niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Ranking kart kredytowych Sierpień 2019

Karta kredytowa pozwala na wygodne korzystanie ze środków banku w ramach ustalonego limitu. Bank przyznaje limit pieniędzy do rozporządzenia. Można za pomocą karty nie tylko dokonywać transakcji w sklepach, ale również rezerwować i opłacać określone usługi. Jest to rodzaj pożyczki z odroczonym terminem spłaty. Warto wybrać taką kartę, która zapewnia okres bezodsetkowy, co oznacza, że jeżeli dług zostanie w tym okresie uregulowany, kwota ta nie zostanie obłożona oprocentowaniem. Banki mają wiele różnych ofert kart kredytowych – poniżej przedstawiamy nasz sierpniowy ranking.

Karta kredytowa w Banku Millennium

Można płacić nią w kraju i za granicą. Obowiązuje 51-dniowy okres bezodsetkowy – przez ten czas nie płaci się odsetek przy płatnościach kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych, ani przy wypłatach z bankomatów i przelewach. Karta Millennium Banku umożliwia też dokonanie zakupu i zapłacenie w późniejszym terminie, trzeba tylko pamiętać, aby raz na miesiąc spłacać co najmniej 5% zadłużenia.

zobacz także:  Czy trzeba wymienić prawo jazdy po zmianie przepisów w 2019 roku?

Można także wyrobić sobie kartę dodatkową. Jest wydawana na wniosek posiadacza karty głównej. Transakcje dokonane za jej pomocą obciążają rachunek karty głównej, a posiadacz korzysta z jej limitu.

Karta kredytowa w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski oferuje między innymi Przejrzystą kartę kredytową. Aby ją otrzymać, trzeba zarabiać co najmniej 1000 zł netto miesięcznie. Zaletą tej karty jest to, że jej użytkownik na bieżąco jest informowany o stanie konta – po transakcji dokonanej z jej pomocą, otrzymuje on darmowe powiadomienie SMS. Powiadomienia informują również o terminie spłaty i zbliżającej się opłacie rocznej.

Warto też dodać, że aktywne korzystanie z karty obniża opłatę roczną. Do tego posiadacz karty może ją czasowo zablokować – to przydatna funkcja w sytuacji, gdy na jakiś czas musi się zostawić ją bez nadzoru.

Karta kredytowa Travel w T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa Mastercard Travel nie pociąga za sobą żadnych opłat miesięcznych, jeżeli tylko zostaną dokonane nią przynajmniej 4 bezgotówkowe transakcje, z wyłączeniem przelewów z rachunku karty, które do każdej liczone są oddzielnie.

zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych styczeń 2020

Oprocentowanie wynosi 9,9%. Wysokość limitu można ustalić indywidualnie do swoich potrzeb. Może on wynosić nawet do 80 000 zł, a wykorzystany limit można spłacać do 59 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płacąc kartą można zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials, które można wymieniać na nagrody, w tym bilety do kina i lotnicze, wynajem pokoi hotelowych i vouchery do renomowanych sklepów.

Można także skorzystać z oferty „Raty na karcie”. Dzięki temu da się rozłożyć zadłużenie na karcie na raty lub wypłacić środki z karty. Za rozłożone środki płaci się nie więcej niż 5 zł za każde pożyczone 500 zł.

TurboKARTA w Santander Consumer Bank

Okres bezodsetkowy w przypadku tej karty trwa nawet do 54 dni. Istnieje tez możliwość spłaty w ratach. Użytkownik ma całodobowy dostęp do informacji o karcie przez telefon i w Bankowości internetowej.

Ta karta zapewnia użytkownikowi pewne dodatkowych korzyści. Zwrot 3% za paliwo i 1% za inne zakupy to możliwość zaoszczędzenia nawet do 30 zł miesięcznie. Oprócz tego karta daje dostęp do bezpłatnego pakietu car assistance.

Dodaj Twój komentarz