sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

kryptowaluty i wykres kursu w tle

Inwestowanie w aktywa cyfrowe, czyli kryptowaluty dla wielu osób wydaje się dużo bardziej atrakcyjne niż lokaty, akcje czy obligacje. Należy jednak pamiętać, że ze względu na charakterystykę walut kryptograficznych konieczne jest posiadanie szerokiej wiedzy, pozwalającej na w miarę bezpieczne i efektywne lokowanie środków. Jak zacząć inwestować w kryptowaluty? O czym trzeba pamiętać?

Co o kryptowalutach muszą wiedzieć początkujący inwestorzy?

Kryptowaluty, czyli tzw. waluty kryptograficzne cieszą się aktualnie coraz większą popularnością wśród inwestorów. Na samym początku warto przyjrzeć się ich fenomenowi oraz rozumieć, z czego on wynika. Przede wszystkim śledząc kurs, m.in. bitcoina, wielu inwestorów liczy na szybki i bardzo duży zysk. Należy jednak pamiętać, że jest to niezwykle agresywny, zmienny rynek, na którym istnieje duże ryzyko utraty zainwestowanego kapitału

Dzięki dużemu zróżnicowaniu dostępnych kryptowalut, jest wiele możliwości, a do „gry” wejść mogą majętne osoby, jak i te osiągające przecięte lub niskie dochody. Cyfrowe aktywa są zazwyczaj dobrze zabezpieczone, dlatego przeważnie nie należy obawiać się utraty środków ulokowanych w portfelu kryptowalutowym, np. w internetowym www.portfelbitcoin.pl, czy na tzw. cold wallet, ledgerze.

zobacz także:  Czym zajmuje się dom maklerski?

Mimo że kryptowaluty nie są regulowane przez organ centralny, inwestując w nie, należy pamiętać, że dochód pochodzący z nich, jest przez wiele krajów opodatkowany.

O czym pamiętać, inwestując w kryptowaluty?

Chcąc inwestować w kryptowaluty, należy pamiętać o pewnych zasadach, które pozwalają na dokonywanie trafnych inwestycji oraz zminimalizowanie ryzyka utraty części lub całości kapitału. Przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo przechowywania środków, a także w przypadku osób korzystających z pomocy partnerów, ich wiarygodność.

Początkujący inwestorzy mogą skupić się na popularnych, znanych kryptowalutach, takich jak: Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano czy Stellar. Decydując się na jedną lub kilka z nich, należy wiedzieć, dlaczego została opracowana, w jakim celu i na czym opiera swoje działanie. Skoro o wyborach mowa, należy pamiętać, że bardzo ważna jest dywersyfikacja. Nie powinno się skupiać na jednej walucie, a budować zróżnicowany portfel.

Rozsądnie przeprowadzona inwestycja w kryptowaluty daje szanse na atrakcyjny zysk, należy jednak pamiętać, że nie wolno traktować jej jako metody na szybki zarobek – powinna być postrzegana jako długotrwała inwestycja, z której po czasie (około 3- 5 lat) mogą zostać osiągnięte przyzwoite dochody.

zobacz także:  Fala wezbraniowa, Opłata turystyczna w Amsterdamie... - przegląd 27 maj 2019

Na samym końcu warto podkreślić, by inwestować pieniądze, które można stracić – nie warto lokować oszczędności życia czy poduszki finansowej w kryptowalutach.

1 komentarz

  1. Bolek-Olek pisze:

    Ja bym chciał zainwestować w crypto, ale nie mam pojęcia od czego zacząć….

Dodaj Twój komentarz