piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

monety i zegar

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym jest kredyt konsolidacyjny. Najprostszą definicją będzie pożyczka, która umożliwia spłatę innych zadłużeń. Sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania i dlaczego warto rozważyć zaciągniecie takiego zobowiązania.

  • Kredyt konsolidacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, których miesięczne raty dotychczasowych zobowiązań przekraczają ich możliwości finansowe.
  • Konsolidacja zadłużeń pozwala na obniżenie miesięcznej raty i odciążenie domowego budżetu.
  • Udzielenie kredytu konsolidacyjnego poprzedzone jest wnikliwą analizą zdolności kredytowej.

Rok do roku liczba osób obecnych w BIK rośnie. Są to ludzie, którzy posiadają jakiekolwiek zobowiązania finansowe. Niestety, ale biorąc pod uwagę tempo obecnego życia, bardzo łatwo jest utracić rachubę i popaść w finansowe tarapaty. Rozwiązaniem dla takich osób może być kredyt konsolidacyjny, który umożliwi wyjście z finansowych problemów.

Kredyt konsolidacyjny można zdefiniować jako środek finansowy celowy, przeznaczony na spłatę dotychczasowych długów. Zazwyczaj oferta taka pozwala zmniejszyć miesięczną ratę. Dzięki temu produktowi, klient płaci tylko jedną ratę, dla konkretnej instytucji finansowej, która udzieliła konsolidacji, zamiast do kilkku pożyczkodawców. Można więc powiedzieć, że wzięcie kredytu konsolidacyjnego wygasza zadłużenia w innych instytucjach.

zobacz także:  Ranking kart kredytowych Listopad 2019

Procesowi konsolidacji mogą podlegać różne zadłużenia. Mogą być to kredyty gotówkowe, samochodowe, raty, kredyty hipoteczne, a nawet limity w koncie czy karty kredytowe.

Kredyt konsolidacyjny wiąże się zazwyczaj z wydłużeniem okresu spłaty, co sprawia, że miesięczna rata jest mniejsza, jednak całkowity koszt takiego zobowiązania będzie większy niż w przypadku krótszego okresu. Może to jednak nie być ważne dla osoby, która traci płynność finansową i szuka drogi do obniżenia miesięcznej raty.

Zaciągnięcie zobowiązania konsolidacyjnego związane jest z ponowną oceną zdolności kredytowej. Przed uzyskaniem takiego kredytu, należy przygotować się na to, że instytucja, która go będzie udzielać, poprosi o dostarczenie szeregu dokumentów, wliczając w to dokumenty potwierdzającego zarobki i częstotliwość ich osiągania.

Warto sprawdzić jakie oferty przedstawią banki, w których klient posiada zadłużenia, a jakie instytucje, które z klientem nie mają podpisanych umów. Często przeniesienie zadłużenia do nowej instytucji sprawi, że klient otrzyma specjalne warunki, niemożliwe do uzyskania dla bieżących klientów banku. Nad konsolidacją powinny zastanowić się osoby, które brały kredyty w warunkach wysokich stóp procentowych. Różne oferty kredytu konsolidacyjnego można uzyskać np. na platformie kredytowej www.bancovo.pl/landing/kredyt-konsolidacyjny.

zobacz także:  Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

 

Dodaj Twój komentarz