piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Przerwy techniczne w bankach. Mogą wystąpić problemy

zapłata kartą kredytową

Korzystanie z usług niektórych banków może zostać w najbliższym czasie nieco utrudnione. Co jest tego przyczyną? I czego konkretnie można się spodziewać?

Czego można oczekiwać?

Klienci niektórych banków mogą w ciągu najbliższych kilku dni spodziewać się utrudnień. Wybranie gotówki, zapłata kartą, a nawet zwykłe zalogowanie się na konto mogą nastręczyć problemów. Co jest tego przyczyną?

Za niedogodności odpowiadają prace techniczne. A skala tego zjawiska, które dotknie jednocześnie tak wielu klientów? Otóż podobne komplikacje zapowiedziało aż osiem banków, zupełnie jakby się zmówiły. W niektórych prace serwisowe ruszyły już w nocy z czwartku na piątek. Można się spodziewać, że klienci tych banków będą musieli pogodzić się z utrudnieniami i zachować cierpliwość przynajmniej do następnego tygodnia.

Eurobank

Na czas prac modernizacyjnych zostały wybrane godziny nocne, zapewne po to, by jak najmniej klientów miało problemy z tego powodu. W nocy z 13 na 14 września w godzinach 0.00 – 4.00 nie mieli oni możliwości skorzystać z aplikacji mobilnej ani serwisu online. Teraz już jednak wszystko powinno działać.

zobacz także:  Kiedy warto mieć kartę kredytową?

Nest Bank

W tym samym czasie, czyli od 0.00 do 4.00 prace modernizacyjne ma przeprowadzać również Nest Bank. Efektem będzie niemożność korzystania w tym czasie z aplikacji mobilnej i serwisu online.

Toyota Bank

W piątek 14 września do godziny 17.00 nie będzie funkcjonować infolinia, ale już w sobotę ma ona działać w standardowych godzinach.

mBank

Tu problemy pojawią się w nocy z 15 na 16 września. W godzinach między 2.00 a 06.00 nie będzie się dało wypłacić gotówki z bankomatu, skorzystać z wpłatomatu, ani zapłacić kartą. To jeszcze nie wszystko. Między 2.00 a 7.30 dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej będzie utrudniony.

Orange Finanse

Także w Orange Finanse w nocy z 15 na 16 września w godzinach od 2.00 do 6.00 nie będzie możliwa zapłata kartą, wypłata pieniędzy z bankomatu ani korzystanie z wpłatomatu. Do 7.30 nie będzie działać aplikacja mobilna, nie będzie się też można zalogować na swoje konto internetowe. Również za pośrednictwem infolinii nie będzie można zrealizować żadnej operacji, a jedynie uzyskać informacje o ofercie banku.

EnveloBank

Prace przeprowadzane będą 16 września w godzinach 0.00 – 1.00. Jednak aż do 5.00 mogą występować ograniczenia w korzystaniu z kart płatniczych. Nie będzie można dokonać transakcji kartą w sklepie internetowym, który wymaga autoryzacji hasłem 3DSecure.

zobacz także:  Aplikacja, która podszywa się pod Bank Zachodni WBK. Uważaj, co pobierasz z sieci!

Bank Pekao

Tutaj zaplanowano prace modernizacyjne w systemie kart płatniczych. Odbędą się one w nocy z 16 na 17 września w godzinach 23.30 – 4.30. Przez ten czas niemożliwe będzie korzystanie z aplikacji PeoPay i używanie kart debetowych, także przelewy z kart kredytowych oraz korzystanie z bankomatów i terminali POS zostaną na ten czas zawieszone.

ING Bank Śląski

W nocy z 16 na 17 września od 0.00 do 5.30 utrudnione będzie korzystanie z wpłatomatów, aplikacji mobilnej, bankowości internetowej, płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych, płatności BLIK, systemu ING CardsOnLine, przelewów ekspresowych, e-kantoru oraz modułu Makler. Jak widać, lista jest długa.

komentarze 2

  1. Matnia pisze:

    Prace serwisowe są istotne dla prawidłowego działania bankowości i dobrze, że robią je zazwyczaj w nocy, co minimalizuje problem osób, które chciałyby w tym czasie korzystać z bankomatów czy innych systemów płatności. Na tej liście nie ma akurat mojego banku, więc i problemu nie mam.

  2. Marta pisze:

    Nie znoszę jak są takie przerwy. Często niby w nocy, ale zdarza się, że i w ciągu dnia. To duże utrudnienie.

Dodaj Twój komentarz