czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Kredyt dopasowany do potrzeb klienta

Kredyt gotówkowy

Odpowiednio dopasowany kredyt (niezależnie od tego, czy chodzi o zakup nowego mieszkania, czy przeprowadzenie niewielkiego remontu) pozwala klientom oszczędzić na opłatach i cieszyć się niższą ratą. Nie są to jednak wszystkie argumenty, które przemawiają za starannym wybraniem oferty kredytowej.

Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, w jaki sposób wybrać kredyty hipoteczny i gotówkowy. Nawet jeżeli aktualnie nie myślisz kredycie, to zebrane tu informacje są na tyle uniwersalne, że będziesz mógł je wykorzystać również w przyszłości.

Dobrze dopasowany kredyt

Osoby korzystające z kredytów wiedzą, że od tego, z jakiej oferty się skorzysta, zależy naprawdę wiele. Warto więc pamiętać o tym, że kalkulator kredytowy wskaże najlepsze rozwiązanie zarówno w przypadku kredytu konsumpcyjnego, jak i pożyczenia pieniędzy na zakup lub budowę domu. Wybierając kredyt przy pomocy tego narzędzia, wystarczy podać tylko dwie rzeczy:

  • kwotę (w tym polu powinieneś wpisać, ile pieniędzy potrzebujesz),
  • okres spłaty (ilość miesięcy, przez które chcesz spłacać kredyt).

Różnice w ofertach mogą być widoczne na pierwszy rzut oka, jednak czasami trzeba uważnie przeczytać umowę, aby dotrzeć do istotnych informacji. Jeżeli nie chcesz tego robić, wybierz wspomniany kalkulator kredytowy. Został zaprojektowany w taki sposób, że podanie dwóch wspomnianych informacji wystarczy, aby wyświetlić oferty kredytów. Dużym udogodnieniem jest to, że propozycje ofert zostaną wyświetlone w kolejności zaczynającej się od tej, która jest najlepsza.

zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych Maj 2019

Jeżeli żadna z ofert kredytowych nie przypadnie ci do gustu, zmień okres spłaty (warto spróbować wybrać taki, który będzie realny, a jednocześnie w miarę niski) lub kwotę kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych może to być trudne, ponieważ niższa kwota kredytu wiąże się z większym wkładem własnym.

Co warto wiedzieć o kredytach gotówkowych?

Kredyty gotówkowe są chętnie wybierane przez osoby niezależnie od wieku. Dzięki nim można otrzymać pieniądze, z którymi każdy może zrobić to, co chce. Niektórzy klienci zaciągają kredyty gotówkowe w celu opłacenia rachunków, a inni przeznaczają pieniądze na zakup samochodu. Zaletą tej grupy kredytów jest to, że bank nie pyta, na co potrzebujesz pieniędzy. Jednocześnie trzeba pamiętać o formalnościach. Ponieważ kredytów udzielają tradycyjne banki, trzeba zdawać sobie sprawę z konieczności dostarczenia zaświadczenia o zarobkach. Jeżeli nie dysponujesz takim dokumentem, spróbuj skorzystać z oferty kredytu przygotowanego przez bank, w którym masz konto. Niektóre banki oferują wówczas lepsze warunki, zwłaszcza jeżeli ktoś często otrzymuje wpływy. Na to, czy bank wypłaci kredyt hipoteczny, ma wpływ dotychczasowa historia kredytowa. Najważniejsze jest to, aby nie było w niej dużych opóźnień w spłacie.

zobacz także:  Rebranding Banku Zachodniego WBK. Ruszyła kampania informacyjna

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Zanim skorzystasz z kredytu hipotecznego, powinieneś uzbierać wkład na zakup mieszkania. W zależności od wybranego banku trzeba mieć od 10% w górę. Nie warto jednak popełniać błędu i trzymać się dolnej granicy, ponieważ nawet niewielkie zwiększenie wkładu może sprawić, że bank zaproponuje korzystniejsze warunki. Niektóre banki już teraz wymagają 20% wkładu, czego przykładem są między innymi Pekao, ING, BOŚ oraz BNP. Uzbieranie wyższej kwoty jest trudniejsze, ale dzięki temu możesz zaciągnąć mniejszy kredyt. To sprawi, że łączna wartość odsetek będzie niższa, więc poniesiesz mniejsze koszty.

Dodaj Twój komentarz