czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Ranking kredytów konsolidacyjnych Czerwiec 2019

Kredyt konsolidacyjny jest sposobem na optymalizację domowego budżetu. Umożliwia połączenie kilka zadłużeń w jedno, ze wspólną ratą, często niższą niż suma dotychczasowych rat. Dodatkowo, w ten sposób można scalić różnego typu zobowiązania: kredyty gotówkowe, samochodowe, a nawet pożyczki i limity na karcie kredytowej. Nie zawsze jednak skorzystanie z tej oferty jest opłacalne – trzeba wszystko dokładnie przeliczyć, aby wybrać najtańsze rozwiązanie. A jak to zrobić? Można zapoznać się tutaj z ofertami kredytów konsolidacyjnych (LISTA), które obowiązują w czerwcu 2019 roku. My natomiast w naszym rankingu kalkulatorów konsolidacyjnych przedstawiamy 3 propozycje, którymi warto byłoby się zainteresować.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

W czerwcu ciekawą ofertę przygotował Alior Bank. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych może mieć oprocentowanie wynoszące nawet 7%. Co to oznacza? Jak można przeczytać w regulaminie tej promocji, oprocentowanie 7% dostępne jest dla tych zobowiązań, których kwota brutto wraz z kredytowanymi kosztami wynosi od 70 000 zł. A więc w praktyce, im większe zadłużenie, tym mniej kosztów zapłacisz.

A co jeszcze trzeba wiedzieć, jeśli chodzi o warunki tej oferty? Minimalny okres kredytowania wynosi 3 miesiące, natomiast maksymalny 120 miesięcy. Przy czym należy zdawać sobie sprawę z tego, że zobowiązanie nie może być niższe, niż 30 000 zł. Ponadto Alior Bank przydzieli środki nie wyższe, niż 200 000 zł. Warto sprawdzić, czy w Twoim przypadku będzie to najtańszy kredyt konsolidacyjny. Musisz też pamiętać, że ostateczne warunki zobowiązania zostaną Ci przedstawione na podstawie Twojej zdolności kredytowej.

zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych luty 2020

Pożyczka konsolidacyjna w Banku Millenium

W Banku Millenium trwa aktualnie promocja „Zmień bank swojego kredytu – II edycja”. Czym się wyróżnia? Oprocentowanie wynosi tylko 5,7%. Ponadto Millenium zapewnia gwarancję najniższego oprocentowania. Co to oznacza? Jeśli w ciągu 30 dni od zawarcia umowy pojawi się tańsza oferta dla tej samej kwoty, bank obniży oprocentowanie i zwróci różnicę zapłaconych już odsetek.

Ale trzeba pamiętać, że do pożyczki dołączane jest ubezpieczenie, przez co RRSO będzie wyższe. Składka polisy wynosi 0,3% od przyznanej kwoty pożyczki miesięcznej i doliczana jest do całkowitych kosztów zobowiązania. Ochrona będzie obowiązywać, jeśli nagle utracisz źródło dochodu w wyniku wypadku, a także na wypadek poważnego zachorowania lub śmierci.

Na koniec warto wspomnieć, że Millenium nie pobiera prowizji od skonsolidowanych środków.

Kredyt konsolidacyjny w PKO Banku Polskim

Kredyt konsolidacyjny na atrakcyjnych warunkach oferuje też PKO Bank Polski. Jakie są korzyści tej oferty? Nie jest pobierana prowizja, można też uzyskać do 25% ekstragotówki od sumy konsolidowanej kwoty. I jeśli dotychczas nie byłeś klientem tego banku, to nie musisz się martwić – nie musisz mieć w nim konta osobistego, aby uzyskać to zobowiązanie.

zobacz także:  Karta kredytowa a debetowa

Okres kredytowania możne wynosić od 1 do 200 miesięcy i co ciekawe, obowiązują wakacje kredytowe. Oznacza to, że możesz zawiesić spłatę rat na maksymalnie 3 miesiące. Na stronie banku znajdziesz też kalkulator kredytu konsolidacyjnego, w którym możesz dokonać wstępnych wyliczeń.

Dodaj Twój komentarz