poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Jak wziąć kredyt przez Internet?

Banknoty PLN

Kredyty przez Internet stają się coraz powszechniejsze. Wystarczy kilka minut, aby na naszym koncie pojawiły się środki na nieprzewidziane wydatki. To ułatwia otrzymanie kredytu, banki nie wymagają przy tym wielu formalności. Jak więc wziąć kredyt przez Internet?

Kredyt przez internet w 15 minut

Główną zaletą brania kredytu przez Internet jest czas. Wypełnienie wniosku o kredyt online zajmuje tylko chwilę i nie jest to zbytnio skomplikowane. Taka opcja wnioskowania dotyczy najczęściej kredytów gotówkowych. Niektóre banki umożliwiają kredyty online na niewielkie kwoty, krótszy może być również okres kredytowania. Decyzja o przyznaniu bądź odmowie również nie trwa długo. Banki zazwyczaj weryfikują kredytobiorcę w kilka minut. Oceniają zdolność kredytową oraz sprawdzają informacje zawarte w BIK.

Jak dostać kredyt przez Internet?

Jak już zostało wspomniane, aby dostać kredyt gotówkowy online należy wypełnić wniosek. Trzeba w nim podać dane z dowodu osobistego. Niezbędne będzie też przedstawienie informacji o otrzymywanych dochodach i źródłach tych dochodów. Bank najczęściej chce również wiedzieć jak wygląda sytuacja życiowo-finansowa potencjalnego kredytobiorcy. Padają więc pytania o mieszkanie, liczbę osób na utrzymaniu, miesięczne koszty utrzymania, aktualne zobowiązania. Jeśli dochód otrzymywany jest z tytułu umowy o pracę, wówczas konieczne będzie podanie adresu zatrudnienia oraz NIP pracodawcy.

zobacz także:  Kredyty dla młodych, jak dostać kredyt mając mniej niż 20 lat?

Jeśli bank pozytywnie rozpatrzył wniosek o kredyt, wówczas należy zatwierdzić umowę kredytową. Można to zrobić w serwisie online, za pośrednictwem kuriera lub w oddziale banku.

Zalety i wady kredytu gotówkowego online

Wśród zalet kredytu przez Internet wymienia się głównie minimum formalności. Wystarczy samemu wpisać dane ze swojego dowodu osobistego i podać informacje o miejscu pracy, otrzymywanych dochodach, czy miesięcznych wydatkach. Duża jest także dostępność takiego produktu, można go uzyskać mając dostęp do urządzenia, w którym będzie Internet, a więc może to być laptop, ale też tablet lub smartfon. O kredyty online można wnioskować z dowolnego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Wszelkie wątpliwości można rozwiać zazwyczaj szukając informacji na stronie internetowej banku lub w rozmowie chat-box. Wnioskowanie o kredyt online pozwala też na spokojne przeanalizowanie różnych ofert i wybranie takiej, która faktycznie będzie dla nas odpowiednia.

Pojawiają się jednak minusy takiego kredytu online. Przez to, że pieniądze można uzyskać bardzo szybko, pojawia się zagrożenie, że kredytobiorca podejmie decyzję zbyt pochopnie. Oprócz tego, wnioskując o kredyt przez Internet nie ma możliwości negocjacji warunków tego zobowiązania. Należy również liczyć się z tym, że takie kredyty gotówkowe zazwyczaj dotyczą niewielkich kwot i to na krótszy okres. Mogą być też wyżej oprocentowane niż podobne produkty finansowe w oddziałach stacjonarnych. Warto też pamiętać o tym, by starając się o kredyt online zadbać o bezpieczne połączenie internetowe oraz zweryfikować adres strony banku.

zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych Sierpień 2019

1 komentarz

  1. Monika pisze:

    Samo wzięcie kredytu online nie jest czymś skomplikowanym, jednak trzeba uważać na same strony internetowe. Czasami mogą zostać sfałszowane i wtedy pojawiają się problemy. Warto mieć dobrego antywirusa na komputerze.

Dodaj Twój komentarz