piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Ranking kredytów hipotecznych Lipiec 2019

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem celowym, które zaciągane jest na kilkadziesiąt lat. Dzięki temu wielu młodych ludzi może kupić mieszkanie, wybudować dom. Jednak aby nie zostać obciążonym zbyt wysokimi kosztami, konieczne jest znalezienie korzystnej oferty. A jak porównywać parametry kredytu hipotecznego? Na co zwracać uwagę? I czy kierowanie się wyłącznie oprocentowaniem ma sens? Niestety – nie. Dlatego aby Ci pomóc, chcielibyśmy przedstawić Ci 5 atrakcyjnych ofert w lipcu, abyś mógł zorientować się, jakie aktualnie warunki proponują banki. I przy okazji sprawdzić, czy na pewno na wszystkie aspekty zwracasz uwagę – w tym pomoże Ci LISTA kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym

Kredyt hipoteczny w banku City Handlowy umożliwi Ci zakup nieruchomości na rynku wtórnym lub pierwotnym. Maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać, to 3 000 000 zł, a okres kredytowania nie może być dłuższy, niż 30 lat. Oczywiście to, w jakiej wysokości środki zostaną Ci przyznane, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Pamiętaj również, że zgodnie z polskimi przepisami konieczne jest posiadanie wkładu własnego.

zobacz także:  Kredyt na umowę zlecenie - czy można dostać kredyt, pracując na umowę zlecenie?

Co sprawia, że ta oferta pojawiła się w lipcowym rankingu? Przede wszystkim Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest korzystna – wynosi 3,59%. Ponadto obowiązkowa wycena nieruchomości przeprowadzana jest na koszt banku, co nieco zmniejsza wysokość opłat związanych z zaciągnięciem kredytu.

Kredyt hipoteczny w Millenium

W Millenium okres kredytowania jest dłuższy – wynosi 35 lat. Ponadto aktualnie bank ten nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, aczkolwiek trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że RRSO jest wyższe, niż w poprzednim przypadku – to 4,55%. Lecz możliwe jest udzielenie raz w roku wakacji kredytowych. Jeśli będziesz więc mieć chwilowy problem ze spłatą rat, możesz je zawiesić na określony czas.

Ponadto aktywni klienci Millenium mogą obniżyć marżę nawet o 0,5%.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Dotychczas najniższym RRSO, na poziomie 3,45%, może pochwalić się BNP Paribas. Minimalna kwota zobowiązania wynosi 50 000 zł. Warto negocjować z bankiem, ponieważ może okazać się, że za prowizję nic nie zapłacisz. A jeśli tylko Twoja zdolność kredytowa na to pozwoli, to możesz dostać dodatkowe środki nawet do 15% kwoty zobowiązania na dowolny cel.

zobacz także:  Zdolność kredytowa – czym jest i jak ją sprawdzić?

Kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski zachęca swoich klientów tym, że możliwe jest negocjowanie indywidualnych warunków cenowych. Może okazać się więc, że będą one bardziej korzystne, niż w standardowej ofercie. A jak ona wygląda? W ten sposób można sfinansować do 90% wartości nieruchomości. Zobowiązanie należy spłacić w ciągu maksymalnie 35 lat, aczkolwiek raz w roku można zawiesić spłatę jednej raty. A RRSO może wynosić nawet 4,16%.

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao

RRSO w wysokości 5,19% można znaleźć w banku Pekao. To, co dla wielu osób może okazać się najbardziej istotne, to możliwość załatwienia większości formalności bez wychodzenia z domu – nie bez powodu zresztą oferta ta nazwana jest Przewygodnym Kredytem Mieszkaniowym.

W przypadku nieruchomości do 300 000 zł, procedura wyceny jest też uproszczona. Natomiast wakacje kredytowej dostępne w tej ofercie mogą wynosić nawet do 12 miesięcy.

Dodaj Twój komentarz