poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Ranking kredytów mieszkaniowych – wrzesień 2018

Dom na sprzedaż

Wybranie kredytu mieszkaniowego nie jest prostym zadaniem, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników, takich jak zdolność czy historia kredytowa. Jednak to, od czego należy zacząć, to porównanie kilku ofert, przy czym trzeba pamiętać, że warunki zobowiązań mogą się zmieniać w czasie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking z 3 popularnymi ofertami banków na wrzesień.

Kredyt Własny Kąt Hipoteczny w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski oferuje kredyt o nazwie Własny Kąt Hipoteczny, przy pomocy którego możesz sfinansować do 90% wartości nieruchomości. Oznacza to, że musisz być przygotowany na posiadanie minimum 10% wkładu własnego, który będziesz musiał przekazać sprzedającemu. Co istotne, bank na późniejszym etapie przyznawania zobowiązania wymaga dostarczenia zaświadczenia o opłaceniu wkładu własnego.

Okres spłaty kredytu w PKO Banku Polskim wynosi do 35 lat, ponadto oferowana jest dodatkowa korzyść dla klientów – wakacje kredytowe. Co to oznacza? Że raz w ciągu roku możesz wnioskować o zawieszenie jednej spłaty. To bardzo korzystne rozwiązanie w sytuacji, gdy Twój budżet będzie napięty i rata stanie się dla niego zbyt dużym obciążeniem. Trzeba jednak pamiętać, że taka możliwość przysługuje Ci jedynie raz w roku. Ponadto obowiązuje Cię okres karencji, polegający na zawieszeniu spłaty zobowiązania do 36 miesięcy. Usługa ta przysługuje Ci raz w przeciągu całego okresu kredytowania.

zobacz także:  Jak rozdzielność majątkowa wpływa na zdolność kredytową?

RRSO w tym wypadku wynosi 4,24%. Przy czym warto wiedzieć, że kredyt Własny Kąt Hipoteczny został siedem razy nagrodzony w rankingu Złoty Bankier.

Twoje cztery kąty w Millenium

Korzystne warunki znajdziesz również w banku Millenium, w którym dostępny jest kredyt Twoje cztery kąty. Tak jak w przypadku PKO Banku Polskiego, możesz skorzystać z wakacji kredytowych raz w roku. Nie płacisz również nic za prowizję, chociaż RRSO jest wyższe – wynosi 4,59%. W ten sposób finansowane może być do 90% wartości nieruchomości, a więc wkład własny nie może być niższy niż 10%.

Milennium ma także specjalną ofertę dla swoich stałych, aktywnych klientów – obniżenie wysokości marży o nawet 0,5%.

Ważne jest, że w przypadku kredytu mieszkaniowego w Millenium zabezpieczeniem jest hipoteka, cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oraz cesja praw z polisy ubezpieczenia na życie kredytobiorcy. Oznacza to, że dodatkowo należy wykupić ubezpieczenie nieruchomości oraz polisę na życie.

Ponadto w 2017 roku Millenium zajął drugie miejsce w kategorii bankowość hipoteczna w rankingu Złoty Bankier.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów - czy możliwy?

Kredyt mieszkaniowy w Citi Handlowy

W banki Citi Handlowy możliwe jest sfinansowanie do 80% wartości nieruchomości przy pomocy kredytu hipotecznego, przy czym kwota ta nie może przekraczać 6 000 000 zł. W tym wypadku Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest najniższa – wynosi 3,66%. Jednak ze względu na konieczność posiadania wkładu własnego w wysokości co najmniej 20%, oferta ta może być niedostępna dla wielu kredytobiorców.

Tak jak poprzednie banki, Citi Handlowy jest pozytywnie oceniany w rankingach Bankiera, Gazety Wyborczej oraz Expandera.

Jeśli chcesz zapoznać się z pozostałymi ofertami, sprawdź porównywarkę kredytów mieszkaniowych. Znajdziesz tam również firmy doradcze, które współpracują w kilkudziesięcioma bankami i mogą pomóc Ci w wybraniu najkorzystniejszej oferty.

1 komentarz

  1. hel00 pisze:

    Same problemy z tymi kredytami, człowiek czyta i czyta – sama już nie wiem co o tym myśleć. Na ile macie swój kredyt na mieszkanie? Dobrze, że jest porównywarka i można chociaż trochę zorientować się jakie są ceny na rynku kredytów.

Dodaj Twój komentarz