piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Ranking kont osobistych sierpień 2019

Dzisiaj właściwie trudno funkcjonować bez konta osobistego. Przede wszystkim przydaje się do otrzymywania wynagrodzenia za pracę. Mało która firma wypłaca pieniądze w inny sposób. Konto bankowe jest również niezastąpione podczas dokonywania opłat za rachunki, czy w czasie robienia zakupów online. Dzięki dodanej do konta karcie debetowej, możliwe jest również bezgotówkowe płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych. W większości można płacić kartą. Pozostaje jednak kwestia tego, w jakim banku założyć konto osobiste [ LISTA ]. Różnią się między sobą ofertą. Sprawdź, która odpowiada na Twoje potrzeby. Wybierz opcję, której warunki najbardziej Ci odpowiadają.

Konto osobiste w Nest Banku

W rankingu kont osobistych w 2017 roku Bankier umieścił konto Nest Banku na pierwszym miejscu. Czy i dzisiaj ten rachunek zasługuje na takie uznanie? Co warto wiedzieć o koncie osobistym oferowanym przez Nest Bank?

Przede wszystkim za prowadzenie konta nic się nie płaci. W dodatku nie jest to niczym obwarowane. Nest Bank nie wymaga żadnej minimalnej miesięcznej wpłaty, by nie musieć płacić za prowadzenie rachunku.

Bezpłatna jest również karta debetowa Visa wydawana do konta. Za jej obsługę również nie trzeba płacić. Nie ma w tym żadnych ukrytych warunków do spełnienia.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny dla samotnej matki - czy możliwy?

Co więcej, nie trzeba płacić nic za wypłatę pieniędzy w bankomatach i za wpłaty we wpłatomatach. Jeśli zechce się wypłacić gotówkę z bankomatu za granicą, wówczas należy liczyć się z koniecznością zapłaty 5 złotych.

Przelewy z konta są oczywiście bezpłatne. W przypadku przelewów krajowych Elixir (internetowych) również nic się nie płaci. Jeśli chce się dokonać przelewu natychmiastowego, wówczas konieczne jest zapłacenie 1 zł. Przelew internetowy SEPA jest bezpłatny, a zagraniczny SWIFT kosztuje 15 złotych.

Konto 360° Banku Millenium

Bardzo podobną ofertę ma aktualnie Bank Millenium. Jednak należy wiedzieć, że aby nie ponosić opłaty za konto należy zapewnić wpływ minimum 1000 zł i dokonać jednej transakcji bezgotówkowej. To zapewni nie tylko bezpłatność rachunku, ale i pomoże uniknąć innych opłat.

Jakich? Na przykład za wypłaty ze wszystkich bankomatów. Tak jak w Nest Banku, tak i tutaj nie ma konieczności ponoszenia za nie opłat. Spełnienie warunków zwalnia również z konieczności zapłaty za miesięczną opłatę za obsługę karty debetowej.

Przelewy z rachunku 360° w Banku Millenium są bezpłatne. Za przelew natychmiastowy należy za to zapłacić 5 zł. Nic nie kosztuje również wpłata gotówki we wpłatomacie W sytuacji, gdy chce się skorzystać z bankomatu za granicą, również nic się nie zapłaci. Jeśli nie zostaną spełnione warunki wówczas trzeba ponieść koszt 2,5% lub 9 złotych. Oczywiście właściciel urządzenia może naliczyć własne opłaty. Przelew SEPA w Banku Millenium to wydatek 5 zł, a zagraniczny SWIFT 0,5% ale minimum 20 zł a maksimum 125 zł.

zobacz także:  Rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności. Rozbudowa infrastruktury dla samochodów elektrycznych

Konto Otwarte na Ciebie od BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat otrzymało 1 miejsce w Rankingu Kont dla podróżujących realizowanym przez portal money.pl w czerwcu tego roku. Co złożyło się na sukces? Przede wszystkim to, że jest to rachunek bezpłatny.

Nie płacić się również za wypłaty gotówki kartą z bankomatów zlokalizowanych na terenie oddziałów banku i w Planet Cash. Bezpłatne są również przelewy krajowe.

To, co odróżnia tę ofertę to fakt, że do konta można dobrać kartę debetową, która będzie „odpowiadała na potrzeby”. Co to oznacza? Do wybory są 3 karty: Karta Otwarta na Świat, Karta Otwarta na eŚwiat i Karta Otwarta na Dzisiaj. Każda ma inne walory.

Karta Otwarta na Świat pozwala płacić za granicą kartą w prawie 160 walutach za darmo i bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Bezpłatne są też wypłaty za granicą z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz Global Alliance. Za wypłatę z innych bankomatów bank pobiera opłatę 5 zł. Dodatkowo otrzymuje się bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”. Za kartę należy zapłacić miesięcznie 10 zł.

zobacz także:  Wybory na Ukrainie, Zamieszki w Hongkongu... - przegląd 22 lipiec 2019

Karta Otwarta na eŚwiat kosztuje 6 zł miesięcznie. Otrzymuje się do niej ubezpieczenie „Cyber pomoc”. Tak jak przy Karcie Otwartej na Świat, tak i tutaj nic nie kosztują wypłaty z bankomatów na całym świecie, jedynie z innych – nie należących do partnerów – tutaj koszt 10 zł.

Karta Otwarta na Dzisiaj nic nie kosztuje, pod warunkiem, że w poprzednim miesiącu dokonało się jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie. 0 zł jest przy wypłacie gotówki kartą ze wszystkich bankomatów zlokalizowanych na terenie oddziałów Banku oraz Planet Cash w Polsce, wypłata gotówki kartą z pozostałych bankomatów w Polsce – 5 zł.Wypłata gotówki za granicą w bankomatach nienależących do sieci – 10 zł.

 
 

Dodaj Twój komentarz