środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2019

Aby otrzymać kredyt na zakup nieruchomości, należy spełnić szereg warunków określonych przez bank. Każdy klient musi wykazać się też dużą zdolnością kredytową, sprawdzana jest jego historia w BIK, analizowana spłata wcześniejszych zobowiązań. Dlatego wybór konkretnej oferty często nie jest podyktowany wyłącznie jej atrakcyjnością, ale oceną szans na przyznanie środków. Co nie oznacza, że nie trzeba sprawdzać, jakie jest aktualne oprocentowanie, RRSO kredytów na dom, mieszkanie. Należy też pamiętać, że warunki często się zmieniają, aby być na bieżąco, warto korzystać z porównywarek, kalkulatorów. Dlatego omawiamy korzystne w grudniu kredyty hipoteczne [pełna LISTA tu], przy okazji zachęcając Cię do zweryfikowania ich na tle innych ofert.

Kredyt hipoteczny w Citi Handowym

Kredyt hipoteczny to nie tylko odsetki. Jest szereg opłat dodatkowych, które wpływają na jego ostateczny koszt. Jedną z nich jest wycena nieruchomości, za którą musi zapłacić klient. Choć… niekoniecznie tak być musi. W Citi Handlowym, w grudniu, taka wycena przeprowadzana jest na koszt banku.

A co jeszcze warto wiedzieć? Tymi środkami można sfinansować zakup nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Maksymalna kwota zobowiązania to 3 mln zł, które mogą być rozłożone na nie więcej niż 30 lat.

zobacz także:  Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2020

Kredyt hipoteczny w Millenium

W tyle nie pozostaje Millenium, dlatego tą ofertą również warto się zainteresować w grudniu. Ten bank, aby przyciągnąć do siebie klientów, postanowił zrezygnować z prowizji. Wynosi ona 0%, a więc klient jest zwolniony z tej opłaty.

Jeśli aktywnie korzystasz z usług banku, możesz negocjować obniżenie marży o nawet 0,5%. Każdy kredytobiorca, który otrzyma środki, może raz w roku skorzystać z wakacji kredytowych. Dużym ułatwieniem może być również to, że bank sfinansuje do 90% nieruchomości, a więc wkład własny nie musi być tak wysoki, jak wymagają przepisy. W tej sytuacji trzeba jednak ustanowić dodatkowe ubezpieczenie, rekompensujące to ryzyko. To zwiększa koszty kredytu, lecz jednocześnie dla niektórych jest jedynym sposobem na to, aby mieć szanse na jego uzyskanie.

Kredyt mieszkaniowy w PKO Banku Polskim

Tak samo jak Millenium, PKO Bank Polski umożliwia finansowanie do 90% wartości nieruchomości. Do tego obowiązują wakacje kredytowe z w roku. W PKO, spłatę zobowiązania można rozłożyć na 35 lat. Dzięki temu miesięczna rata kredytu jest niższa, a co za tym idzie, zdolność kredytowa, a więc szansa na uzyskanie środków, jest wyższa.

zobacz także:  Jak czytać etykiety na sprzętach AGD?

Ponadto jednorazowo w trakcie spłaty kredytu, można skorzystać z okresu karencji, czyli zawieszenia spłaty kapitału. Taka karencja może trwać nawet do 36 miesięcy i jest to zwykle dobre rozwiązanie dla osób, które straciły pracę i aż do czasu znalezienia nowej, nie stać ich na regulowanie rat.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas S.A.

BNP Paribas reklamuje się, że oferuje kredyt hipoteczny na dobrych warunkach. Czy faktycznie tak jest? Sprawdzamy. Bank może nie pobierać prowizji za udzielenie kredytu, za to istnieje możliwość skorzystania z karencji w spłacie, a także refinansowania środków do 12 miesięcy wstecz.

Oprócz tego, że uzyskasz pieniądze niezbędne na zakup nieruchomości, możesz dostać do 15% kwoty kredytu na dowolny cel. Aczkolwiek trzeba zawsze pamiętać, że ostateczne warunki zależą głównie od tego, co uda Ci się wynegocjować.

 

Dodaj Twój komentarz