piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Ranking kont osobistych grudzień 2019

Konta osobiste to rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, które służą do przechowywania i dysponowania pieniędzmi. Za ich pomocą przeprowadzane są transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty, możliwe jest wypłacanie pieniędzy z bankomatów lub z oddziałów banku. Wybierając konto osobiste, należy kierować się przede wszystkim wysokością opłat za korzystanie z konta i karty, niektóre banki mają przygotowane oferty specjalne dla nowych klientów. Konta osobiste [tutaj pełna LISTA] warto wcześniej porównywać, żeby wybrać najlepszy dla siebie rachunek. Poniżej przedstawiamy wybrane konta bankowe w grudniu 2019 r.

Konto osobiste Nest Bank

Nest Bank ma w ofercie kilka rachunków, wśród nich znajduje się „Nest Konto”. W 2018 roku zostało uznane ono za najlepsze konto wg rankingu Bankier.pl. Decydując się na ten rachunek, prowadzenie konta, wydanie i obsługa karty debetowej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów, wszystkie internetowe przelewy krajowe są darmowe. Podobnie jak przelewy europejskie SEPA i wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet.

Konto osobiste w Citi Handlowy

Citi Handlowy ma w ofercie kilka rachunków, w tym „Konto Internetowe Citi Priority”. Decydując się na nie, klient nie płaci za prowadzenie rachunku, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, rachunki walutowe, obsługę karty debetowej i zlecenia przelewów. Bank daje też możliwość wykonania szybkich przelewów za 0 zł, dotyczy to pierwszych 3 takich transakcji.

zobacz także:  Indeks kapitału ludzkiego. Jak Bank Światowy ocenia Polskę w rankingu?

Konto osobiste Alior Bank

W ofercie Alior Bank znajduje się konto internetowe. Opłat za rachunek i kartę nie ma, jeśli co miesiąc wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 300 zł. Darmowe są również przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów własnych oraz za granicą. Wypłaty w sieci Euronet także są bezpłatne, jeśli dotyczą kwot co najmniej 100 zł. Mając konto w Alior Bank, pojawia się także możliwość korzystania z płatności mobilnych BLIK i Google Pay.

Konto osobiste Millennium Bank

W Millennium Bank założyć można „Konto Osobiste 360’”. Prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów i krajowe przelewy są darmowe. Konieczne jest jednak zapewnienie wpływów na kwotę co najmniej 1 000 zł miesięcznie i wykonanie minimum 1 płatności kartą lub BLIKIEM. Jeśli tak się nie stanie, pobrana zostanie opłata za prowadzenie konta i obsługę karty w wysokości 15 zł.

Konto osobiste PKO Bank Polski

W PKO Bank Polski jest „Konto za Zero”. Prowadzenie rachunku, wypłaty gotówki z bankomatów PKO są bezpłatne. Posiadacze konta mogą korzystać też z płatności zbliżeniowych z aplikacją lub BLIKIEM. Rachunek ma funkcję wielowalutową, dzięki której wypłacać gotówkę można również za granicą. Obsługa karty debetowej jest bezpłatna, jeśli w miesiącu wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 300 zł. Jeśli tak się nie stanie, pobierana jest opłata w wysokości 8 zł. Mając konto w PKO, możliwe jest także założenie i korzystanie z funkcjonalnego Profilu Zaufanego.

 

Dodaj Twój komentarz