niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

W jakim banku wybrać kredyt gotówkowy? Na co zwracać uwagę zaciągając pożyczkę w banku?

banknoty

Kredyt gotówkowy to obecnie jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Skorzystanie z niego nie wymaga zbyt wielu formalności, oczekiwanie na decyzję banku trwa maksymalnie 1-2 dni, a bardzo często pieniądze wypłacane są tego samego dnia, którego złożyliśmy wniosek. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z tej formy pomocy finansowej, jest jednak kilka rzeczy na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Na co zwracać uwagę biorąc kredyt gotówkowy w banku?

Szukając korzystnej oferty kredytowej najczęściej zwracamy uwagę na wysokość oprocentowania, jakie proponuje nam bank. Niestety trzeba pamiętać o tym, że to, ile kosztować nas będzie kredyt nie zależy wyłącznie od tego wskaźnika. Aby obliczyć całkowity koszt kredytu musimy wziąć pod uwagę RRSO, czyli roczną stopę oprocentowania, bo to właśnie ona informuje nas o tym ile wyniesie koszt kredytu.

Drugą wartą uwagi kwestią jest oprocentowanie które występuje w dwóch wariantach – stałym i zmiennym. Przy tej drugiej opcji wysokość raty, którą będziemy spłacać może się zmieniać, nawet jeśli wybraliśmy równą ratę kredytu.

zobacz także:  Największe bankructwa prywatnych fortun

Przejdźmy zatem to rat kredytu, które mogą być stałe lub malejące. Choć wielu osobom wizja spłacania jednakowych rat każdego miesiąca wydaje się bezpieczna i korzystna, to właśnie wybierając tę opcję dajemy najwięcej zarobić bankowi. Raty malejące zawsze są tańsze, jednak nie zawsze bank daje nam możliwość z nich skorzystać.

Kolejnym elementem, który ma duży wpływ na koszt kredytu gotówkowego jest ubezpieczenie. Nie zawsze trzeba z niego korzystać, jednak czasem bank nie daje nam innego wyboru. Warto jednak próbować negocjować warunki przyznania kredytu, w przypadku zwykłych klientów rolę negocjatora pełni niezależny pośrednik kredytowy.

W jakim banku wybrać kredyt gotówkowy?

Najważniejszą kwestią jest wybór najkorzystniejszej oferty. W tym celu warto porównać jak najwięcej propozycji różnych banków. Niektóre z nich umożliwiają wzięcie szybkiego kredytu gotówkowego online wyłącznie swoim klientom, którzy posiadają u nich konta bankowe. Nie jest to jednak zasada, dlatego dobrze jest zapoznać się z propozycjami nie tylko tego banku, w którym posiadamy aktualnie rachunek.

Oferta kredytowa Alior Banku

Ciekawą ofertę ma w tej chwili Alior Bank, który proponuje pożyczkę gotówkową online o maksymalnej kwocie w wysokości 200 tysięcy złotych. RRSO w tym wypadku wynosi 10,46%, natomiast miesięczna rata to 320,07 zł.

zobacz także:  Ile kosztuje przepisanie domu, mieszkania, działki na dziecko? Opłaty u notariusza

Kredyt gotówkowy T-Mobile

Inną ofertą wartą uwagi jest kredyt gotówkowy T-Mobile Usługi Bankowe. Aby z niej skorzystać nie musimy przedstawiać zaświadczenia o dochodach, ani też stawiać się osobiście w banku, trzeba mieć jednak świadomość, że nasza historia kredytowa będzie weryfikowana. RRSO w tym wypadku wynosi 12,17%.

Pozostałe oferty można porównać korzystając z porównywarki kredytów gotówkowych.

komentarze 3

  1. fru99 pisze:

    Naprawdę istnieje coś takiego jak T-Mobile Usługi Bankowe? Nie słyszałam wcześniej o takim banku?

  2. t-mobile pisze:

    Wcześniej to się nazywało Alior Sync, teraz T-Mobile usługi bankowe. Ja akurat o tym wiem, bo mój brat ma tam konto. Problem jest tylko, jak chce skorzystać z wpłatomatu – nie może, bo jego bank nie ma żadnych takich urządzeń na wyłączność.

  3. Adolf pisze:

    Nieźle sprawuja sie pozyczki pozabankowe. Pod zastaw udzielane, sprawdzaja dokladnie, raty moze nie najnizsze, ale za to gwarancja bezpieczenstwa bez zarzutu.

Dodaj Twój komentarz