piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Jak skutecznie oszczędzać? Porównanie oprocentowania kont oszczędnościowych

świnka skarbonka

Wybór konta oszczędnościowego nie jest łatwy. Jest sporo cech, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Wśród nich oczywiście jedną z najważniejszych dla nas jest oprocentowanie, ale warto zwrócić też uwagę na to czy prowadzenie konta lub wykonywanie różnych operacji finansowych pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku

Otwarcie i prowadzenie tego konta jest darmowe. Za darmo mamy również do niego dostęp dzięki Bankowości Internetowej i Mobilnej. Środki są zawsze oprocentowane, bez względu na ich wysokość, a odsetki otrzymywane są na koniec miesiąca. Samo oprocentowanie wynosi, w zależności od tego, na który wariant konta się zdecydujemy, 3,5% w skali roku do 10 tys. zł lub 3% w skali roku dla nowych środków do 200 tys. zł.

Zarówno wpłacać jak i wypłacać pieniądze można do woli – nie ma ograniczeń odnoście czasu i kwoty. Jedna wypłata miesięcznie jest całkowicie bezpłatna (za pozostałe płaci się po 9 zł).

zobacz także:  Dolar spada przez problemy Trumpa?

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium

Otwarcie i prowadzenie tego konta nie wymaga od nas żadnych opłat. Oprocentowanie nowych środków do 100 tys. zł włącznie wynosi tu 2,70% w skali roku. Zaletą jest też swoboda i elastyczność, jaką można zachować przy tym koncie – w zależności od naszych potrzeb i możliwości środki można wpłacić jednorazowo, lub zasilać nimi konto w regularnych odstępach czasu.

Środki można wpłacać i wypłacać w dowolnej chwili i nie traci się przy tym zarobionych dotąd odsetek. Konto Oszczędnościowe Premium zapewnia również wygodę korzystania z naszych środków. Zarządzać pieniędzmi można na kilka sposobów. System elektronicznej bankowości Millenet pozwala robić to z dowolnego miejsca na świecie, podobnie jak aplikacja mobilna. Ale oczywiście dostępne są też metody tradycyjne – można załatwiać swoje sprawy telefonicznie albo bezpośrednio w oddziale banku.

Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku

Konto Mocno Oszczędnościowe można założyć w sposób prosty i szybki. Nie trzeba do tego celu nawet odwiedzać placówki – da się założyć je w bankowości internetowej albo wypełniając wniosek online na stronie Alior Banku. Oprocentowanie bywa naprawdę imponujące – to 2,7% w skali roku dla nowych środków do kwoty 100 tys. zł, przez 4 miesiące bez żadnych dodatkowych warunków. Dla pozostałych środków wynosi ono 0,89%.

zobacz także:  Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa, jaka różnica?

Nic nie płaci się za przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku. Konto to zapewnia nam przelewy natychmiastowe (środki pojawiają się w banku odbiorcy w czasie nie dłuższym niż kilka minut po dokonaniu przelewu) oraz dostęp do historii transakcji dzięki bankowości internetowej.

eMax plus w mBanku

Tutaj oprocentowanie jest tym wyższe, im więcej środków mamy zgromadzone na koncie. Jego rozpiętość to od 0,50% do 1,00%. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest za darmo, tak samo jak internetowe przelewy w złotówkach. Można otworzyć nawet 4 konta eMax. Istnieje też możliwość ustanowienia dwóch pełnomocników.

Przejrzyjcie sami oferty banków w zakresie kont oszczędnościowych, by móc wybrać takie, które najlepiej spełni wasze oczekiwania.

1 komentarz

  1. ganina pisze:

    Mam konto oszczędnościowe w mBanku, ale jest słabo oprocentowane. W związku z tym wolę konto z Millenium.

Dodaj Twój komentarz