środa, 14 kwietnia 2021
HotMoney

Rachunki firmowe – gdzie opłaca się założyć konto dla firm?

umowa przypieczętowana uściskiem dłoni

Masz firmę i nie wiesz, gdzie założyć konto? Ta decyzja niewątpliwie jest bardzo istotna dla każdego przedsiębiorstwa. Poniżej możesz zapoznać się z listą kont firmowych, którym warto przyjrzeć się bliżej.

DbNET Biznes w Deutsche Bank

Internetowe konto proponowane przez Deutsche Bank to atrakcyjna oferta dla tych, którzy cenią sobie brak dodatkowych opłat. W tym przypadku nic nie płacisz za prowadzenie rachunku i wypłaty z bankomatów. Za darmo są też krajowe przelewy przez Internet, a także przelewy do ZUS i US. Również wpłaty i wypłaty w oddziałach banku nie pociągają za sobą konieczności uiszczania dodatkowych sum. Ponadto będzie ci przysługiwał jeden całkowicie bezpłatny przelew SEPA miesięcznie.

mBiznes w mBanku

To konto firmowe to również oszczędność, jeśli mowa o dodatkowych kosztach. Nie będziesz musiał nic zapłacić za otwarcie i prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy. Również przelewy do instytucji takich jak ZUS i US są bezpłatne. Także za 5 przelewów internetowych nie pobiera się opłat. Nie musisz również płacić za korzystanie z niektórych bankomatów (chodzi tu o urządzenia BZ WBK S.A., Planet Cash i Euronet), jeśli tylko wypłacasz z nich sumy powyżej 100 zł.

Dodatkowo mBiznes konto firmowe Start zapewnia każdemu pełną i łatwą kontrolę nad firmowymi finansami dzięki specjalnej mobilnej aplikacji i transakcyjnemu serwisowi. W razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z pomocy online lub za pośrednictwem mLinii. Po upływie roku rachunek zostanie przekształcony w mBiznes konto Komfort.

mBiznes konto Standard

W przypadku mBiznes konto Standard darmowe są też – już bez limitu ilościowego – internetowe przelewy krajowe w PLN. Nie trzeba również płacić za kartę debetową, a i wypłata gotówki z wielu bankomatów jest darmowa.

Plus Konto Biznes w Volkswagen Bank Polska

To konto w Volkswagen Bank Polska to rachunek bieżący stanowiący gratkę dla tych przedsiębiorców, którzy cenią sobie wysokie oprocentowanie. Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, także przelewy oraz zlecenia stałe przez Internet są darmowe. Wypłacać pieniądze możesz z dowolnego bankomatu.

Rachunek firmowy w Alior Banku

Jak w przypadku wyżej wspomnianych banków, tak i tutaj otwarcie i prowadzenie firmowego konta jest całkowicie darmowe. Nie będziesz musiał płacić też za krajowe przelewy oraz oczywiście przelewy do ZUS i US. Wydanie karty i korzystanie z niej także nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

Jeśli chodzi o bankomaty i wpłatomaty, to korzystanie z urządzeń znajdujących się w oddziałach Alior Banku jest nielimitowane. W przypadku pozostałych bankomatów krajowych przysługuje ci 5 darmowych wypłat w miesiącu. Masz też możliwość bezpłatnego dokonania miesięcznie 5 przelewów SEPA i 5 przelewów natychmiastowych. Dodatkowo możesz za darmo skorzystać z księgowości online na prowadzonym przez Alior Bank portalu.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej ofert, to lista kont dla firm jest do Twojej dyspozycji – możesz sprawdzić tam dodatkowe szczegóły popularnych rachunków firmowych, a także od razu złożyć wniosek online.

1 komentarz

    Dodaj Twój komentarz