czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm wrzesień 2019

Konta dla firm są przeznaczone dla przedsiębiorców oraz osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Za ich pomocą można gromadzić środki finansowe i przeprowadzać rozliczenia. Konta dla firm [PEŁNA LISTA] funkcjonują jak rachunki osobiste, często jednak ich prowadzenie jest znacznie droższe. Osoby korzystające z kont firmowych mają w niektórych bankach możliwość wybrania dodatkowych usług, np. księgowości online. Często mogą bezpłatnie realizować przelewy do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Gdzie więc warto założyć konto dla firm? Które banki mają korzystne oferty dla przedsiębiorców we wrześniu 2019 r.?

BIZnest Konto w Nest Bank

W Nest Bank przedsiębiorcy mogą założyć darmowe konto firmowe. Za prowadzenie rachunku nie są pobierane dodatkowe opłaty. Darmowe są też wszystkie przelewy internetowe krajowe Elixir, w tym do ZUS i US, wypłaty gotówki we wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty gotówki w bankomatach sieci Euronet. Klient nie ponosi również opłat za wydanie i obsługę karty debetowej VISA oraz za kody SMS do autoryzacji przelewów. Otwarcie i prowadzenie konta firmowego w Nest Bank również jest darmowe. Rachunek można założyć online lub w oddziale banku.

zobacz także:  Nadpłata kredytu hipotecznego - kiedy jest opłacalna?

Konta dla firm w Alior Bank

W Alior Bank jest kilka kont firmowych, na jakie mogą zdecydować się przedsiębiorcy. Jednym z nich jest Rachunek 4×4. W ramach tego konta klient nie płaci za prowadzenie rachunku, za przelewy internetowe do ZUS i US, za księgowość online i za wydanie i korzystanie z pierwszej karty debetowej. Ponadto przedsiębiorcy mogą zdecydować się na pakiety, każdy z nich płatny jest 10 zł. Wybierając jeden z nich można mieć darmowe przelewy, wypłaty z bankomatów itp. Wśród firmowych kont w Alior Bank wymienia się jeszcze iKonto Biznes (wszystkie przelewy krajowe są za 0zł), Rachunek Partner (0 zł za prowadzenie konta po spełnieniu warunku aktywności), Rachunek z pakietem www, Rachunek bezpieczny i Rachunek Wspólnota.

Konta dla firm w mBank

W mBank do wyboru jest kilka kont firmowych. Podstawowe gwarantuje bezpłatne usługi przez 24 miesiące, wśród których wymienia się otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy krajowe Elixir, wypłatę gotówki z bankomatów Euronet, Planet Cash, Santander, wpłatę gotówki w bankomatach mBank, Planet Cash, Cashline i Euronet. Są jeszcze konta firmowe dla spółek z o.o., mBiznes konto Start (0zł za prowadzenie przez pierwsze 12 miesięcy), mBiznes konto Standard, mBiznes konto Komfort i mBiznes konto Premium.

zobacz także:  Urząd Skarbowy sprawdza przelewy? Uważaj na tytuły przelewów

Konto firmowe w Inteligo

W Inteligo przedsiębiorcy mogą liczyć na darmowe konto firmowe. Prowadzenie konta, wpłaty w oddziałach i bankomatach, przelewy, wypłaty z bankomatów są darmowe. Nie ma wymaganego salda minimalnego oraz stałych wpłat. Darmowe są również przelewy do ZUS i US. Wydanie i używanie karty debetowej (przy miesięcznych transakcjach powyżej 100 zł) również jest bezpłatne. Wniosek o rachunek firmowy w Inteligo można złożyć online, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.

 

Dodaj Twój komentarz