środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Ranking lokat październik 2019

Lokata bankowa to jedna z form oszczędzania. Można odłożyć na niej pieniądze na określony czas, a potem odebrać wpłacony kapitał wraz z odsetkami. Oprocentowanie lokat jest warunkowane przez RPP, zależy też od wysokości wpłacanych pieniędzy i czasu, na jaki jest podpisywana umowa. Warto więc wybierać oferty banków, gdzie lokaty (tu pełna LISTA) są wysoko oprocentowane. W wyborze tych produktów finansowych warto wziąć pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale też wymaganą minimalną kwotę oraz okres, na jaki należy ulokować w banku pieniądze. Pomocne w decyzji są rankingi i porównywarki lokat bankowych. Poniżej przedstawiamy wybrane lokaty, na które warto zerknąć w październiku 2019.

Lokata w Getin Bank

W Getin Bank dostępnych jest kilka lokat. Jedna z nich to Lokata na Nowe Środki. Jej oprocentowanie w skali roku wynosi do 2,1%. Czas, na jaki należy ulokować środki to 3, 6 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota, jaką należy wpłacić wynosi 500 zł, maksymalna natomiast to 300 000 zł. Lokatę można założyć przez Internet, a klienci banku mogą zrobić to za pomocą logowania do Bankowości Internetowej. Możliwe jest także otwarcie lokaty w oddziale. W Getin Bank dostępne są jeszcze inne tego typu produkty, m.in. Lokata Powitalna w EUR lub USD, Lokata Mobilna, Lokata Tradycyjna, e-lokata Tradycyjna, Lokata Progresywna, Lokata Standardowa, czy lokaty walutowe.

zobacz także:  Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Lokata w mBank

W mBank warta rozważenia jest lokata dla nowych klientów. Ci zyskają korzystne oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku. Czas trwania lokaty to 3 miesiące. Minimalnie wpłacić można 500 zł, maksymalnie 10 000 zł. Na dłużej można założyć lokatę terminową. Czas trwania umowy to 3, 6, 12 lub nawet 24 miesiące. Należy jednak wpłacić co najmniej 1 000 zł. Oprocentowanie takiej lokaty uzależnione jest od tego, na jaki okres się decydujemy. Ponadto w mBank są jeszcze lokaty na nowe środki, lokaty elastyczne i lokaty walutowe.

Lokata w Nest Bank

W Nest Bank również do wyboru jest kilka lokat. Atrakcyjne oprocentowanie ma Nest Lokata Witaj dla nowych klientów, bo aż 4%, przy podpisaniu umowy na 3 lub 6 miesięcy. Minimalna kwota, jaką należy wpłacić to 1 000 zł, maksymalna to 10 000 zł. Dla obecnych klientów są lokaty z niższym oprocentowaniem. Osoby przelewające wynagrodzenie na konto, decydując się na Nest Lokatę Lojalną na 24 miesiące, mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,20%. Minimalna kwota dla tego produktu wynosi 1 000 zł, maksymalna natomiast 2 000 000 zł. Oprócz tego, osoby zdecydowane na ten bank, mogą wybrać Lokatę Nowe Środki, Lokatę Wibor, czy Nest Lokatę.

zobacz także:  500+ dla niepełnosprawnych, Wyrok w sprawie Amber Gold... - przegląd 20 maj 2019

Lokata PKO BP

W PKO BP korzystną ofertą jest lokata na nowe środki. Jej oprocentowanie wynosi do 1,8% w skali roku. Lokatę założyć można na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota, jaką należy wpłacić to 1 000 zł. Jest to produkt odnawialny. Po upływie czasu określonego w umowie, można lokatę przedłużyć. Bank PKO nie pobiera żadnych opłat za otwarcie, prowadzenie i likwidację lokaty. Produkt ten można założyć przez Internet lub udając się do oddziału banku.

Dodaj Twój komentarz