poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Cashback i moneyback – co to jest? Jak zarabiać na koncie osobistym?

Karty płatnicze na stole

Konta osobiste posiadają obecnie mnóstwo dodatkowych usług, które mają na celu przyciągnięcie klientów. Wśród nich jest cashback i moneyback. To coraz popularniejsze usługi, dzięki którym można zaoszczędzić dodatkowe środki lub wypłacić szybko gotówkę. Co więc trzeba wiedzieć o cashback i moneyback?

Cashback – co to?

Cashbank to usługa bankowa, której celem jest umożliwienie osobie posiadającej konto rachunkowe i kartę debetową, wypłacenie środków bez konieczności korzystania z bankomatu. Chodzi o to, by móc pozyskać gotówkę będąc np. podczas na zakupach lub podczas podróży na stacji benzynowej. Coraz więcej sklepów i punktów usługowych ma w ofercie cashback.

Cashback – kto może skorzystać?

Z usługi cashback mogą skorzystać jedynie osoby, które dokonują płatności kartą. Podczas tej czynności należy zgłosić chęć wypłacenia pieniędzy z konta. Wypłata gotówki może przekraczać kwotę, na jaką były uprzednie zakupy. Są jednak pewne ograniczenia kwotowe takich transakcji.

Chcąc skorzystać z cashback kartą Visa należy liczyć się z tym, że jednorazowo można wypłacić maksymalnie 300 zł. W przypadku MasterCard kwota ta rośnie do 500 zł. A kto może z takiej usługi skorzystać? Każdy posiadacz karty debetowej Visa, MasterCard i MasterMaestro. Warto jednak upewnić się, czy w danym banku usługa cashback nie jest dodatkowo płatna. Zazwyczaj jest ona wolna od opłat, co nie zmienia faktu, że trzeba zapoznać się z aktualnymi tabelami prowizji i opłat.

zobacz także:  Co to jest i na jakich zasadach można otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Cashback – gdzie można wypłacić gotówkę?

Takie wygodne wypłaty gotówki oferowane są przez wiele sklepów i punktów usługowych, a ich lista stale się powiększa. Obecnie gotówkę za pomocą cashback można wypłacać na wybranych stacjach benzynowych Orlen i Bliska, w sklepach Carrefour, Dino, Freshmarket, Żabka, Saturn, Media Markt, Krakowski Kredens oraz w kioskach Ruch.

Moneyback – co to?

Moneyback jest często mylone z usługą cashback, jednak to dwa różne udogodnienia dla klientów. Moneyback to zwrot części wydatków za transakcje bezgotówkowe wykonane przy wykorzystaniu karty płatniczej. Celem takiej usługi jest zachęcenie klientów do korzystania z kart i założenia konta ze zwrotem za płatności kartą w konkretnym banku. Pierwotnie wypłacane były kwoty za dowolne transakcje, później jednak ograniczono je do konkretnych sklepów lub usług. Warto więc szukając konta z moneyback zwrócić uwagę na to, przy jakich transakcjach naliczony zostanie zwrot i czy faktycznie jest to opłacalne.

Moneyback to popularny bonus, jaki oferowany jest przez wiele banków. Podczas wyboru konta osobistego warto przejrzeć listę sklepów i punktów usługowych, w których mona liczyć na zwrot kosztów. Istotne jest także to, czy dana instytucja finansowa nie ma limitów, jeżeli chodzi o maksymalne miesięczne koszty zwrotu. Warto więc skrupulatnie przyglądać się rachunkom osobistym w różnych bankach, analizować ich parametry, czytać dokładnie regulaminy i tabele opłat i prowizji i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję co do wyboru konta.

zobacz także:  Ranking kont dla firm styczeń 2020

Dodaj Twój komentarz