środa, 29 maja 2024
HotMoney

Gdzie najłatwiej dostać kredyt?

Otrzymanie kredytu w banku nie jest łatwe i wie o tym każdy, kto choć raz w życiu się o to starał. Jakie są warunki banków? Na co powinno się zwracać uwagę? O czym pamiętać starając się uzyskać kredyt gotówkowy?

Jak dostać kredyt?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. Ponieważ jego udzielanie obwarowane jest przez przepisy prawa bankowego, każdy, kto ubiega się o kredyt gotówkowy musi spełniać określone kryteria, dokładniej mówiąc – posiadać odpowiednią zdolność kredytową. To często wiąże się z licznymi warunkami i formalnościami, które są czasochłonne. Rzecz jasna lista wymagań będzie zależała od danego banku i tego jaką ofertę ma do zaprezentowania. Zanim więc zdecydujemy się na kredyt, ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami oraz obliczeniem własnej zdolności kredytowej i możliwości finansowych.

Czy łatwy kredyt jest możliwy?

I tak, i nie. Wszystko będzie zależało od okoliczności – warunków stawianych przez instytucję finansową oraz naszych własnych możliwości finansowych. Jeżeli więc będziemy spełniać wszystkie kryteria, posiadać zdolność kredytową, pewną sytuację finansową oraz dobrą historię kredytową, wówczas bank nie będzie sprawiał nam problemów. Owszem zweryfikowanie wszystkich informacji może potrwać nieco dłużej, jednak ostatecznie nasz wniosek powinien przejść w miarę sprawnie, szybko i przede wszystkim z pozytywnym wynikiem.

zobacz także:  Kredyt obrotowy - co to jest, dla kogo jest przeznaczony?

Zanim więc będziemy się ubiegać o kredyt w banku, dobrze jest zapoznać się w konkretnymi ofertami, wysokością oprocentowania, prowizji, potrzebnych dokumentów. Może w tym pomóc nawet kalkulator kredytowo-finansowy. Jeżeli jeszcze z takiego nie korzystaliśmy, przydatny może być poradnik z przydatnymi informacjami. Kalkulator kredytowy powinien wyjaśnić zasady użytkowania i kreślić czym jest i jak może pomóc.

W jakim banku dostać łatwy kredyt?

Nie ma tak naprawdę możliwości podania konkretnych banków, gdzie łatwy kredyt będzie gwarantowany, ponieważ wiele będzie zależało zarówno od banku, jak i indywidualnego podejścia do kredytobiorcy. Zdecydowanie najłatwiej mają osoby wolnych zawodów jak prawnicy, lekarze, policjanci, pielęgniarki czy notariusze – dla nich banki są bardziej przychylne, co wiąże się z większą wiarygodnością. Powinno się więc najpierw porównać oferty, sprawdzić swoją zdolność kredytową, a dopiero potem szukać banku, gdzie o otrzymanie kredytu będzie najłatwiej i najszybciej. Warto też poszukać zestawień pokazujących, w których placówkach stosunek przyznanych kredytów jest największy.

Co zamiast kredytu?

Otrzymanie kredytu w banku bywa trudne, głównie ze względu na liczne kryteria do spełnienia, przez co bywa on niedostępny dla znacznej grupy osób. Alternatywa oczywiście istnieje i są nią choćby pożyczki gotówkowe, dostępne zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych. Są one łatwiejsze do otrzymania, z mniejszymi wymaganiami, ale bywają przez to droższe, a nawet ryzykowne, jeżeli sięgnie się po oferty z niesprawdzonych źródeł i pod wpływem chwili. Niestety często są one przyznawane na znacznie niższą kwotę niż kredyty gotówkowe, choć wiele będzie zależało od od indywidualnego podejścia banku czy firmy pożyczkowej i ich oferty.

zobacz także:  Ile kosztuje przedłużenie pożyczki w parabankach?

Dodaj Twój komentarz