piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Ranking lokat Marzec

Adam Leszkiewicz 2020-03-02 Lokaty, News Brak komentarzy do Ranking lokat Marzec

Lokata jest inwestycyjnym produktem, który opiera się na pożyczce udzielanej bankowi przez klienta. Po upływie określonego czasu bank zwraca klientowi pieniądze razem z odsetkami. Lokaty mogą być odnawialne lub nieodnawialne. W przypadku nieodnawialnych po ustalonym terminie pieniądze wracają do klienta. Lokaty odnawialne działają inaczej – tutaj środki zostają wykorzystane ponownie. Dokonując wyboru, warto przejrzeć jakie lokaty (pełna lista tutaj) są oferowane przez banki. Im więcej ofert się sprawdzi, tym większa jest szansa za znalezienie takiej, która spełni oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem.

Lokata na Nowe Środki w Getin Bank

To lokata, którą można wygodnie założyć bez wychodzenia z domu – wystarczy wypełnić wniosek online i przekazać w ciągu 7 dni środki na indywidualny numer rachunku lokaty. Lokatę zakłada się na 3, 6 lub 12 miesięcy. Jej oprocentowanie sięga do 1,9% w skali roku. Najniższa kwota, jaką można wpłacić na lokatę, to 500 zł, a najwyższa 300 000 zł. Zgodnie z nazwą, na lokacie można ulokować jedynie nowe środki, czyli nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Banku SA. W każdym okresie lokowania klient ma możliwość założenia trzech lokat objętych promocyjnym oprocentowaniem. Może on też wybrać między lokatą odnawialną a nieodnawialną.

zobacz także:  Czy Polacy oszczędzają? Rezerwy finansowe Polaków

Lokata w Inbank

Również lokatę w Inbank można założyć całkowicie online. Wystarczy zarejestrować się w serwisie, wybrać optymalne dla siebie parametry lokaty (można dopasować procent), podpisać umowę i zasilić lokatę przelewem. Nie ma konieczności otwierania kolejnego konta.

eKonto z lokatą w mBank

Lokata w mBanku przeznaczona jest dla nowych klientów, zatem tych, którzy jak dotąd nie posiadają jeszcze konta w tym banku. Aby zachęcić klientów da założenia konta, mBank oferuje im korzystne warunki lokaty – jej oprocentowanie w skali roku wynosi 3,5%. To najwyższe oprocentowanie w ofercie mBanku.

Na zysk nie trzeba długo czekać. Lokatę zakłada się tylko na 3 miesiące. Już po tym czasie otrzymuje się z powrotem swoje pieniądze powiększone o odsetki. Lokatę można otworzyć w dowolnym momencie. Wystarczy do tego kwota w wysokości 500 zł.

Lokata online w Santander Consumer Bank

Również tę lokatę można założyć przez internet. Jak widać z naszego zestawienia, możliwość założenia lokaty bez wychodzenia z domu staje się standardem. Wystarczy wypełnić wniosek i przelać środki na lokatę. W odpowiedzi otrzymuje się e-mail i SMS z potwierdzeniem założenia lokaty. Obsługa lokaty odbywa się wygodnie w Bankowości Internetowej.

zobacz także:  Rekordowa sprzedaż obligacji skarbowych

Minimalna kwota jaką można wpłacić na lokatę, to 1000 zł, maksymalna wynosi 400 000 zł. Oprocentowanie może sięgnąć do 2,20%. W kwestii okresów lokacyjnych klientowi pozostawiono duży wybór – może on założyć lokatę na okres od 1 do aż 36 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec tego okresu, ale przedłużenie lokaty na kolejny okres o takiej samej długości następuje automatycznie – klient nie musi w tym celu podejmować żadnych kroków i wypełniać żadnych formalności.

 

Dodaj Twój komentarz