wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Ranking lokat sierpień 2019

Masz oszczędności i nie chcesz ich trzymać w skarpecie? Nie wiesz, w co je zainwestować, ale wolisz, by kapitał się powiększał niż leżał bez zysków, a nawet tracił? Zastanawiasz się, czy warto pieniądze ulokować w banku? Oczywiście, że tak! Idealną opcją, gdy nie ma konieczności korzystania ze środków, jest postawienie na lokaty [ pełna LISTA ]. Nie da się na niej wzbogacić, ale zyski są – przynajmniej zawsze większe niż gdyby umieścić pieniądze na koncie oszczędnościowym, czy schować w szufladzie. Poniżej opisujemy kilka z lokat, jakie mają w ofercie najpopularniejsze banki.

Lokata na Nowe Środki

Getin Bank ma w swojej ofercie kilka produktów będących lokatami. Różnią się między sobą warunkami, ale i możliwościami. Lokata na Nowe środki jest o tyle specyficzna, że promocyjne oprocentowanie jakie na niej jest, jest tylko na nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA.

Lokata na nowe środki ma trzy okresy lokowania. Można zdecydować się na 3-miesięczną z oprocentowaniem wynoszącym 2% w skali roku. Można też wybrać lokatę 6-miesieczną z oprocentowaniem 1,9% w skali roku i 12-miesięczną oprocentowaną 1,9% w skali roku. Oprocentowanie jest stałe.

zobacz także:  Ranking kont osobistych wrzesień 2019

Kwota minimalna to 500 zł, a maksymalna 100 000 złotych. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty. Dla każdego okresu lokowania (3, 6 i 12 miesięcy) istnieje możliwość założenia trzech osobnych lokat objętych oprocentowaniem promocyjnym.

Do promocji można przystąpić od 1 sierpnia – 1 września 2019 roku.

Lokata bankowa Inbank

Bardzo ciekawą propozycję ma Inbank. Z uwagi na to, że jest to bank internetowy, może zaoferować wysokie, stałe oprocentowanie. Co więcej, wszystko załatwia się online. Nie ma też potrzeby zakładania kolejnego konta.

Bankier.pl nagrodził bank w 2018 roku za najlepsze lokaty bankowe na 12 miesięcy. To, co warto wiedzieć, to że jest to nieco inny bank niż pozostałe. Środki powierzone na lokacie nie są bowiem objęte polskim Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, a estońskim. Warto więc wiedzieć, że nie jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W tej ofercie, że można ulokować od 5000 do 50 000 złotych. Plusem lokaty Inbanku jest to, że oprocentowanie rośnie w zależności od kwoty i okresu, na jaki będzie wzięta lokata.

zobacz także:  Konto oszczędnościowe czy lokata?

Przykładowo umieszczając 10 tysięcy złotych na 12 miesięcy, ma się do dyspozycji 2,30%. Jeśli ta sama kwota będzie ulokowana na 6 miesięcy – 2,10%. Trzymiesięczna lokata na kwotę 10000 zł to już zysk tylko 1,30%.

Propozycja lokaty – Idea Bank SA

Idea Bank SA niemalże słynie z lokat. Wiele osób decyduje się na ich ofertę z uwagi na korzystne warunki. A na co można liczyć? Wybierając Lokatę Happy ma się możliwość skorzystania z oprocentowania nawet 4% w skali roku. Co więcej, lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Kwota, jaką można ulokować, powinna wynieść 500-20000 zł. Jest to lokata 3-miesięczna, która skierowana jest tyko do nowych klientów. Aby z niej skorzystać, nie trzeba mieć dodatkowych produktów bankowych.

Warto jednak wiedzieć, że klient może założyć tylko jedną Lokatę Happy. Jest ona przeznaczona tylko dla nowych klientów Idea Banku, a więc osób, które nigdy wcześniej nie zawarły z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem żadnej umowy.

 
 

Dodaj Twój komentarz