niedziela, 26 maja 2024
HotMoney
kredyt-gotówkowy-jaki-bank-wybrać

Reklamy banków znajdziemy w telewizji, internecie i na co drugim przystanku autobusowym… Każdy bank zapewnia, że jego kredyt gotówkowy jest najtańszy, a jak to wygląda w rzeczywistości? Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy? W jakim banku warto go szukać?

Kredyt gotówkowy – jak oceniać oferty banków?

Poszukiwania taniego kredytu gotówkowego powinniśmy zacząć od ustalenia całkowitej kwoty kredytu oraz maksymalnej wysokości miesięcznej raty, jaką jesteśmy w stanie spłacić. Ponadto, jeśli nie posiadamy stałego źródła dochodu, to powinniśmy się zastanowić czy w ogóle mamy szansę na otrzymanie kredytu z banku. Dopiero po ustaleniu tych elementów możemy zacząć szukać taniego kredytu gotówkowego.

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy? Przede wszystkim na prowizję pobieraną przez bank, oprocentowanie (stałe lub zmienne), ogólne warunki spłaty zadłużenia (na przykład możliwość skorzystania z wakacji kredytowych) oraz system spłaty rat. Ten ostatni element najlepiej sprawdzić w kalkulatorze kredytu gotówkowego, który podpowie nam, czy lepiej wybrać ratę równą czy malejącą. Bardzo ważne są także dodatkowe opłaty, o których wielu z nas zapomina przy wyborze kredytu gotówkowego. A co wchodzi w ich skład?

zobacz także:  Kredyt gotówkowy, jaki bank wybrać? Jak dopasować kredyt gotówkowy?

kredyt-gotówkowy-pieniądze

Oferty kredytowe a dodatkowe opłaty

Zanim zaciągniemy kredyt gotówkowy w danym banku, powinniśmy sprawdzić, czy nie wymaga on również skorzystania z innych produktów bankowych. Wiele umów kredytowych wiąże się z założeniem karty kredytowej czy płatnego konta osobistego, co z kolei generuje dodatkowy koszt po stronie kredytobiorcy. Nie możemy także zapomnieć o ubezpieczeniu, które znacznie podnosi całkowity koszt kredytu!

Jak widać w rzeczywistości koszty kredytu gotówkowego mogą się bardzo różnić. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy dokładnie przeczytać umowę kredytową, a wszelkie wątpliwości od razu zgłaszać doradcy. Warto także pamiętać, że istnieje prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej podpisania.

W jakim banku kredyt gotówkowy?

Zatem w jakim banku znajdziemy najkorzystniejszą ofertę kredytową? Gdzie znaleźć tani kredyt gotówkowy? Poszukiwania powinniśmy zacząć od banku, w którym posiadamy już konto osobiste. Jeśli jesteśmy jego stałym klientem, to możliwe, że otrzymamy tam całkiem korzystne warunki umowy.

Przydatnym narzędziem w poszukiwaniu taniego kredytu gotówkowego są internetowe porównywarki oraz kalkulator kredytu gotówkowego, który pomoże nam obliczyć koszt kredytu i wysokość rat. Warto również sprawdzać internetowe rankingi kredytów gotówkowych, w których znajdziemy aktualnie najlepsze oferty. Pamiętajmy jednak, że kredyt to poważne zobowiązanie, dlatego nie powinniśmy wierzyć w wyniki tylko jednej porównywarki czy jednego rankingu… Dla pewności lepiej sprawdzić kilka stron z różnymi ofertami kredytowymi, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

zobacz także:  Ile kosztuje karta wędkarska? Kto i gdzie nie musi mieć karty wędkarskiej?

Dodaj Twój komentarz