piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Rachunki firmowe – gdzie opłaca się założyć konto dla firm?

umowa przypieczętowana uściskiem dłoni

Masz firmę i nie wiesz, gdzie założyć konto? Ta decyzja niewątpliwie jest bardzo istotna dla każdego przedsiębiorstwa. Poniżej możesz zapoznać się z listą kont firmowych, którym warto przyjrzeć się bliżej.

DbNET Biznes w Deutsche Bank

Internetowe konto proponowane przez Deutsche Bank to atrakcyjna oferta dla tych, którzy cenią sobie brak dodatkowych opłat. W tym przypadku nic nie płacisz za prowadzenie rachunku i wypłaty z bankomatów. Za darmo są też krajowe przelewy przez Internet, a także przelewy do ZUS i US. Również wpłaty i wypłaty w oddziałach banku nie pociągają za sobą konieczności uiszczania dodatkowych sum. Ponadto będzie ci przysługiwał jeden całkowicie bezpłatny przelew SEPA miesięcznie.

mBiznes w mBanku

To konto firmowe to również oszczędność, jeśli mowa o dodatkowych kosztach. Nie będziesz musiał nic zapłacić za otwarcie i prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy. Również przelewy do instytucji takich jak ZUS i US są bezpłatne. Także za 5 przelewów internetowych nie pobiera się opłat. Nie musisz również płacić za korzystanie z niektórych bankomatów (chodzi tu o urządzenia BZ WBK S.A., Planet Cash i Euronet), jeśli tylko wypłacasz z nich sumy powyżej 100 zł.

zobacz także:  Zwolnienia grupowe – co warto wiedzieć?

Dodatkowo mBiznes konto firmowe Start zapewnia każdemu pełną i łatwą kontrolę nad firmowymi finansami dzięki specjalnej mobilnej aplikacji i transakcyjnemu serwisowi. W razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z pomocy online lub za pośrednictwem mLinii. Po upływie roku rachunek zostanie przekształcony w mBiznes konto Komfort.

mBiznes konto Standard

W przypadku mBiznes konto Standard darmowe są też – już bez limitu ilościowego – internetowe przelewy krajowe w PLN. Nie trzeba również płacić za kartę debetową, a i wypłata gotówki z wielu bankomatów jest darmowa.

Plus Konto Biznes w Volkswagen Bank Polska

To konto w Volkswagen Bank Polska to rachunek bieżący stanowiący gratkę dla tych przedsiębiorców, którzy cenią sobie wysokie oprocentowanie. Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, także przelewy oraz zlecenia stałe przez Internet są darmowe. Wypłacać pieniądze możesz z dowolnego bankomatu.

Rachunek firmowy w Alior Banku

Jak w przypadku wyżej wspomnianych banków, tak i tutaj otwarcie i prowadzenie firmowego konta jest całkowicie darmowe. Nie będziesz musiał płacić też za krajowe przelewy oraz oczywiście przelewy do ZUS i US. Wydanie karty i korzystanie z niej także nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny ING: na co może liczyć klient?

Jeśli chodzi o bankomaty i wpłatomaty, to korzystanie z urządzeń znajdujących się w oddziałach Alior Banku jest nielimitowane. W przypadku pozostałych bankomatów krajowych przysługuje ci 5 darmowych wypłat w miesiącu. Masz też możliwość bezpłatnego dokonania miesięcznie 5 przelewów SEPA i 5 przelewów natychmiastowych. Dodatkowo możesz za darmo skorzystać z księgowości online na prowadzonym przez Alior Bank portalu.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej ofert, to lista kont dla firm jest do Twojej dyspozycji – możesz sprawdzić tam dodatkowe szczegóły popularnych rachunków firmowych, a także od razu złożyć wniosek online.

1 komentarz

  1. netpoint systems pisze:

    Powiem tak, nie rozumiem dlaczego polski bank tj Pekao SA nadal oferuje uzytkownikom archaiczny sposob logowania przez smartfony poprzez wpisywanie kodu ktory zajmuje mase czasu bo przeslonione sa niektore pola czasami popelni sie blad wtedy trzeba pojechac do banku i odblokowac kanal internetowy – masakra. Od lat mozna sie w innych bankach autoryzowac odciskiem palca, potwierdzenia wykonania przelewu i tak przychodza smsem wiec nie rozumiem w czym jest to ryzyko ze ktos ci ukradnie odcisk palca, musialby chyba razem z telefonem aby cokolwiek na koncie zrobic bo przeciez nie da sie zdefiniowac nowego . przelewu bez potwierdzenia kodem SMS ….

Dodaj Twój komentarz