środa, 29 maja 2024
HotMoney

Ranking lokat styczeń 2020

Lokata to popularny produkt inwestycyjny, którego zasady działania są dość proste. Jest to pewnego rodzaju pożyczka udzielana bankowi przez jego klientów. Lokata jest oprocentowana, toteż po upływie określonego w umowie terminu klient nie tylko otrzymuje z powrotem swoje pieniądze, ale także zysk wynikający z odsetek. Poniżej przedstawiamy lokaty [pełna LISTA LOKAT tutaj], które klienci banków mogą wybrać w styczniu.

1. Lokata na Nowe Środki w Getin Bank

To lokata, którą można założyć na 3, 6 lub 12 miesięcy. Dla 12-miesięcznej lokaty oprocentowanie wynosi 2% w skali roku, a na lokacie 3 i 6-miesięcznej niewiele mniej, bo 1,9%. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu. Minimalna kwota, jaką można ulokować, to zaledwie 500 zł, kwota maksymalna natomiast wynosi 300 000 zł.

Zgodnie z nazwą na tej lokacie można lokować wyłącznie nowe środki. Chodzi tu o nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA. Dla każdego okresu lokowania istnieje możliwość założenia trzech Lokat na Nowe Środki, każdej z nich objętej oprocentowaniem promocyjnym. Klient ma też możliwość wyboru, czy lokata będzie odnawialna czy nieodnawialna.

zobacz także:  Co nas czeka po wprowadzeniu euro w Polsce? Kiedy euro w Polsce?

Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku można wygodnie i szybko założyć przez internet. Wypełnienie wniosku online zajmuje zaledwie kilka minut. Po dokonaniu tej czynności klient otrzymuje indywidualny numer rachunku lokaty. Rachunek powinien zostać zasilony w ciągu 7 dni.

2. eKonto z lokatą w mBank

mBank oferuje możliwość założenia tej lokaty nowym klientom. Oznacza to, że mogą założyć ją jedynie nowi posiadacze konta osobistego w tej placówce. Minimalna kwota, jaką można ulokować, to 500 zł. Kwota maksymalna wynosi 10 000 zł. Lokata zakładana jest na 3 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi 3,50% w skali roku. Odsetki są kapitalizowane po upłynięciu owego 3-miesięcznego okresu. Zysk netto wynosi około 0,71%.

Lokatę tę zakłada się przez internet, przy czym obowiązuje limit – można założyć tylko jedną lokatę tego typu. Po upływie okresu umownego lokata zostaje automatycznie przedłużona o kolejne 3 miesiące, jednak tym razem już na mniej korzystnych warunkach. Oprocentowanie będzie równe temu na standardowej 3-miesięcznej lokacie, czyli wyniesie 0,5% w skali roku. Z tego względu po upłynięciu okresu umownego warto wziąć pod uwagę wypłatę zgromadzonego kapitału i założenie innej lokaty na korzystniejszych warunkach.

zobacz także:  Jakie są różnice między przychodem a dochodem?

Co jeszcze warto wiedzieć o eKoncie z lokatą w mBanku? Klient może zerwać ją w każdej chwili, jednak zamknięcie depozytu przed upływem okresu umownego pociąga za sobą znaczące obniżenie oprocentowania – będzie ono wynosić tylko 0,01%. Wypłacone środki będą więc praktycznie równe wpłaconemu kapitałowi, nie jest to zatem opłacalne. Warto poczekać do końca okresu umownego.

3. Lokata online w Santander Consumer Bank

Lokata online w Santander Consumer Banku charakteryzuje się tym, że można ją łatwo i szybko założyć. Nie trzeba w tym celu nawet wychodzić z domu, czy w ogóle ruszać się sprzed komputera. Wystarczy wypełnić wniosek przez internet i przelać środki na lokatę. Potem pozostaje już tylko poczekać na e-mail i SMS z potwierdzeniem założenia lokaty. Stan lokaty można na bieżąco śledzić dzięki podglądowi w Bankowości Internetowej.

Oprocentowanie tej lokaty może wynieść do 2,40%. Bank pozostawia sporą swobodę w kwestii wyboru długości okresu lokacyjnego – może on wynosić od 1 do 36 miesięcy. Po upływie tego czasu lokata zostaje automatycznie przedłużona na taki sam okres. Minimalna kwota, jaką można ulokować, wynosi 1000 zł, a maksymalna 400 000 zł.

 

Dodaj Twój komentarz