piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney
samochody

Rynek ubezpieczeń kalkulatorami stoi. Więksi i mniejsi gracze żwawym krokiem wkraczają do świata digital. W gąszczu firm ubezpieczeniowych coraz ciężej wybić się na plan pierwszy. Wyjątkiem są ci, którzy na tle innych mogą się czymś wyróżnić. Właśnie tak, jak robi to Beesafe, czyli marka, która postawiła tylko i wyłącznie na cyfrową dystrybucję ubezpieczeń. Teraz uwagę zwraca czymś jeszcze.

Żyjemy w erze cyfrowej, a bez nowych technologii nie wyobrażamy już sobie rzeczywistości. Niekiedy ich potęga potrafi jeszcze zaskoczyć. Czy zniechęca? Nie, wręcz przeciwnie – intryguje. Kiedy marka Beesafe wchodziła na rynek głosząc, że ubezpieczenia sprzedawane i obsługiwane będą jedynie w cyfrowej dystrybucji, szykował się niemały przełom. Zrodziło się wiele pytań i choć na większość z nich możemy już odpowiedzieć, znak zapytania pozostaje wciąż przy jednym. 

Cyfrowa dystrybucja ubezpieczeń, czyli szybko, prosto i na temat

Zacznijmy więc od tego, co już wiemy… Beesafe jest marką ubezpieczeniową, która skupia się przede wszystkim na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Ochronę ubezpieczeniową na rynku zapewnia Compensa TU. Czym wyróżnia się na tle innych graczy? Przede wszystkim cyfrowym charakterem. Jej przewaga technologiczna wynika z prostoty i szybkości działania. W przeciwieństwie do klasycznych kalkulatorów ubezpieczeń, które potrzebują szeregu danych do wyliczenia składki, Beesafe potrzebuje jedynie dwóch – numeru rejestracyjnego auta oraz daty urodzenia właściciela. Wystarczy przekonać się samemu na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. Ekspresowe wyliczenie składki na podstawie tych danych jest możliwe dzięki dostępowi Beesafe do baz danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Zwieńczeniem cyfrowego dzieła jest sprzedaż polisy dokładnie tym samym kanałem. Nie ma możliwości spotkania się z agentem w stacjonarnym punkcie, ale zawsze możemy skontaktować się z nim telefonicznie. 

zobacz także:  Co to jest polisa posagowa? Jak oszczędzać na przyszłość dziecka?

Zarządzaj autem bez wychodzenia z domu 

Mnogość opcji, jakie ma klient poszukujący ubezpieczenia komunikacyjnego każe sądzić, że w tej dziedzinie już nic nas nie zaskoczy. W Beesafe, poza błyskawicznym procesem wyliczenia składki ubezpieczenia, do wyboru dostajemy także szereg dodatkowych usług, których na próżno szukać gdzie indziej. I tak w ofercie marki znajdziemy podstawową opcję ubezpieczenia OC czy AC, ale także szereg użytecznych dodatków, takich jak ubezpieczenie NNW, Pomoc w drodze czy ubezpieczenie miejskie. Na tym nie koniec…  Ciekawym rozwiązaniem wydaje się pakiet Wygodny kierowca, który sprawdzi się wtedy, gdy potrzebujesz pomocy w sprawnej organizacji naprawy swojego auta czy szukasz sprawdzonych warsztatów samochodowych. Usługa ma być antidotum dla tych, którzy nie mają ani głowy ani czasu by zająć się naprawami blacharskimi czy kontrolą techniczną samochodu. Wszystko to działa w usłudze door-to-door – wygodny kierowca zgłasza potrzebę, auto jest odbierane i naprawiane, po czym odstawiane we wskazane miejsce. W obliczu technologicznych rozwiązań, jakie wykorzystuje Beesafe, dziwić nie powinna też opcja pełnej likwidacji szkód w trybie online. Dzięki narzędziom wykorzystującym zaawansowaną analitykę, możliwe staje się tutaj maksymalne uproszczenie procesu likwidacyjnego, który ogranicza się do świata cyfrowego. 

zobacz także:  Ubezpieczenia na życie dla dorosłych i dla dzieci – które firmy mają korzystne warunki?

Konkurs od Beesafe – zwinność zostanie nagrodzona

Kalkulator punktuje szybkością kalkulacji, elastycznością produktu i użytecznością usług oraz benefitami dla klientów. Dla tych ostatni Beesafe przygotowało teraz nie lada gratkę – konkurs, w którym do wygrania jest 5 konsoli PlayStation 5. Jak o nie zawalczyć? I tutaj Beesafe nie przestaje zaskakiwać – warunkiem jest odpowiedź na jedno bardzo ważne pytanie.

Jako zwinny technologiczny startup, Beesafe ma swojego patrona – zwinną technologiczną pszczołę, która widnieje w logo marki. Póki co bezimienną, ale już wkrótce ma to się zmienić. Szansą na wygranie konsoli jest wymyślenie imienia dla czuwającej nad całym przedsięwzięciem pszczoły. Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę Beesafe i wykonać kalkulację. Następnie wypełnić krótki formularz na stronie https://beesafe.pl/konkurs-imie-pszczoly/ wpisując swoją propozycję pszczelego imienia oraz numer telefonu, który został podany podczas kalkulacji. Kolejnym i ostatnim już krokiem jest wysłanie zgłoszenia. Czas na jego nadesłanie upływa 28 lutego. Masz chrapkę na konsolę PlayStation 5? Popracuj jak w ulu nad imieniem dla pszczoły, a konsola może być łatwiej dostępna niż w sklepie…

zobacz także:  Ile kosztuje OC, od czego zależy cena OC?

Dodaj Twój komentarz