niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Ubezpieczenia komunikacyjne – gdzie warto wykupić OC i AC?

Kierowca prowadzi auto

OC i AC to najpopularniejsze ubezpieczenia komunikacyjne kupowane wśród Polaków. Jeśli kupiłeś samochód i zastanawiasz się, gdzie go ubezpieczyć lub chcesz zmienić ubezpieczyciela, bo nie jesteś zadowolony ze świadczonych przez niego usług, zapoznaj się z naszym subiektywnym rankingiem. Podpowiadamy, gdzie opłaca się wykupić polisę OC i AC.

Ubezpieczenie komunikacyjne LINK4

Ubezpieczenie komunikacyjne w LINK4 to jeden z najtańszych obecnie produktów finansowych na rynku. Kierowcy mogą liczyć na OC i AC, które zapewni roczną nawigację NaviExpert, holowanie auta do 100 km, samochód zastępczy na 3 dni. Co ważne, zakup polisy przez Internet wiąże się ze zniżką nawet 7%. Możliwe jest wykupienie dodatkowej ochrony w razie kradzieży samochodu, włamania czy wybicia szyby. Pakiet może obejmować również zabezpieczenie opon w razie uszkodzenia. Natomiast jeśli niezbędna będzie pomoc na miejscu zdarzenia, przybędzie ona do 30 minut. Kosztów polisy OC i AC w LINK4 nie da się uogólnić, ponieważ wszystko zależy od danych kierowcy i modelu auta, dlatego warto korzystać z kalkulatorów polis. W LINK4 ceny pakietu OC/AC zaczynają się od ok. 670 zł.

zobacz także:  Ubezpieczenie „anglika” w Polsce - ile kosztuje polisa OC samochodu z kierownicą po prawej stronie?

Polisa OC i AC w Aviva

Aviva również oferuje kompleksowe ubezpieczenia OC i AC. Kupując je w pakiecie można zaoszczędzić i zyskać na ochronie samochodu. W polisie mogą być zawarte takie usługi jak holowanie samochodu po kolizji, holowanie awaryjne, pojazd zastępczy na 14 dni, transport kierowców do miejsca holowania, a nawet pokrycie kosztów za wyrobienie nowych kluczy, sterowników czy dowodu rejestracyjnego. Dodatkowo można ubezpieczyć szyby lub skorzystać z wielu innych opcji, które obejmują np. assistance awaryjny, ubezpieczenie NNW czy ochronę prawną na rok.

Ubezpieczenie komunikacyjne Ergo Hestia You Can Drive

Grupa Ergo Hestia oferuje ciekawe ubezpieczenie dla osób młodych, które nie są jeszcze doświadczonymi kierowcami i muszą liczyć się z wyższymi kosztami OC i AC. Zakupić je mogą osoby poniżej 30 roku życia. Polisa „You Can Drive” jest dopasowana do potrzeb młodych użytkowników aut, dostępne są także dodatkowe ubezpieczenia takie jak NNW kierowcy i pasażera, ubezpieczenie szyb i opon, assistance 24h, AC Mini i AC Maxi.

Ubezpieczenia komunikacyjne MTU24

MTU24 również należy do Grupy Ergo Hestia. Oferowane produkty mają kompleksową ochronę zarówno dla młodszych, jak i bardziej doświadczonych kierowców, którzy mogą liczyć na specjalne zniżki. Polisy gwarantują nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale też umożliwiają dobranie dodatkowych ubezpieczeń, na przykład NNW, assistance, ubezpieczenie opon, szyb, AC pełne i mini.

zobacz także:  Ranking kart kredytowych Sierpień 2019

OC w Axa Direct

OC w Axa Direct oferuje standardową ochronę od odpowiedzialności cywilnej, ale także ma dodatkowy zakres ubezpieczeń komunikacyjnych, które można dobrowolnie wybrać. Jeśli chcesz kompleksowo ubezpieczyć samochód zastanów się nad pakietem NNW, assistance premium, ubezpieczeniem szyb i opon. W Axa Direct ubezpieczenia komunikacyjne zaczynają się od ok. 360 zł.

 

Planujesz ubezpieczyć swój samochód? Zobacz tu OC i AC największych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierz najtańszą ofertę.

1 komentarz

  1. matkapolka pisze:

    Nie wyobrażam sobie nie mieć ubezpieczenia, nigdy nie wiadomo co się stanie itp…. Da się skorzystać z jakiś promocji, żeby cena była niższa? W jakiej firmie macie wykupione ubezpieczenie? Jeśli zmieni się ubezpieczyciela to składka wzrasta? Jakie mogą być konsekwencje?

Dodaj Twój komentarz