poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Od ilu lat można mieć konto w banku? TOP 3 ofert kont młodzieżowych we wrześniu

skarbonki świnki

Konto młodzieżowe to oferta dla osób, które nie posiadają stałych dochodów z racji tego, że jeszcze nie zarabiają, ale mają już swoje oszczędności i chcą je umieścić w bezpiecznym miejscu, takim jak bank. Posiadanie rachunku bankowego uczy zarządzania finansami i oszczędzania, dlatego też warto będąc rodzicem założyć swojemu dziecku konto, tym bardziej, ze są one przeważnie darmowe.

Konto w banku – od ilu lat można je mieć?

Przeważnie dolną granicą wieku dla osób chcących posiadać własny rachunek bankowy jest 13 lat. Zdecydowanie bardziej zróżnicowana jest górna granica wieku, która waha się od 18 do 26 lat. Oferty banków dla młodych ludzi są niezwykle korzystne, w większości wypadków tego typu rachunki są zupełnie darmowe. Niewielkie opłaty dotyczą kart płatniczych, jednak w większości przypadków można ich uniknąć dzięki dokonywaniu transakcji przy użyciu kart. Także korzystanie z bankomatów jest dla młodych ludzi darmowe, i to nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Konta młodzieżowe uczą ich właścicieli zarządzania własnymi pieniędzmi, a także pomagają zdobyć praktyczna wiedzę na temat finansów i planowania własnego budżetu.

zobacz także:  Zamrożenie cen prądu, Sankcje na irańską ropę... - przegląd 28 czerwiec 2019

Oferty kont młodzieżowych

Oferty kont młodzieżowych można znaleźć w większości banków, jest to bardzo popularny typ rachunku bankowego. Większość propozycji skierowanych do osób niepełnoletnich jest darmowa lub opłaty związane z prowadzeniem tego typu konta są bardzo niskie. Warto zapoznać się z najkorzystniejszymi ofertami z tego miesiąca.

EKonto m

EKonto m. To konto młodzieżowe skierowane jest do osób pomiędzy 13 a 24 rokiem życia. Propozycja mBanku to bezpłatny rachunek z kartą do 20 roku życia, ponadto istnieje możliwość otrzymania karty z własnym zdjęciem lub projektem. Korzystanie z karty płatniczej w tym wypadku jest zupełnie bezpłatne do 20 roku życia, natomiast od 21 lat konieczne jest dokonanie przynajmniej pięciu transakcji przy użyciu tego środka płatności, aby uniknąć miesięcznej opłaty.

Konto Przekorzystne do 26 lat

Konto Przekorzystne do 26 lat. Bank Pekao oferuje konto młodzieżowe osobom, które mają od 13 do 26 lat. Będąc właścicielem tego rachunku można wykonywać za darmo przelewy internetowe, korzystać z karty płatniczej bez żadnych dodatkowych opłat we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. Dodatkowo bank ten oferuje rabaty do 30% na zakupy u Partnerów Programu Galeria Rabatów.

zobacz także:  Ranking lokat Maj 2019

PKO BP Pierwsze konto

PKO BP Pierwsze konto. Ta oferta również jest bardzo atrakcyjna, daje możliwość bezpłatnego korzystania z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Ponadto Bank PKO ma największą sieć placówek bankowych w Polsce, w których można wpłacać i wypłacać pieniądze również nie ponosząc z tego tytułu żadnych opłat. Właściciele Pierwszego konta mają do dyspozycji kartę płatniczą, za którą nie trzeba wnosić miesięcznej opłaty, jeśli dokona się przynajmniej dwóch płatności w okresie rozliczeniowym. Z propozycji PKO BP mogą korzystać osoby między 13 a 18 rokiem życia.

Podobne oferty dostępne są również w innych bankach, o czym można przekonać się sprawdzając tutaj całą listę kont młodzieżowych.

1 komentarz

  1. niff123 pisze:

    13 lat to bardzo wcześnie. Rodzice dają tak wcześnie dziecku dostęp do płatności?

Dodaj Twój komentarz