piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ranking lokat wrzesień 2019

Jeżeli nie musisz na bieżąco korzystać ze wszystkich zgromadzonych przez siebie środków, możesz część z nich wpłacić na lokatę. W ten sposób pieniądze, z których aktualnie nie korzystasz, nie będą leżeć bezproduktywnie, ale zaczną na siebie zarabiać. Chociaż zysk na lokacie zwykle nie jest duży, to jednak jest stabilny, a inwestycja taka pozbawiona jest ryzyka. Niektóre lokaty (pełna LISTA), na które warto zwrócić uwagę we wrześniu, przedstawiamy poniżej.

Lokata na Nowe Środki w Getin Bank

To lokata na 3, 6 lub 12 miesięcy, której oprocentowanie wynosi 2% (w przypadku 3-miesięcznej) lub 2,1% w skali roku. Można lokować na niej tylko nowe środki, czyli nadwyżkę powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku. Minimalna kwota, jaką można wpłacić na lokatę to 500 zł, natomiast maksymalna wynosi 100 000 zł. Oprocentowanie lokaty jest stałe, a kapitalizacja następuje na koniec okresu.

Lokata online w Santander Bank

Lokata, którą można wygodnie założyć bez wychodzenia z domu. Wygodę zapewnia też możliwość podglądu lokaty na bieżąco w bankowości internetowej. Oprocentowanie stałe w skali roku może wynieść do 2,50%. W ofercie tej jest szeroki wybór, jeśli chodzi o czas trwania lokaty – okresy lokacyjne mogą wynosić od 1 do 36 miesięcy. Lokata zostaje automatycznie przedłużona na ten sam okres – nie trzeba nic robić w tym celu. Minimalna kwota, jaką można wpłacić na lokatę, wynosi 1000 zł, maksymalna to aż 400 000 zł.

zobacz także:  Zestawienia finansowe domowego budżetu – jak przygotować? Optymalizacja domowych wydatków

Lokata Happy w Idea Bank

Ta 3-miesięczna lokata dostępna jest dla nowych klientów. Aby ją założyć, nie jest wymagane otwieranie konta ani korzystanie z dodatkowych produktów bankowych. Kwota, jaką można wpłacić, wynosi od 500 do 20 000 zł. Oprocentowanie wynosi aż 4% w skali roku. W dodatku w każdej chwili można zerwać lokatę, nie tracąc przy tym odsetek. Lokatę można założyć również online. Korzystanie z niej jest dobrze zabezpieczone dzięki szyfrowanemu połączeniu https, maskowanemu hasłu dostępu, autoryzacji operacji poprzez hasła SMS oraz wysyłaniu wiadomości z podpisem elektronicznym.

Lokata w Inbank

Tę 12-miesięczną lokatę o stałym, wysokim oprocentowaniu, zakłada się całkowicie przez internet. Jest to całkiem proste. Nie jest przy tym obowiązkowe otwieranie w banku nowego konta. Wymagane jest jedynie pozytywne przejście weryfikacji tożsamości oraz podpisanie przez klienta i bank umowy w formie elektronicznej.

eKonto z lokatą w mBank

Zakładając eKonto w mBanku, można zdecydować się na 3-miesięczną lokatę. Minimalna kwota wynosi 500 zł, a maksymalna 10000 zł. Oferta ta dostępna jest dla nowych klientów. Oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku, co stanowi najwyższe oprocentowanie w ofercie mBanku. Pieniądze zostają objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

zobacz także:  Ranking lokat Kwiecień 2019

Lokatę można zerwać przed terminem zapadalności. Oprocentowanie za zerwanie wynosi 0,01%. Po zakończeniu lokaty, jest ona przedłużana na taki sam okres, na warunkach i oprocentowaniu aktualnym w dniu odnowienia. W takiej sytuacji naliczone na koniec odsetki zostaną dopisane do kwoty lokaty albo do powiązanego rachunku. Parametry odnawialności i kapitalizacji można zmienić w serwisie transakcyjnym.

 

Dodaj Twój komentarz