piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Ranking kredytów hipotecznych Maj 2019

Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na realizację celów mieszkaniowych, a jego zabezpieczenie stanowi kupiona nieruchomość. W przypadku niespłacenia zobowiązania, przechodzi ona na własność banku, który następnie będzie starał się ją odsprzedać. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu hipotecznego znaczenie ma nie tylko sama wartość nieruchomości, ale i to, czy nie występują jakieś czynniki, które mogłyby ewentualną sprzedaż utrudnić, na przykład niedogodna lokalizacja. Jaki kredyt hipoteczny wybrać? Przedstawiamy niektóre z ofert wartych uwagi, ponadto kredyt hipoteczny można sprawdzić i porównać w naszym kalkulatorze.

Kredyt „Własny Kąt” Hipoteczny PKO Bank Polski

Ta oferta kredytowa wielokrotnie była nagradzana w rankingu Złoty Bankier. Co wpływa na jej korzystną ocenę? Na pewno trzeba docenić skalę, w jakiej środki z kredytu pokrywają wydatki – można z nich sfinansować aż do 90% wartości nieruchomości. Stosunkowo wygodne są też warunki spłaty. Jest to kredyt długoterminowy, którego okres kredytowania może wynosić nawet 35 lat. W dodatku kredytobiorcom przysługują wakacje kredytowe, co oznacza, że mają oni możliwość złożenia wniosku o zawieszenie spłaty jednej raty rocznie.

zobacz także:  Jak przygotować się do spotkania z doradcą finansowym? Jakie pytania zadać, na co uważać?

Kredyt hipoteczny Bank Millennium

Podobnie jak w ofercie opisanej powyżej, także i z tego kredytu można sfinansować nawet do 90% całkowitej wartości nieruchomości. Niewątpliwym atutem tej oferty jest także brak jakiejkolwiek prowizji za udzielenie kredytu, a to zawsze duża dogodność dla kredytobiorcy, gdy zwalnia się go z dodatkowych opłat. Dość wygodna jest tu też spłata zobowiązania – w tej ofercie przewidziano możliwość wakacji kredytowych raz do roku, co niewątpliwie może być dużym udogodnieniem.

Dla aktywnych klientów marża banku jest niższa o 0,5%. Mowa tu o tych klientach, którzy przez cały okres kredytowania będą posiadaczami konta osobistego w Banku Millennium, na które co miesiąc będzie wpływać ich wynagrodzenie lub dochód netto, a ponadto będą użytkownikami karty debetowej do konta i wykonywać będą za jej pomocą comiesięczne transakcje na kwotę przynajmniej 500 zł.

Kredyt hipoteczny Citi Handlowy

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego kredytu, umożliwiającego sfinansowanie nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, wynosi 3,58%. Kwota, na którą można go zaciągnąć, może wynosić do 80% wartości nieruchomości, co w praktyce oznacza sumy do 3 000 000 zł.

zobacz także:  Nowe przepisy dla banków, Opóźnienie brexitu... - przegląd 21 marzec 2019

Zaletą tej oferty jest to, że bank bierze na siebie część formalnych obowiązków i wiążące się z nimi wydatki – przygotowuje dla kredytobiorcy indywidualnie dostosowaną ofertę i na własny koszt przeprowadza wycenę nieruchomości.

Oferta ta może zainteresować szczególnie tych, którzy nie lubią czekać. Przy tej ofercie nie wystawia się naszej cierpliwości na próbę. Informację o wstępnej analizie wniosku o udzielenie kredytu otrzymuje się już w ciągu 4 dni, a o decyzji kredytowej bank poinformuje nas nie później niż w 21 dniu od momentu złożenia wniosku.

Dodaj Twój komentarz