. Aby ustrzec się przed kosztami związanymi z wypłatą zadośćuczynienia z własnej kieszeni, warto pomyśleć nad ubezpieczeniem biznesu. Polisy ubezpieczeniowe dla firm oferują bardzo duży zakres ochrony, a wybór odpowiedniej zależy między innymi od rodzaju działalności przez nas prowadzonej.

Ubezpieczenia OC dla firm

Ubezpieczenie OC dla firmy można dostosować do rodzaju prowadzonej działalności. Dzięki niemu ochroną objęte są szkody rzeczowe i osobowe, które mogą zostać wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzoną przez firmę działalnością gospodarczą. Ubezpieczenie cywilne firmy dotyczy szkód, które są następstwem czynu niedozwolonego oraz niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Ubezpieczenie działalności firmy obejmuje m.in. odpowiedzialność za produkt, odpowiedzialność za wypadki przy pracy, podwykonawców, czy szkody w środowisku. Tego rodzaju polisy ubezpieczeniowe posiadają wiele rozszerzeń, które dostosowywane są do poszczególnych rodzajów działalności.

Ubezpieczenia majątkowe dla firm

Ubezpieczenia majątkowe dla firm mają za zadanie chronić firmę przed poważnymi stratami finansowymi. Zakładając własną działalność nie można liczyć na szczęście, trzeba posiadać realne zabezpieczenie. Majątek firmy może ulec zniszczeniu w wyniku zalania, pożaru, czy wybuchu. Ponadto może zostać skradziony, na szczęście wszystkie te problemy da się rozwiązać posiadając ubezpieczenie majątkowe firmy.

W zależności od zakresu wykupionego przez nas ubezpieczenia majątku firmy, może ono obejmować ryzyka nazwane lub wszystkie ryzyka. Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia klauzul, takich jak wandalizm, stłuczenia szyb, powódź, przepięcia, rozmrożenie środków obrotowych, czy ubezpieczenie kosztów stałych. Towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwość objęcia ubezpieczeniem także koszty naprawy zabezpieczeń uszkodzonych w wyniku włamania, czy starty powstałe w wyniku kradzieży mienia nawet bez wejścia sprawcy do budynku.

Ubezpieczenia medyczne dla firm

Ubezpieczenia zdrowotne dla firm powoli stają standardem. Zapewnienie prywatnej opieki medycznej jest bardzo ważne dla pracowników i podnosi atrakcyjność przedsiębiorstwa jako potencjalnego miejsca pracy. Pakiety medyczne dla firm zapewniają swobodę dostępu do lekarzy i diagnostyki. Wiele ofert daje możliwość poszerzenia zakresu opieki o członków rodzin i daje dostęp do sieci placówek medycznych znajdujących się na terenie całego kraju. Ubezpieczenia medyczne dla firm mogą obejmować także świadczenia niestandardowe, takie jak opieka stomatologiczna, ortodoncja czy protetyka. Z takich rozwiązań korzystają głównie duże przedsiębiorstwa, niemniej możliwe jest również ubezpieczenie małej firmy. Niektóre pakiety medyczne przeznaczone są dla grup już od 3 pracowników.

Ubezpieczenia komunikacyjne dla firm

Ubezpieczenia komunikacyjne dla firm dotyczą przede wszystkim flot, programów leasingowych oraz przedłużonych gwarancji. Także w tym wypadku towarzystwa ubezpieczeniowe starają się dopasować swoja ofertę do specyfiki danej firmy i branży, w obszarze której działa. Ubezpieczenia komunikacyjne wchodzą w zakres ubezpieczeń majątkowych dla firm.

Większość dużych firm posiada swoja flotę. Jak wiadomo, samochody służbowe są często bardziej eksploatowane od prywatnych, przez co istnieje większe ryzyko kolizji, czy usterek. Dzięki ubezpieczeniu komunikacyjnemu nie musimy się tym martwic, gdyż koszty likwidacji powstałych szkód pokryje polisa. Wiele ofert zapewnia także usługę Car Assistance, która jest wyjątkowo ważna w przypadku pokonywania długich tras samochodem firmowym.

Ubezpieczenia dla firm kalkulator

Kalkulator ubezpieczeń dla firm do narzędzie, które w bardzo prosty sposób pomoże nam wybrać najbardziej korzystna ofertę. Firm ubezpieczeniowych jest bardzo wiele, każda z nich posiada pakiety, które obejmują różny zakres usług i porównanie ich wszystkich ze sobą samodzielnie wydaje się niemożliwe. Korzystając z kalkulatora wystarczy podać podstawowe informacje, takie jak wartość majątku firmy, jakie ubezpieczenie nas interesuje np. ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie majątkowe dla firm, rodzaj branży oraz roczny obrót firmy wyrażony w złotówkach.

Ranking firm ubezpieczeniowych

Rankingi firm ubezpieczeniowych to drugi sposób, obok kalkulatorów ubezpieczeń dla firm, na porównanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki tego typu zestawieniom mamy szansę zapoznać się z najnowszymi ofertami, zdobyć aktualne informacje na temat rynku ubezpieczeniowego, czy też poznać nowe firmy, o których być może do tej pory nie wiedzieliśmy.

Rankingi ułatwiają wybór najkorzystniejszej oferty, co nie oznacza wcale, ze nie warto skonsultować się również z przedstawicielem danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Oczywiście istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia dla firm online i wiele osób się na to decyduje, jeśli oferta jest wyjątkowo konkurencyjna. W niektórych sytuacjach istnieje jednak możliwość negocjacji warunków, na jakich otrzymujemy konkretną polisę, dlatego też warto o to dopytać przedstawiciela danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenia dla firm są produktami bardzo popularnymi, nic w tym dziwnego, w końcu brak polisy może skutkować utratą ogromnych pieniędzy, a czasem nawet doprowadzić do upadku firmy. Będąc pracodawcą dla innych osób musimy być świadomi swojej odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo, a wykupienie pakietu ubezpieczeniowego jest tego jasnym dowodem.

komentarze 2

  1. Ula pisze:

    Ja moją firmę ubezpieczałam od razu. To nie są aż takie duże kwoty, a w razie czego jestem chroniona.

  2. Wioletta pisze:

    Moim, zdaniem takie ubezpieczenie jest obowiązkowe. Nie ma co ryzykować. W razie, jak się coś wydarzy – firma ma zabezpieczenie.

Dodaj Twój komentarz