niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

Ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2019

Kredyt hipoteczny umożliwia zakup mieszkania, działki czy budowę domu. Jest to jednak zobowiązanie podejmowane na kilkadziesiąt lat, dlatego bank zawsze dokładnie sprawdza, jaka jest zdolność kredytowa klientów i na tej podstawie określa warunki umowy. Jednak jest narzędzie, które ułatwi Ci przeglądanie ofert – to kalkulator kredytowy. My natomiast chcielibyśmy omówić, jakie są we wrześniu korzystne kredyty hipoteczne [tu jest pełna LISTA]. Pamiętaj jednak, że są to przykładowe wyliczenia, ponieważ bank może dopasować oprocentowanie, prowizję, marżę do Twojej sytuacji. A jeśli chcesz się rozeznać, na co masz szansę, sprawdź jeszcze kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże Ci w wyliczeniu, w jakiej wysokości środki masz szansę uzyskać.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy

Kalkulator kredytu hipotecznego pokazuje, że na korzystną ofertę możesz liczyć w banku Citi Handlowy. Umożliwia on sfinansowanie nieruchomości pochodzącej zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, a kwota zobowiązania może wynosić nawet do 3 000 000 zł. W praktyce, według zaleceń Rekomendacji S, może to być do 80% wartości nieruchomości.

Musisz uwzględnić jednak, że Citi Handlowy nie pozwala na rozłożenie spłaty na maksymalną, przewidzianą przez przepisy ilość rat. Kredyt hipoteczny musi być spłacony w przeciągu 30, a nie 35 lat. Za to RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 3,59%.

zobacz także:  Kredyt mieszkaniowy - jakie dochody musisz mieć, aby ubiegać o kredyt na mieszkanie?

Kredyt hipoteczny w Millenium

W banku Millenium możesz uzyskać środki umożliwiające sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości. Aczkolwiek pamiętaj o tym, że według przepisów, musisz posiadać wkład własny wynoszący 20% – gdy nie uda ci się zebrać pełnej sumy, przewidziane są dodatkowe sposoby zabezpieczenia zobowiązania, na co właśnie pozwala Millenium.

No dobrze, a jakie są jeszcze inne warunki? Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, aczkolwiek RRSO jest wyższe, niż w poprzednim przypadku – wynosi 4,55%. Na korzystniejsze warunki mogą liczyć aktywni klienci Millenium. W ich przypadku można negocjować obniżenie marży o nawet 0,5%.

Oprócz tego kredytobiorcom przysługują wakacje kredytowe raz w roku.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Warto zapoznać się z ofertę kredytu hipotecznego na dobrych warunkach w BNP Paribas, gdzie RRSO wynosi 3,45%. To, co wyróżnia ten produkt spośród wcześniej omawianych, to możliwość uzyskania do 15% kwoty zobowiązania na dowolny cel. Daje to o wiele większą elastyczność w wydawaniu środków.

Kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim

Kalkulator hipoteczny nie mógłby pominąć oferty PKO Banku Polskiego. Tak jak Millenium, bank ten oferuje finansowanie do 90% wartości nieruchomości. Brakująca suma wkładu własnego musi być jednak zabezpieczona w inny sposób.

zobacz także:  Przegląd kredytów hipotecznych z niskim RRSO

W PKO możesz liczyć na długi okres kredytowania – 35 lat. Gdy chwilowo znajdziesz się w gorszej sytuacji finansowej, raz w roku przysługuje Ci prawo do skorzystania z wakacji kredytowych. Natomiast RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 4,37%.

Kredyt hipoteczny w Banku Pekao

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć o ofercie banku Pekao, w której znajdziesz Przewygodny Kredyt Mieszkaniowy. Pozawala na sfinansowanie do 90% wartości nieruchomości, a RRSO proponowane jest w wysokości 5,19%. A co sprawia, że produkt ten jest „przewygodny”? To, że większość formalności załatwisz przez internet, bez wychodzenia z domu. Pekao przekonuje, że wystarczy tak naprawdę jedna wizyta w banku.

 

Dodaj Twój komentarz