wtorek, 28 maja 2024
HotMoney
Stolik i krzesło w salonie

Każdy szuka sposobów na to jak dodatkowo zarobić. Jednym z dochodowych pomysłów jest wynajmowanie nieruchomości, co w dłuższej perspektywie czasowej jest bardzo opłacalne. Inwestowanie w mieszkania to bardzo popularny sposób na to, by sporo zarobić nie podejmując przy tym ogromnego ryzyka. Jakie więc mieszkanie warto wybrać, by szybko na nim zyskać?

Istotna lokalizacja mieszkania

Lokalizacja mieszkania to jedna z najważniejszych kwestii, którą należy brać pod uwagę podczas wybierania nieruchomości, szczególnie jeśli chcemy, by szybko było na nią zainteresowanie i przyniosło ono konkretny dochód. Największą popularnością cieszą się mieszkania zlokalizowane w śródmieściach wielkich miast lub w dzielnicach, które są dobrze skomunikowane z centrum. Chętnie wynajmowane są także nieruchomości znajdujące się w pobliżu uczelni. Jeśli natomiast chodzi o apartamenty, w ich przypadku liczą się wysokie piętra i widoki z okien. Najwięcej zarobić można na mieszkaniach o podwyższonym standardzie, z których widać morze, góry lub inne atrakcyjne miejsca.

Im wyższy standard mieszkania – tym lepiej

Czasy, w których można było wynająć zaniedbane mieszkanie po babci, bezpowrotnie minęły. Dziś osoby, które szukają mieszkania na wynajem, zwracają uwagę na standard nieruchomości. Skoro mają za nie płacić, chcą by było w pełni przystosowane do ich potrzeb. To także istotne z punktu widzenia inwestora. Im lepiej wyposażone mieszkanie, tym wyższa cena wynajmu i większe zainteresowanie nieruchomością. Dlatego kupując lokum pod inwestycję, warto pomyśleć o generalnym remoncie i urządzeniu. Koszty przeznaczone na to szybko się zwrócą, a mieszkanie prawdopodobnie nie będzie stało puste ani dnia.

zobacz także:  Co kupić chłopakowi na walentynki?

Wielkość mieszkania ma znaczenie

Największe jest zapotrzebowanie na kawalerki. Miesięcznie można na nich zarobić nawet 1500 zł w zależności od lokalizacji. Co ciekawe, w wielu miastach cena ich wynajmu jest zbliżona do nieruchomości 2-pokojowych. Wiele młodych osób, singli czy par, ceni sobie niezależność i jest w stanie zapłacić więcej, byle tylko mieszkać bez obcych lokatorów. To z kolei podnosi ceny kawalerek. Największym zainteresowaniem cieszą się te o powierzchni do 30 metrów kwadratowych.

Sporo zarobić można także na większych mieszkaniach, na przykład takich 3-pokojowych. Wynajmują je najczęściej studenci, którzy mieszkają w nich w kilka osób i dzielą koszty. Takie nieruchomości są w cenie w pobliżu uczelni lub w dzielnicach, które są z nimi dobrze skomunikowane.

Dochodowe inwestycje w mieszkania

Osoby, które doskonale znają się na rynku nieruchomości, mogą zarabiać na mieszkaniach nie tylko poprzez wynajem. Popularne jest także kupowanie lokali w gorszym stanie i za niższą kwotę, a następnie remontowanie ich i sprzedawanie w cenie, która znacznie przewyższa tę pierwotną. To również dobry sposób na zarobienie na mieszkaniu, jednak wymaga on dłuższego czasu, ale i znajomości branży, by faktycznie inwestycja ta przyniosła zysk.

zobacz także:  Ile kosztuje mops, ile kosztuje pies boo?

komentarze 3

  1. Zocha pisze:

    Coraz więcej osób inwestuje pieniądze w nieruchomości zamiast wpłacać je na lokaty. Gdybym miała wystarczająco dużo oszczędności, to też bym tak zrobiła.

  2. Aleksandra pisze:

    Na wynajmie można sporo zarobić, ale jak ma się kilka mieszkań. Trzeba jednak mieć na to fundusze, żeby zainwestować w nieruchomości.

  3. katowice pisze:

    Teraz był COP24 w Katowicach i narzeczony namawiał mnie na wynajem naszego mieszkania, ponoć ludzie dużo na tym zarabiali. Ale obudził się na tydzień przed i jak dla mnie to było zbyt późno, żeby się przeprowadzać i to jeszcze z kotem.

Dodaj Twój komentarz