piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Gdzie najlepiej wziąć kredyt hipoteczny Lipiec 2019, przeglądamy oferty do 100 tysięcy

Pieniądze na dom

Zakup własnego mieszkania to duże wyzwanie, zwłaszcza gdy czeka nas konieczność wzięcia kredytu hipotecznego. Jest to zobowiązanie na lata, dlatego też najlepiej jest wcześniej dokładnie zapoznać się z ofertami banków, które pod względem warunków często się zmieniają. Jak wygląda lista ofert najlepszych kredytów hipotecznych na lipiec 2019 do 100 tys?

Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Wybór kredytu hipotecznego nie jest prosty, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż jest to bardzo popularny produkt bankowy. Chcąc się zdecydować na takie zobowiązanie z pewnością w pierwszej kolejności należy zapoznać się z aktualnymi ofertami dostępnymi na rynku. Może pomóc w tym porównywarka kredytu hipotecznego, a także liczne rankingi. Biorą one pod uwagę ogół dostępnych ofert, a także porównują między sobą poszczególne ich cechy, jak RRSO, prowizje, oprocentowanie czy czas kredytowania. Można z nich dowiedzieć się także takich informacji jak całkowity koszt oraz wysokość raty.

zobacz także:  Pożyczki pod zastaw nieruchomości - rodzaje i opis pożyczek

Oczywiście warunki przyznania i dokładne koszty kredytu hipotecznego będą uzależnione od indywidualnego podejścia banku do klienta. Liczyć się będzie w tym jego zdolność kredytowa, a także wysokość wkładu własnego. Porównywarki i rankingi dają nam jednak pewien pogląd, który może pomóc w podjęciu decyzji, który bank wybrać. Dodatkowo, o czym warto pamiętać, nawet uwzględniając w rankingu tę samą kwotę oraz okres spłaty, oferty mogą się między sobą różnić.

Kredyt hipoteczny w PKO BP

Jedną z lepszych propozycji kredytowych, jest oferta Kredyt Mieszkaniowy Własny Kąt. Biorąc pod uwagę kwotę w wysokości 100 tys. zł, możemy liczyć na oprocentowanie 2,82% i zerową prowizją. RRSO także przedstawia się ciekawie, bowiem wynosi dokładnie 2,86%. Dzięki temu biorąc kredyt hipoteczny na 20 lat, suma spłaty całości wyniesie nas nieco ponad 130 tys.j, a wysokość raty 545 zł. Tak wygląda w przypadku rankingu, zaglądając jednak na stronę internetową banku, można zauważyć, iż wysokość RRSO jest inna i wynosi 4,37%. Wybierając inną propozycję, czyli kredyt hipoteczny MIX, można liczyć na RRSO 4,35%

zobacz także:  Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości. Będą nowe przepisy

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Równie ciekawie, jak nie ciekawiej przedstawia się propozycja BNP Paribas, która według rankingów dostępnych w sieci, oferuje w przypadku kredytu hipotecznego na 100 tys. RRSO na poziomie 3,06%, oprocentowaniem 3,02% z zerową prowizją i ratą w wysokości 555 zł, przy okresie kredytowania 20 lat. Zaglądając na stronę banku można znaleźć niemal identyczną propozycją, z tym samym oprocentowaniem, ale nieco wyższym RRSO (3,45%). Różnica jest jednak niewielka i sprawia, że propozycja ta jest ciekawa.

Kredyt hipoteczny w ING

W przypadku kredytu hipotecznego w ING, obecnie w ofercie dostępne są promocje wakacyjne, wśród nich wakacyjna wyprzedaż w wariantach Łatwy Start i Lekka Rata. Biorąc kredyt na 100 tys. zł, na okres 20 lat można liczyć na ratę miesięczną w wysokości ok 590 zł i z oprocentowaniem na poziomie 3,48 – 3,69%. RRSO z kolei może wynieść 4,39% lub 4,31%. dodatkowo do wyboru są dwie opcje z zerową prowizją albo niższą ratą. Termin oferty kończy się 4 sierpnia 2019 roku.

Kredyt hipoteczny w Bank BPS

Ciekawą ofertę przedstawia także Bank Polskiej Spółdzielczości. Do wyboru mamy trzy rodzaje kredytów hipotecznych: Prosta Promocja, Kredyt Mój Dom oraz Uniwersalny Kredyt Hipoteczny. Najlepiej przedstawia się propozycja promocyjna z RRSO na poziomie 3,65%. Trzeba jednak uwzględnić dodatkową marżę w wysokości 1,45% lub 1,55%, a także prowizję, która w zależności od wariantu będzie 0% lub 1,50%.

zobacz także:  Bitcoin, jak zacząć? Co to jest bitcoin?

Dodaj Twój komentarz