piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Kiedy opłaca się kredyt konsolidacyjny? Najlepsze oferty banków

Liczenie domowego budżetu

Kredyt konsolidacyjny często jest korzystnym rozwiązaniem dla osób posiadających kilka zadłużeń, których spłata staje się poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Na czym to dokładnie poleca? I kto powinien się na to zdecydować?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu kilku kredytów w jedno zobowiązanie, ze wspólną ratą oraz jednolitym oprocentowaniem. Jak to wygląda w praktyce? Dzięki konsolidacji spłacasz jedno zadłużenie zamiast dwóch, trzech czy czterech, przy czym rata dostosowywana jest do Twojej zdolności finansowej i najczęściej jest niższa, niż suma wszystkich rat poprzednich zobowiązań. Ujednolicone jest także oprocentowanie, które również jest niższe. Dlaczego jest to możliwe?

Mechanizm jest bardzo prosty i opiera się na wydłużeniu okresu kredytowania. Ty spłacasz niższe raty o korzystniejszym oprocentowaniu, ale w dłuższym czasie. W konsekwencji płacisz więcej odsetek, co sprawia, że w ostateczności kredyt konsolidacyjny jest droższy. Są jednak sytuacje, w których rozwiązanie to jest opłacalne. Jakie?

Kiedy opłaca się konsolidować kredyty?

Na konsolidację kredytów decydują się osoby, dla których spłata obecnych kredytów jest zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dzięki niższej racie są w stanie dokonywać terminowych wpłat na konto banku i dzięki temu zachowują regularność w spłacaniu zobowiązań. Nie muszą też martwić się o to, że zapomną o jednym z kredytów.

zobacz także:  Jakie informacje zawiera księga wieczysta?

Tylko co jest istotne, o konsolidację kredytów należy starać się, zanim zaczną się poważne problemy w spłatach. Jeśli bank zauważy, że nie oddajesz swoich długów, może odrzucić wniosek.

Korzystne oferty kredytów konsolidacyjnych

Zanim przedstawimy Ci najkorzystniejsze w naszej ocenie oferty kredytów konsolidacyjnych, chcielibyśmy zaznaczyć, że połączyć możesz różne rodzaje zadłużeń, np. kredyty mieszkaniowe, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki, a także karty kredytowe.

W PKO Banku Polskim dostępna jest pożyczka konsolidacyjna dla osób przenoszących kredyty i inne zobowiązania. Co istotne, nie trzeba posiadać otwartego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO BP, aby móc zaciągnąć tę pożyczkę. Uzyskać można zobowiązanie wynoszące od 1 000 zł do 120 000 zł, a za wcześniejszą spłatę kredytu nic się nie płaci, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dodatkowo bank oferuje „ekstra gotówkę” na dowolny cel w wysokości do 25% spłacanych zadłużeń.

Również bank Millenium w swojej ofercie posiada pożyczkę konsolidacyjną, do której dodatkowo dołączane jest ubezpieczenie. Millenium gwarantuje najniższe oprocentowanie, choć to, na co należy zwracać uwagę, to wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, która uwzględnia jeszcze prowizje, marże i inne opłaty związane z zaciągnięciem zadłużenia.

zobacz także:  Jak założyć konto dla obcokrajowca? Jakie banki oferują rachunek dla cudzoziemców?

W Citi Handlowym kredyt konsolidacyjny można uzyskać do 150 000 zł, a okres kredytowania wynosi do 10 lat. To, czym wyróżnia się ta oferta, to niskie RRSO będące na poziomie 9,37%. Ponadto wypłata środków często następuje w jeden dzień od złożenia wniosku.

To oczywiście nie wszystkie oferty, jakie dostępne są na polskim rynku bankowym. Jeśli chcesz poznać warunki w pozostałych bankach, możesz skorzystać z naszej porównywarki kredytów konsolidacyjnych. Dzięki niej znajdziesz pożyczkę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Dodaj Twój komentarz