piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ranking lokat luty 2020

Lokata bankowa to popularny sposób na zdeponowanie pieniędzy w bezpiecznym miejscu. Wystarczy wpłacić oszczędności na lokatę w wybranym banku, określić czas trwania umowy i czekać, aż od podanej kwoty będą rosły odsetki. Produkty te są oprocentowane, a wysokość tego wskaźnika uzależniona jest od wysokości stóp NBP. Wybierając ten produkt, warto przejrzeć lokaty [tu pełna LISTA] różnych banków, pomocne w tym są porównania i rankingi lokat terminowych, za pomocą których można szybko i wygodnie przeanalizować konkretne parametry, głównie oprocentowanie. Poniżej przedstawiamy wybrane oferty lokat w lutym 2020 r.

Lokata w Getin Bank

W Getin Bank dostępna jest „Lokata na Nowe Środki”, którą założyć można na 3, 6, lub 12 miesięcy. Przy wyborze dłuższego okresu, tj. na rok, klient otrzymuje oprocentowanie w wysokości 2%, przy lokatach na krótszy czas spada ono do 1,8%. Aby móc zawrzeć umowę z bankiem, konieczne jest wpłacenie co najmniej 500 zł, jest też ograniczenie co do maksymalnej wysokości kwoty – 300 000 zł. Decydując się na lokatę w Getin Bank, nie ma konieczności zakładania np. konta w tym banku.

zobacz także:  Lokata rentierska, co to jest i na czym polega lokata rentierska?

Lokata w mBank

Wybierając „eKonto z lokatą” w mBank, nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 3,5%. Konieczne jest ulokowanie kwoty w wysokości co najmniej 500 zł, jednak nie więcej niż 10 000 zł. Lokata zakładana jest na 3 miesiące, po tym czasie następuje automatyczne jej odnowienie. Wraz z lokatą konieczne jest założenie konta osobistego. W mBank nie ma dodatkowych opłat za wcześniejsze zerwanie umowy.

Lokata w Santander Consumer Bank

W Santander Consumer Bank można założyć lokatę bez wychodzenia z domu. Klienci mogą zdecydować się na różne przedziały czasowe, od 1 miesiąca do aż 36. Minimalnie należy wpłacić na lokatę 1 000 zł, maksymalnie 400 000 zł. Oprocentowanie wynosi 2,20%. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty. Po upływie terminu produkt jest automatycznie przedłużany na ten sam czas co poprzednio.

Lokata w ING Bank Śląski

W ING Bank Śląski istnieje możliwość założenia lokaty terminowej na 3, 6, 12 lub 24 miesiące, zależy to od wybranej waluty (złoty, dolar, euro). Przez cały okres trwania produktu jest stałe oprocentowanie. Minimalna kwota, jaką należy wpłacić, to 1 000 zł. Oprocentowanie zależne jest od okresu trwania lokaty, wynosi między 0,5% a 1%.

zobacz także:  Polska w czołówce państw marnujących żywność

Lokata w PKO BP

W PKO BP dostępna jest „Lokata na nowe środki”. Klienci mogą zdecydować się na kilka wariantów czasowych, np. 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Możliwe jest otwarcie tylu lokat, ile się chce, nie ma co do tego ograniczeń. Przy umowie na rok, posiadacz produktu zyskuje oprocentowanie w wysokości do 1,30%. Lokatę w PKO BP można założyć przez serwis internetowy, aplikację mobilną, infolinię lub w dowolnej placówce banku. Jest jeszcze „Lokata 2%”, ta jednak przeznaczona jest dla klientów, którzy kupili w banku ubezpieczenie OC lub AC, lub je odnowili. Wówczas zyskują lepsze oprocentowanie. W tym przypadku możliwe jest założenie jednej lokaty do maksymalnie 20 000 zł.

Dodaj Twój komentarz