środa, 17 Październik 2018
HotMoney

Ile pieniędzy wyciągniesz na raz z bankomatu? Oto limity bankomatów dla poszczególnych banków

bankomat

Obecnie zakładając konto w jakimkolwiek banku otrzymujemy kartę, która służy do pobierania środków pieniężnych z bankomatu oraz płacenia w sklepach, na stacjach benzynowych i wielu innych miejscach. Coraz więcej osób dokonuje przede wszystkim transakcji bezgotówkowych, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale zdarza się, że potrzebna nam jest większa kwota w gotówce. Jaką sumę pieniędzy możemy w takiej sytuacji wyciągnąć z bankomatu?

Wypłacanie pieniędzy z bankomatów – zasady

Aby wypłacić pieniądze z bankomatu, trzeba mieć przy sobie kartę bankomatową i znać PIN. Są to rzeczy oczywiste dla każdego, kto korzysta z tego typu urządzeń. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją pewne ograniczenia jeśli chodzi o wysokość kwoty, jaką możemy wypłacić z bankomatu. Każdy banka ustala własne limity dla tego typu działań, my jako klienci mamy również pewien wpływ na ich wysokość. W przypadku, gdy nasze potrzeby przekraczają ilość pieniędzy, jaką może wydać nam bankomat, musimy udać się do oddziału banku, w którym mamy konto i tam wypłacić niezbędne środki.

Limity wypłat w bankomatach PKO Bank Polski

W przypadku tego banku sprawa jest dość skomplikowana, gdyż ilość gotówki, jaką możemy wypłacić w bankomacie jest uzależniona od rodzaju naszego konta. Dokładne informacje na temat limitów różnego rodzaju transakcji są dostępne na stronie internetowej banku PKO. Jeśli chodzi o wypłaty gotówki w bankomacie, to dziennie możemy wyciągnąć 5000 złotych. Znacznie więcej, bo aż 10 000 złotych możemy wykorzystać operacji płatniczych oraz internetowych.

Ile można wypłacić w bankomacie ING Bank Śląski?

Tu z kolei limity nie są ustalane w stosunku do rodzaju konta, a określa się je indywidualnie dla każdego klienta. Maksymalna dzienna kwota wypłaty to 10 000 złotych, a minimalna to 500 zł. Ponadto każdy klient może w pewnym stopniu wpływać na ustalone limity, zmieniając je za pomocą swojego konta na stronie internetowej. Co ciekawe, ING Bank Śląski daje swoim klientom możliwość płatności BLIK. Jest to sposób płatności, który nie wymaga użycia karty płatniczej, wystarczy nam telefon. W ten sposób możemy wypłacać także pieniądze z bankomatu, a domyślny limit wynosi w tym wypadku 2000 złotych, jednak on też może być przez nas zmieniony.

Bank Zachodni WBK – limity w bankomatach

Zanim zdecydujemy się na wypłatę gotówki w bankomacie Banku Zachodniego WBK, musimy wziąć pod uwagę, że każdorazowo pobierana jest za to opłata w wysokości 5 zł. Na dodatek dziennie nie możemy pobrać za pomocą tego urządzania więcej niż 500 zł. Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku pojedynczych transakcji bezgotówkowej, gdyż tu górna granica wynosi 4000 zł.

Limity wypłat w bankomatach różnych banków

Tabela limitów wypłat w bankomatach

Nazwa bankuMaksymalna kwota do wybrania w bankomacieDodatkowe informacje
Santander Bank Polski20.000 złIstnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
PKO Bank Polski5.000 złIstnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
BGŻ BNP Paribas2.000 złIstnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Millennium10.000 złIstnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Raiffeisen Bank Polska5.000 złIstnieje możliwość wybrania maksymalnej kwoty 5 razy w ciągu jednego dnia. Korzystając z bankomatu innej firmy, należy zwrócić uwagę jej regulamin wypłat gotówki.
ING Bank Śląski10.000 złIstnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
mBankBank korzysta z bankomatów innych firm m.in.: Euronet, w którym kwota do wybrania wynosi: 1.000 oraz Planet Cash, gdzie maksymalnie jednorazowo można wypłacić 3.000 złIstnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
udostępnij: