wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Ile kosztuje ubezpieczenie psa i kota? Kiedy warto wykupić polisę na zwierzęta domowe?

Czy możliwe jest ubezpieczenie psa lub kota? Mogłoby się to wydawać dziwne czy nietypowe, ale ubezpieczyciele coraz częściej wychodzą naprzód oczekiwaniom ludzi i w ich ofertach coraz częściej pojawiają się i takie propozycje. Czy warto jest ubezpieczyć swojego pupila? Co nam to daje?

Kto oferuje ubezpieczenie psa lub kota?

Już dawno ubezpieczenia na życie przestały być tylko i wyłącznie domeną ludzi i ich majątków. Coraz częściej pojawiają się oferty, w których możliwe jest zabezpieczenie także swoich zwierząt domowych, które jakby nie było są także częścią naszej rodziny, a nierzadko stanowią też i dużą wartość (w przypadku psów i kotów rasowych z rodowodem). Z tego też powodu wiele firm ubezpieczeniowych znacząco rozszerza swoje oferty i daje wybór mający zapewnić zabezpieczenie w razie nieprzywdzianych sytuacji, które mogłyby w jakiś sposób zaszkodzić nam lub naszym pupilom.

Jak wygląda oferta polisy ubezpieczeniowej dla psa i kota?

Tak jak w przypadku innych polis ubezpieczeniowych, do wyboru mamy kilka różnych pakietów. Między innymi zalicza się do tego ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej w momencie, gdy nasz pupil wyrządzi komuś krzywdę czy to człowiekowi raniąc go, czy dokona zniszczeń mienia. Jest też rzecz jasna ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i gdyby nasz zwierzę doznało uszczerbku na zrowiu, dzięki polisie, możemy mieć opłacone koszty wizyty u weterynarza, w klinice dla zwierząt, hospitalizacji, uśpienia, badań czy nawet kremacji. Wówczas właścicielowi przysługuje zwrot pieniędzy, jednak co najwyżej do górnej granicy sumy ubezpieczenia.

zobacz także:  Ubezpieczenie OC dla firm - ile kosztuje polisa dla przedsiębiorstwa? Jak zabezpieczyć majątek firmy?

Można także ubezpieczyć zwierzęta od takich zdarzeń jak włamanie i kradzież, zazwyczaj dostępne jest to w ofertach ubezpieczeń majątkowych i mieszkaniowych. Jedynym haczykiem jest to, że wówczas dotyczy to tylko i wyłącznie miejsca ubezpieczonego (mieszkania czy domu).

Ile kosztuje ubezpieczenie dla psa i kota?

Koszt ubezpieczenia naszego zwierzęcia domowego będzie zależał w głównej mierze od tego jakie stawki proponuje dana firma ubezpieczeniowa. Mogą być one różne, podobnie, jak w przypadku tego, co będzie ono obejmować. Najlepiej byłoby sprawdzić, które firmy w ogóle oferują takie zabezpieczenia, a następie porównać ich propozycje, wraz z wysokością sum, jakie obejmują. Sama cena to jednak nie najważniejsza kwestia, ponieważ zazwyczaj podstawowe, czyli najtańsze ubezpieczenie, jest równocześnie najmniej opłacalnym.

Ile właściwie będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie psa lub kota? Ceny zaczynają się już od kilku złotych miesięcznie, a stawki roczne zazwyczaj znajdują się w okolicach 40 – 100 zł, choć wybierając oferty rozszerzonej ochrony trzeba się liczyć z jeszcze wyższymi kosztami (200 – 600 zł rocznie w pakiecie VIP).

Czy opłaca się ubezpieczać psa i kota?

Może się to wydawać nieco dziwacznym kaprysem, a przynajmniej było tak jeszcze kilka lat temu, obecnie jednak coraz więcej ludzi się na ubezpieczenie pupili decyduje. Skoro zabezpieczamy swoje domy, samochody i członków swojej rodziny, dlaczego nie mielibyśmy i zabezpieczać zwierzęta domowe? Pies i kot to często integralna i cenna część naszego życia, dlatego warto jest się zastanowić nad tym, jak bardzo zależy nam na ich dobru i bezpieczeństwie. Jedynym minusem tej formy ubezpieczenia jest niewielki wybór. Aktualnie tylko kilka firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie polisy bezpośrednio dedykowane dla ochrony domowych pupili. Być może za kilka lat się to zmieni.

zobacz także:  W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne - co wybrać?

1 komentarz

  1. Alicja pisze:

    Nie wiedziałam, że można ubezpieczyć zwierzęta. Ciekawe, które towarzystwa mają takie ubezpieczenia w ofercie. To całkiem rozsądne zadbać o swojego pupila.

Dodaj Twój komentarz