czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Czy można dostać kredyt w banku spółdzielczym? Co oferuje Śląski Bank Spółdzielczy?

mężczyzna trzyma plik banknotów

Kredyt dla wielu osób może stanowić rozwiązanie największych problemów i okazać się nieocenioną pomocą. Instytucji świadczących tego rodzaju usługi jest jednak sporo, a każda z nich może posiadać swoją własną ofertę. Aby rozjaśnić nieco sytuację osobą poszukującym, wyjaśniamy poniżej, czy można dostać kredyt w banku spółdzielczym na przykładzie oferty Śląskiego Banku Spółdzielczego.

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką w Śląskim Banku Spółdzielczym

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają więcej nieruchomości. Warto tu jednak podkreślić, że rozwiązanie to nie jest równoznaczne z kredytem hipotecznym. Zabezpieczenie hipoteczne spełnia tu rolę podobną do wkładu własnego i może mieć wpływ na decyzję oraz warunki przyznanego kredytu gotówkowego. Niemniej, w dalszym ciągu występuje tu wpisanie hipoteki do księgi wieczystej danej nieruchomości.

Kredyty gotówkowe o stałej i zmiennej stopie oprocentowania w ŚBS

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, który wybierają konsumenci w całym kraju. Śląski Bank Spółdzielczy ma w swojej ofercie jego warianty o stałej, a także zmiennej stopie oprocentowania. Ich główna różnica polega na tym, że przy stałej stopie oprocentowania, kredytobiorca z góry wie, ile dokładnie będzie kosztował jego kredyt.

zobacz także:  Jak kredyt odnawialny wpływa na zdolność kredytową?

Kredyt gotówkowy o zmiennym oprocentowaniu w banku spółdzielczym, jak i innych instytucjach bazuje natomiast na stałej marży oraz zmiennej stopie referencyjnej. To właśnie te wahania mogą mieć znaczący wpływ na ostateczny koszt kredytu. Warto tu również wspomnieć o tym, że kredyty ze zmiennym oprocentowaniu często udzielane są na większe kwoty i dłuższy okres, jak w przypadku ŚBS na okres od 3 do 15 lat.

Kredyt na PIT bez innych zaświadczeń w Silesia Bank

Każdy kredyt jest pewnym zobowiązaniem, które często wymaga potwierdzenia wiarygodności kredytobiorcy, a to zajmuje dodatkowy czas. Osoby niecierpliwe powinna ucieszyć więc informacja, że Śląski Bank Spółdzielczy oferuje również kredyt bez dodatkowych zaświadczeń, a głównym elementem branym pod uwagę podczas oceny, będzie PIT 11 lub PIT 40A/11A.

Kredyt konsolidacyjny dla klientów ŚBS

Osoby posiadające większą ilość otwartych kredytów, mogą być również zainteresowane, oferowanym przez Silesia Bank kredytem konsolidacyjnym. Dzięki temu produktowi finansowemu kredytobiorca ma możliwość połączenia wszystkich swoich zobowiązań wobec innych instytucji w jeden kredyt na rzecz ŚBS. Może się to okazać więc całkiem wygodna metoda, na uporządkowanie swojej rachunkowości.

zobacz także:  Kredyt gotówkowy w jeden dzień? ..czyli szybka gotówka z banku

Jak więc widać, w Śląskim Banku Spółdzielczym Silesia w Katowicach jak najbardziej można dostać kredyt i to w wielu różnych jego odmianach. W skład oferty wchodzą to bowiem kredyty gotówkowe z zabezpieczeniem hipotecznym, kredyty gotówkowe ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, kredyty na PIT, a także konsolidacyjne dla uproszczenia rachunków domowych.

Dodaj Twój komentarz