wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm Październik 2019

Założenie bankowego konta to dla firmy już właściwie konieczność. Ale to nie znaczy, że wszystko jedno, które się wybierze. Trzeba z uwagą przyjrzeć się bankowym ofertom i ocenić które z dostępnych kont najlepiej spełni nasze oczekiwania i które da nam najwięcej korzyści. Zastanowić się, z którego będzie wygodnie korzystać. Które będzie się wiązało z najniższymi opłatami? Jaki bank przy założeniu konta firmowego oferuje dodatkowe usługi, które mogą przydać się w prowadzeniu gospodarczej działalności? W naszym rankingu przedstawiamy konta dla firm (tutaj pełna LISTA), które można wziąć pod uwagę.

NIZnest Konto w Nest Bank

To konto dla tych, którzy nie lubią dodatkowych opłat. Prowadzenie konta jest za darmo, podobnie jak wydanie i obsługa karty debetowej Visa. Nie płaci się za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, internetowe przelewy krajowe Elixir i wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet w Polsce.

Dodatkowo zakładając BIZnest Konto, klient zyskuje terminal płatniczy, dzięki czemu może swoim klientom zapewnić możliwość płatności kartą lub telefonem – terminal przez 12 miesięcy dzierżawiony jest bezpłatnie, nie jest tez pobierana prowizja od transakcji kartą. Kolejną korzyścią jest finansowanie faktur dla firmy – zamiast czekać, aż klienci zapłacą, można przekazać wystawione faktury do banku, a ich równowartość zostanie wpłacona na konto.

zobacz także:  Fiskus ściąga podatki od nowożeńców

Rachunek iKonto Biznes w Alior Bank

Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Za darmo można też korzystać z bankomatów i wpłatomatów, przy czym wypłaty z bankomatów Alior Banku są nielimitowane. Co do pozostałych bankomatów, można wykonać darmowo 5 wypłat miesięcznie. Podobnie jest z wpłatomatami sieci PlanetCrash.

Wszystkie krajowe przelewy internetowe są za darmo. Nie płaci się też za wydanie i korzystanie z karty, pod warunkiem, że dokona się nią 4 płatności miesięcznie na dowolną kwotę. Oprócz tego wybrane czynności są premiowane, tak więc za aktywne korzystanie z konta można otrzymać premię wynoszącą do 1500 zł w skali roku.

Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas

Prowadzenie konta jest darmowe, jeżeli klient zapewni miesięczne wpływy w wysokości 20 000 zł albo średnie saldo w wysokości 3000 zł. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 9 zł. Bezwarunkowo darmowe są natomiast internetowe przelewy, a także wydanie karty debetowej Mastercard.

Jest tu też sporo usług dodatkowych – terminal POS, długoterminowy wynajem samochodu dla firmy Auto Plan, usługa Goksięgowość (platforma do samodzielnego wystawiania i księgowania faktur), doradztwo w zakresie wynajmu powierzchni biurowych, eMikrofakturing (finansowanie nieopłaconych faktur w ciągu 24 godzin), usługa VINDICAT (odzyskiwanie długów i monitoring płatności).

zobacz także:  Wyższe kary dla przedsiębiorców za przestępstwa gospodarcze

mBiznes w mBank

mBank oferuje do wyboru kilka wariantów konta mBiznes. W koncie firmowym na start nie płaci się za prowadzenie konta, przelewy do ZUS i US ani 5 przelewów internetowych. Po upływie 12 miesięcy przemienia się ono w mBiznes konto Komfort lub inne wybrane mBiznes konto (na przykład Standard lub Premium).

 

Dodaj Twój komentarz