środa, 29 maja 2024
HotMoney

Ranking kont osobistych marzec 2020

Konta osobiste to produkty bankowe, które w znaczny sposób ułatwiają życie. Korzystają z nich osoby pobierające wynagrodzenia na rachunek rozliczeniowy, ale też studenci, emeryci i renciści. Za pomocą takich kont możliwe jest gromadzenie i dysponowanie pieniędzmi, wykonywanie przelewów, transakcji bezgotówkowych, wypłata z bankomatów itp. Wybierając rachunek bankowy, nie można sugerować się jedynie sympatią do banku. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na tabelę opłat i prowizji. Ponadto konta osobiste [pełna LISTA tutaj] można przeanalizować za pomocą aktualnych rankingów. Gdzie warto założyć rachunek bankowy w marcu 2020 r.?

Konto osobiste Alior Bank

W Alior Bank dostępne jest konto internetowe, za którego prowadzenie nie są pobierane opłaty. Użytkowanie karty debetowej również jest bezpłatne, ale pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300 zł miesięcznie. Darmowe są też przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów własnych, sieci Euronet (co najmniej 100 zł) i za granicą. Bank oferuje także płatności mobilne BLIK i Google Pay. Oprócz konta internetowego dostępne są jeszcze inne rachunki, w tym „Konto Jakże Osobiste” czy „Konto walutowe”.

zobacz także:  Od ilu lat można mieć konto w banku? TOP 3 ofert kont młodzieżowych we wrześniu

Konto osobiste Millennium Bank

W Millennium Bank założyć można konto 360’. Prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów są darmowe, jeśli posiadacz zagwarantuje comiesięczne wpływy w wysokości co najmniej 1 000 zł i wykona minimum 1 płatność mobilną lub kartą płatniczą. Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, wówczas pobierana jest opłata w wysokości 15 zł za miesiąc. Ponadto darmowe są krajowe przelewy w bankowości internetowej i mobilnej. Millennium Bank ma w ofercie także konta dla studentów, młodzieży poniżej 18. roku życia i konta walutowe.

Konto osobiste PKO Bank Polski

W PKO Bank Polski klienci mogą zdecydować się na „Konto za Zero”. Prowadzenie rachunku płatniczego jest darmowe przy posiadaniu karty debetowej. Jej obsługa jest bezpłatna, jeśli miesięcznie wykona się transakcje bezgotówkowe (poza przelewami) na kwotę co najmniej 300 zł. Gdy warunek ten nie zostanie spełniony, pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 8 zł. Oprócz tego w PKO Bank Polski można założyć jeszcze „Konto Dla Młodych” i „Konto Bez Granic”.

Konto osobiste w mBank

W mBank popularnością cieszy się eKonto. Wypłaty kartą na kwotę co najmniej 100 zł są darmowe ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bezpłatna jest również obsługa karty, jeśli wykona się nią minimum 1 transakcję miesięcznie. Za 0 zł jest też otwarcie i prowadzenie rachunku, a także wypłaty z bankomatów za granicą.

zobacz także:  Kiedy bank może zablokować środki na koncie?

Konto osobiste Nest Bank

W Nest Bank założyć można konto internetowe, które w zasadzie jest darmowe. Użytkownik nie płaci za prowadzenie rachunku płatniczego, wydanie i obsługę karty debetowej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy internetowe itp. Dodatkowo Nest Bank umożliwia także płatności mobilne Google Pay i Apple Pay, a także przez dedykowane zegarki Garmin Pay.

 

Dodaj Twój komentarz