poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Ile pieniędzy wyciągniesz na raz z bankomatu? Oto limity bankomatów dla poszczególnych banków

bankomat

Obecnie zakładając konto w jakimkolwiek banku otrzymujemy kartę, która służy do pobierania środków pieniężnych z bankomatu oraz płacenia w sklepach, na stacjach benzynowych i wielu innych miejscach. Coraz więcej osób dokonuje przede wszystkim transakcji bezgotówkowych, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale zdarza się, że potrzebna nam jest większa kwota w gotówce. Jaką sumę pieniędzy możemy w takiej sytuacji wyciągnąć z bankomatu?

 

Wypłacanie pieniędzy z bankomatów – zasady

Aby wypłacić pieniądze z bankomatu, trzeba mieć przy sobie kartę bankomatową i znać PIN. Są to rzeczy oczywiste dla każdego, kto korzysta z tego typu urządzeń. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją pewne ograniczenia jeśli chodzi o wysokość kwoty, jaką możemy wypłacić z bankomatu. Każdy banka ustala własne limity dla tego typu działań, my jako klienci mamy również pewien wpływ na ich wysokość. W przypadku, gdy nasze potrzeby przekraczają ilość pieniędzy, jaką może wydać nam bankomat, musimy udać się do oddziału banku, w którym mamy konto i tam wypłacić niezbędne środki.

Limity wypłat w bankomatach PKO Bank Polski

W przypadku tego banku sprawa jest dość skomplikowana, gdyż ilość gotówki, jaką możemy wypłacić w bankomacie jest uzależniona od rodzaju naszego konta. Dokładne informacje na temat limitów różnego rodzaju transakcji są dostępne na stronie internetowej banku PKO. Jeśli chodzi o wypłaty gotówki w bankomacie, to dziennie możemy wyciągnąć 5000 złotych. Znacznie więcej, bo aż 10 000 złotych możemy wykorzystać operacji płatniczych oraz internetowych.

zobacz także:  Czy można płacić kartą innej osoby?

Ile można wypłacić w bankomacie ING Bank Śląski?

Tu z kolei limity nie są ustalane w stosunku do rodzaju konta, a określa się je indywidualnie dla każdego klienta. Maksymalna dzienna kwota wypłaty to 10 000 złotych, a minimalna to 500 zł. Ponadto każdy klient może w pewnym stopniu wpływać na ustalone limity, zmieniając je za pomocą swojego konta na stronie internetowej. Co ciekawe, ING Bank Śląski daje swoim klientom możliwość płatności BLIK. Jest to sposób płatności, który nie wymaga użycia karty płatniczej, wystarczy nam telefon. W ten sposób możemy wypłacać także pieniądze z bankomatu, a domyślny limit wynosi w tym wypadku 2000 złotych, jednak on też może być przez nas zmieniony.

Bank Zachodni WBK – limity w bankomatach

Zanim zdecydujemy się na wypłatę gotówki w bankomacie Banku Zachodniego WBK, musimy wziąć pod uwagę, że każdorazowo pobierana jest za to opłata w wysokości 5 zł. Na dodatek dziennie nie możemy pobrać za pomocą tego urządzania więcej niż 500 zł. Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku pojedynczych transakcji bezgotówkowej, gdyż tu górna granica wynosi 4000 zł.

Limity wypłat w bankomatach różnych banków

Tabela limitów wypłat w bankomatach

Nazwa banku Maksymalna kwota do wybrania w bankomacie Dodatkowe informacje
Santander Bank Polski 20.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
PKO Bank Polski 5.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
BGŻ BNP Paribas 2.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Millennium 10.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Raiffeisen Bank Polska 5.000 zł Istnieje możliwość wybrania maksymalnej kwoty 5 razy w ciągu jednego dnia. Korzystając z bankomatu innej firmy, należy zwrócić uwagę jej regulamin wypłat gotówki.
ING Bank Śląski 10.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
mBank Bank korzysta z bankomatów innych firm m.in.: Euronet, w którym kwota do wybrania wynosi: 1.000 oraz Planet Cash, gdzie maksymalnie jednorazowo można wypłacić 3.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Bank Handlowy (Citibank) Dla konta CitiKonto oraz Citi Priority – 25.000zł. W przypadku konta CitiGold jest to kwota 35.000 zł. Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) 1.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie wyłącznie poprzez kontakt z TeleBOŚ lub w oddziale banku.
Bank Pocztowy 6.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Bank Polskiej Spółdzielczości Limit jest indywidualnie ustalany z klientem podczas zakładania konta osobistego, jednak nie wyższy niż 10 000 zł dla kart VISA. Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Credit Agricole 2.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
DNB Bank Polska 20.000 zł  
EnveloBank 6.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie do 30 000 zł.
Euro Bank Jednorazowo można wypłacić z bankomatu maksymalnie 40 sztuk banknotów o nominale 100 zł, jednak pojedynczych transakcji w ciągu dnia może być wiele, w ramach limitu środków na koncie.  
Noble Bank 1.000–2.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Idea Bank 10.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Inteligo 5.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Lion’s Bank 2.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Nest Bank 10.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Polska Kasa Opieki (Pekao) 3.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Raiffeisen Polbank 15.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
T-Mobile Usługi Bankowe 15.000 zł Brak możliwości zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Toyota Bank 5.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Volkswagen Bank Polska 2.000 zł dla konta firmowego Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
Getin Bank 1.000 zł Istnieje możliwość zmiany maksymalnej kwoty możliwej do wybrania w bankomacie.
zobacz także:  Co robić gdy z konta zniknęły pieniądze? Nieautoryzowany przelew z konta

komentarze 3

 1. Ala pisze:

  wow naprawdę dobre zestawienie i informacje nt limitów wypłaty gotówki z bankomatów, fajne podsumowanie a zwłaszcza tabela ===> dzięki !! :*

 2. Malwina pisze:

  ale to jest limit pojedynczej wypłaty z bankomatu czy suma wypłat wszystkich z danego bankomatu, która resetuje się po np 24h ? czy ktoś może mi odpowiedzieć?

  • Sławek pisze:

   @Malwina: Czytanie to trudna umiejętność?

   Chociaż kompletnie się nie zgodzę z limitami gdyż: Żaden bankomat nie wyda więcej niż 40 banknotów, zwyczajnie fizycznie więcej się nie zmieści.
   Zatem kwota zależy od kaset w bankomacie i tak:
   Maksymalny nominał 100 zł – kwota 4000 zł, jeśli będzie to 200 zł to mamy 8000 zł. Niby w obiegu jest jeszcze 500 zł, ale żaden bankomat tego jeszcze nie widział. No ale gdyby się zdarzyło to 500 zł – kwota 20 tyś.

   Zatem nie ma możliwości, żeby gdziekolwiek ta kwota była większa od 20 kzł, a realnie nie da rady więcej niż 8 kzł.

Dodaj Twój komentarz