piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm listopad 2019

Konto firmowe jest obowiązkowe, ale obecnie dla wielu przedsiębiorców jest ono niezbędne do prowadzenia biznesu. Nie różni się ono w dużym stopniu od zwyczajnych rachunków bankowych, inne mogą być jednak opłaty za prowadzenie takiego konta. Niektóre banki oferują darmowe przelewy do ZUS i US. Wybierając dopasowany do profilu przedsiębiorstwa rachunek, warto sprawdzić, jakie konta dla firm [zobacz całą LISTĘ] są obecne w aktualnych rankingach i zobaczyć, ile kosztują przelewy, wypłaty, czy możliwe jest posiadanie więcej niż jednej karty płatniczej itp. Którym bankowym ofertom kont dla firm warto się przyjrzeć w listopadzie 2019?

Konto dla firm Nest Bank

Konto firmowe w Nest Bank zajęło 1 miejsce w rankingu Bankier.pl z 2018 roku. Jest to rachunek darmowy, stąd rosnąca jego popularność. Decydując się na konto dla firm w Nest Bank, bezpłatne jest prowadzenie rachunku, przelewy krajowe, przelewy Elixir, w tym te do ZUS i US, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet, wydanie i obsługa karty debetowej oraz przesyłanie kodów do autoryzacji przelewów internetowych. Klienci Nest Bank mogą liczyć również na darmową dzierżawę terminala na 12 miesięcy i 0 zł prowizji od każdej transakcji.

zobacz także:  Hossa, Bessa, co to jest?

Konto dla firm Alior Bank

W Alior Bank najczęściej wybierany dla firm jest Rachunek 4×4 i iKonto Biznes. Pierwszy produkt oferuje darmowe prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, w tym do ZUS i US oraz wydanie i korzystanie z karty. Możliwe jest też skorzystanie z księgowości online za 0 zł na zafirmowani.pl. Dodatkowo przedsiębiorca ma możliwość dobrania pakietu za 10 zł miesięcznie. Decydując się na jeden z nich, można otrzymać np. darmowe przelewy krajowe, wypłaty z bankomatów krajowych lub zagranicznych, 0 zł za lokaty overnight. iKonto Biznes to bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy krajowe, oraz korzystanie z bankomatów i wpłatomatów (ale do 5 wypłat i 5 wpłat miesięcznie). Darmowe jest też wydanie i korzystanie z karty pod warunkiem, że w miesiącu pojawią się 4 płatności na dowolną kwotę.

Konto dla firm BNP Paribas

W BNP Paribas założyć można rachunek bieżący dla firm. Może on być prowadzony w różnych walutach: w złotych, dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich czy szwajcarskich. Poza otwarciem samego rachunku klienci mają możliwość skorzystania z dodatkowych pakietów dopasowanych do ich potrzeb. Wyróżnia się FX Box skierowany do osób, które działają na międzynarodowych rynkach, Open Box z niskimi kosztami przelewów i wypłat, Multi Box dla wymagających przedsiębiorców, czy Agro Box dla rolników.

zobacz także:  Ile kosztuje dodanie ogłoszenia w internecie?

Konto dla firm mBank

W mBank jest kilka kont firmowych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na rachunek mBiznes konto Start. Otwarcie i prowadzenie konta jest za darmo, podobnie jak przelewy do ZUS i US, wypłaty gotówki co najmniej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander. Darmowe są też płatności bezgotówkowe. Warte rozważenia jest także mBiznes konto Standard. Bank gwarantuje przez 24 miesiące darmowe prowadzenie rachunku, krajowe przelewy, wpłatę i wypłatę gotówki w bankomatach Planet Cash, Euronet i Santander.

 

Dodaj Twój komentarz